435 Shares 2406 views

Anatomii kręgosłupa szyjnego, struktury i funkcji

ludzkiego kręgosłupa składa się z więcej niż 30 kręgów, które są połączone w 5 podziałów. Ten szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, kości krzyżowej i kości ogonowej. Każdy z kręgosłupa ma swoją funkcję i cechy strukturalne. Istnieje podział między kręgami, na fałszywe i prawdziwe. Sacrum i kości ogonowej może być przypisana do grupy fałszywych kręgów.


kręgosłupa szyjnego

Ile z kręgów szyjnych jest inny od reszty? Jak one wyglądają? Te pytania można łatwo odpowiedzieć, znając strukturę kręgosłupa.

W kręgosłupie, 7 kręgów szyjnych, które są prawdziwe w grupie. Są one w połączeniu z każdym innym specjalnym urządzeniu wiązadeł, mięśni, zawierającego krążków i stawów. Elastyczna struktura pozwala na dysk podczas jazdy w celu zmniejszenia obciążenia kręgosłupa i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Wszystkie kręgi kręgosłupa szyjnego z wiekiem, rozwijać i tworzyć lordozy – specjalny gięcie bok przypomina wklęsłości. Każdy kręg różni się od siebie.

Anatomia kręgu szyjnego, pierwszy i drugi, znacznie różni się od wszystkich innych. W związku z kręgów 1 i 2, osoba może odwrócić głowę w bok i plandeki do głowy.

anatomia kręgu

Struktura kręgów dla wszystkich jednakowo. Każdy kręg posiada ciało i procesy łuku. Ciało – to zagęszczony część kręg której górna i dolna skierowana do innych kręgów, przednie i boczne wklęsłej powierzchni jest ograniczona, z tyłu spłaszczony.

Każdy z trzonów kręgów jest wyposażony w otwór, przez który odżywczy naczyniach krwionośnych i zakończeniach nerwowych.

Łuku kręgu tworzy kręgów otworu ograniczające tyłu i po bokach. Usytuowany nad sobą, łuków tworzą kanał kręgowy. Dla niego przechodzi rdzeń kręgowy.

Tylno twarze trzonów kręgów zaczynają zwężenie tworzą łuk stopy, który przechodzi do płytki kręgowej łuku.

Na powierzchni (górnej i dolnej) nogi mają odpowiednie cięcie kręgów. Przylegającą do sąsiedniego żebra tworzą otwór międzykręgowy.

Arc kręg posiada 7 procesy. wyrostków kolczastych jest skierowana ku tyłowi. Pozostałe 6 połączone. Górna stawów, niższy stawów i procesy poprzecznym.

Wszystkie 4 są wyposażone w procesie stawowej powierzchni stawowych. Z ich pomocą przylegające kręgów są połączone ze sobą.

Anatomia kręgów szyjnych

kręgi szyjne w medycynie zwanych znaków alfanumerycznych (liter C i liczbę od 1 do 7). Kręgi charakteryzują się niskim ciał rozciąga się do dołu. Wklęsła powierzchnia korpusu (prawy górny, dolny przodu do tyłu). 3-6 kręgów na górnej powierzchni widocznych podwyższonej krawędzi bocznych, które tworzą hak ciała.

Kręgowców otwór różni trójkątny kształt, szeroki.

Procesy stawów w stosunku do drugiej, krótkiej ukośnie stojącej, a na ich powierzchni lub lekko wypukła albo płaska.

Wyrostek kolczysty wychodząc z 2, 7 końcowego kręgów stopniowo wydłużyć. 6 kręgów jest podzielony na końcu, są lekko pochylone w dół.

Procesy poprzeczne są krótkie, skierowane na boki. Na szczycie każdego grzbietu rozciąga bruzdę. Dzieli on nierówności na przedniej i tylnej, która przechodzi przez nerw rdzeniowy.

Anatomia kręgu szyjnego jest interesujący dla swoich różnic. Na przykład, 6 kręgów opracowane specjalnie przedniego płata. Blisko niego nie przechodzi tętnicy szyjnej, która jest wciśnięty utraty krwi do niego. W związku z tym guz nazywany jest senny.

Procesy poprzeczne są utworzone z dwóch procesów. Przód – szczątek żeber, z tyłu – to sam proces. Oba procesy – to jest otwarcie zatrzymywane. Otwór zwane kręgu krwi, gdyż przechodzi przez kręgowego tętnicy i Wiedeń i splotu nerwowego współczulnego.

Różni się od reszty kręgów

Od pozostałych kręgów różnią: pierwszego kręgu szyjnego (Atlas) i drugi (oś kręgu), siódmą (wystające kręgu).

Pierwszy kręg

W atlasie nie ma ciała i wyrostków kolczastych. Kręg reprezentowane pierścień utworzony przez dwa łuki (przednią i tylną). Te łuki są połączone ze sobą za pomocą specjalnych mas bocznych. Top owalne wgłębienie jest połączone z kości potylicznej i dolnej z prawie płaskiej powierzchni drugiego żebra.

W przedniej części łuku ma guz, z tyłu znajduje się mały obszar rzepka – ząb pit.

W tylnej części łuku jest guzek, a na górnej części bruzdy tam tętnic kręgowych (czasem przekształca się w kanale).

Anatomia atlas kręgów szyjnych jest unikalny wśród innych. Wraz z dwóch postaci kręgów unikalne połączenie, które pozwala wykonywać różne ruchy głowicy.

drugi kręg

Drugi kręg posiada skierowane do góry z korpusu zębów, którego koniec końców (przegubowego z dołu Atlas zębów przednich powierzchni stawowej, poprzeczne więzadła Atlas wspólne przylega do tylnej powierzchni).

To obraca się wokół czaszki zębów i pierwszego kręgu szyjnego.

wyrostki poprzeczne bez uderzeń i rowki rdzenia nerwu.

siódmy kręg

Głośnik siódmego kręgu szyjnego różni się tym, że ma długą wyrostków kolczastych (nerazdvoenny). On jest widoczne gołym okiem, i łatwo jest czuć się przez skórę. Ze względu na tę funkcję i ma swoją nazwę. Poza tym, kolejny kręg i długie wyrostki poprzeczne. Otwory lub tym podobne małe lub nieobecny.

Dolna krawędź na powierzchni bocznej korpusu często ma ściankę kryształu (ścianki żebrowe dołu). Ten tak zwany tor skrzyżowanie z głową 1 żebra.

Wszystko kręgów szyjnych – jest mocne i silne kości. Znając ich właściwości, można łatwo określić wygląd kości kręgosłupa.