786 Shares 3900 views

Słynny pocałunek Breżniewa, który wszedł do historii ZSRR

Lenin i Stalin nie lubił całowanie, przynajmniej publicznie. Nie było jednak przypadek, w którym legendarny Chkalov objął Iosifa Vissarionovicha z nadmiaru emocji, ale to się nie liczy.

Pojawienie całowania strona mody

Moda całuje na rząd wprowadził N. S. Hruschev. Jego dojścia do władzy oznaczone definitywna ocieplenie wewnętrzną sytuację polityczną. Oczywiście, jak każdy inny efekt sprężyny, co spowodowało przypływ pozytywnych emocji, wyrażona w tym geście, czyli przejaw miłości bliźniego, w tym w chrześcijańskim znaczeniu tego słowa. Po surowości latach stalinowskich całuje partii i rządu liderów spojrzał psychicznie i to jest całkiem naturalne. Chętnie zostały przyjęte jako normy zachowania na równi ze słowami „w drodze”, który wszedł do użytku na przełomie lat sześćdziesiątych.

Całując Paschę jednak wyrazem uczuć, Pierwszy Sekretarz niemożności kościoła, on nie podoba, i za wszelką cenę stara się ograniczyć swoją działalność. Jego ostatnia oficjalna pocałunek Nikita wpłynęło na rampie w październiku 1964 roku przez Klim Woroszyłow, której członkowie nie przyłożył zwolnienie z góry świadomi swoich poważnych intencji. Więcej z nim od członków KC nikt nie chciał przytulić, chociaż mam. Całowanie Chruszczowa podczas jego rządów wszystkiego i Breżniewa, a Sevenfold oraz Mikojan i Kosygina. W sprawiedliwości należy zauważyć, że pokazał swoje uczucia nieśmiało jakoś Pioneer i ten gest, głęboko intymne, nie nadużywane, pokazując woluntaryzm w innych sprawach.

„Triple Breżniewa”

Po zamieszaniu na lotnisku nie było plenum, na którą został wybrany sekretarz generalny Leonida Breżniewa. Pocałunek szybko stał się częścią rytuału partii, pokazując sowieckich ludzi i cały świat społeczność jest głęboko humanitarny Istotą władze rodzimych. Podejrzewa się, że głowa państwa w pewnych perwersyjnych skłonności było niemożliwe, a nie dlatego, że ktoś się boi wszechwładnego KGB. Za nim, kochanie, mocno zakorzenione chwała nie tyle „Walker”, ale znane jest miłośnikom pięknych kobiet, i tak dalej, mógłby stać się zachowywać jak widział pasuje, a ich uczucia być zadowolony.

Pierwszy pocałunek Breżniewa Związek Radziecki przeszedł do historii, zrobił wielkie wrażenie na obywateli Czechosłowacji. Gustav Husak pocałował trzykrotnie dość ortodoksyjny, policzki i usta. Może przedstawiciele bratnich narodów słowiańskich zamieszkujących ówczesny Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej, by zareagował na ten akt bardziej tolerancyjny, jeśli nie poprzedza wydarzenia z 1968 roku, po którym sarkazm i uszczypliwość one utworzone w nadmiar. Pokazuje reakcyjnego charakteru myślenia, oni nazwali pocałunek „triple Breżniewa”, odnosząc się, jak widać, możliwe jest zdefiniowanie liczebnik większej wielkości.

refuseniks

Okazało się to być mniej tolerancyjny rumuńskiego komunistycznego przywódcy Nicolae Ceausescu. Cierpiał strasznie boi bacteriophobia zakażenia patogenami, a więc dla uniknięcia kontaktu ze wszystkich możliwych źródeł zarazków. Pocałuj Breżniewa, wierzył, może spowodować infekcje ponieważ radziecki przywódca bez alkoholu nie wyciera, a on nie był sterylny. Historia milczy o tym, co dokładnie słowa szef CRC wyraziła sprzeciw, ale jeszcze udało się uniknąć całuje go.

Znani całując Breżniew spowodowały poważne obawy brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w przededniu zbliżającej się w 1971 roku, rząd wizyty. „Żelazna Dama”, która odbyła się w polityczną walkę twardej szkole, do czynienia z sytuacją, która jest unikalna nie wiem Parlamentu Albion. Thatcher jako trudny Rumunia, udało się uniknąć przyjaznego uścisku, którą w tej chwili, być może obawiali więcej niż wszystkich radzieckich pocisków balistycznych łączonych.

Dowcipne otvertelsya Fidel Castro, po prostu zapalił się na drabinie, a więc, trzymając papierosa w ustach, udał się przywitać. Rzecz kosztować mocny uścisk dłoni i przytulić, która jest całkiem do przyjęcia na Liberty Island. Ale całowanie w kubańskich mężczyzn nie są akceptowane.

Każdy pocałunek Breżniewa stałe obiektyw

Ale młoda kobieta Amerykanin, który przyszedł z delegacją w Moskwie w 1973 roku, dostał pocałunek Breżniewa, która weszła do historii ZSRR i USA równocześnie. Drogi Leonid Iljicz zrozumieć każdy normalny człowiek: śliczna dziewczyna daje kwiaty, jak tu? Enni Hollman, nauczyciel tańca, natychmiast stała się sławna, do którego, jak widać, nie przeszkadza. Kilka Amerykanie mogli się pochwalić takim przypadku w życiu, chyba że Dzhimmi Karter, prezydenta. Wszedł też.

nie oszczędzając cierpienie usta

Indira Gandhi, Jaser Arafat i wielu innych przywódców świata socjalistycznego, władcy i dyktatorzy w krajach rozwijających się, wyzwolicieli Ameryki Łacińskiej, prowadząc walkę z neokolonializmu, liderów afrykańskich i innych przedstawicieli postępowej ludzkości zostały podjęte w Moskwie jako drogich gości. I wspaniałych przyjęć stale uzupełniać legendarny pocałunek Breżniewa. Być może nie wszyscy goście się podobało, ale z powodów politycznych i ekonomicznych, ponieśli. Josip Broz Tito, według niepotwierdzonych plotek, dostał więcej niż inni, nawet zranić wargę.

Najsłynniejszy pocałunek Breżniewa, który wszedł do historii ZSRR i świata

Jednak najbardziej znanym i rastirazhirovanny całując Breżniew, który wszedł do historii ZSRR, NRD i całej Europie, miało miejsce w 1971 roku. Wykonawca Dmitry Vrubel redrew go ze zdjęciem przez graffiti na muru berlińskiego na krótko przed jego upadkiem, utrwalając epokowy moment, bezprecedensowy liderów Związku krajów socjalistycznej wspólnoty. Erika Honnekera jest prawie niewidoczna, można je znaleźć tylko na punkty i fryzura. Dlaczego ten urozmaicony moment w historii radzieckiego tak sławny, to jest trudne do wyjaśnienia. Spotkanie przywódców ZSRR i NRD na początku lat siedemdziesiątych było powszechne, jej protokół nie jest oryginalny. Pocałować L. I. Brezhneva wyraził prawdziwym szacunkiem dla starszych komunistów i antyfaszystów. To nie była obłuda, to była etyka zabawy, utworzone przez dziesięciolecia. Ogólnie rzecz biorąc, nic specjalnego.

To kiedy to próbował robić M. S. Gorbaczowa, wszystko wyglądało zupełnie inaczej …