339 Shares 9500 views

Co grozi niską placentation w 20 tygodniu ciąży, co robić?

Podczas rozrodczym kobieta czuje się najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Ale sprawy nie zawsze się płynnie. Dość często do kobiet, które są w ciekawym położeniu, istnieją różne problemy. Jednym z powodów do obaw – jest to niska placentation czasie ciąży. 20 tygodni to granica na okres, który może zmieniać położenie łożyska, a to może iść wyżej. Przyjrzyjmy się szczegółowo w tej kwestii.

Niska placentation czasie ciąży

20 tygodni – to termin, w którym lekarze nie tolerują żadnego wyroku i czekają. Dość często nieprawidłowe położenie łożyska jest wykrywany przy następnym USG i nie ma żadnych objawów.

Do czasu ciąży w połowie okresu postępuje, łożyska mogą poruszać się płynnie od dna macicy, w jego górnej części. Dzieje się tak w większości przypadków. Jednakże, istnieje niewielki odsetek kobiet, które mają niską placentation w 20 tygodniu ciąży lub więcej jest zachowana.

Dlaczego łożysko jest niski?

Dlaczego niskie placentation zdiagnozowane w czasie ciąży (20 tygodni)? Przyczyny mogą być następujące:

  • Nieprawidłowe położenie macicy.
  • chorób zapalnych i zakaźnych przenoszone przed ciążą.
  • Guzy w ścianie macicy.
  • Poprzednia operacja i łyżeczkowanie.
  • wiek kobiecy po 40 latach.
  • Druga i bardziej ciąża.

Niska placentation w 20 tygodniu ciąży. Niebezpieczeństwo takiej patologii?

Do połowy kadencji lokalizacji łożyska mogą nie przejawiać. Wraz z upływem czasu mogą pojawić się różne objawy i zagrożenia.

obniżenie ciśnienia

Ze względu na fakt, że miejsce dla dzieci znajduje się blisko zevu lub nawet ją zasłania, kobieta może czuć się źle. Prawie wszystkie kobiety w ciąży z tą diagnozą zaobserwowano spadek ciśnienia krwi. Z tego powodu płci pięknej, znajduje się w ciekawym położeniu mogą czuć się słaby i zawroty głowy.

W niektórych przypadkach, kobieta może stracić przytomność. Gdy te objawy powinny udać się do lekarza jak najszybciej.

występowanie krwawienia

Ze względu na fakt, że istnieje niskie placentation, 20 tygodni, a później data można scharakteryzować wystąpienia krwawienia z dróg rodnych. W tym przypadku mówimy o dystansem i zagrożonego aborcją.

Taki skutek niskiego łożysko przodujące należy skorygować jak najszybciej. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie nie tylko dla życia dziecka, ale również dla zdrowia matki.

niedotlenienie embrion

Niska placentation podczas ciąży (20 tygodni lub więcej) może grozić fakt, że występuje niedotlenienie płodu. Ze względu na fakt, że główną część, przez którą dziecko otrzymuje składniki odżywcze i tlen, jest w dolnej części macicy, dopływ krwi może być nieco utrudnione lub zakłócony. Najlepsze warunki dla rozwoju i progresji ciąża powstała w górnej części genitaliów.

cesarskiego cięcia

Inną konsekwencją, które mogą powstać w wyniku niskiego położenia łożyska – jest niemożność naturalnego porodu. Jeśli fotelik dziecięcy znajduje się w odległości mniejszej niż pięć centymetrów od wewnętrznej os, w większości przypadków lekarze zalecają przeprowadzenie planowej operacji.

Jeżeli pozwalają na naturalny poród, a następnie ujawnienie szyjki łożysko częściowo lub całkowicie blokują przejście dziecka. To może zagrozić nie tylko swoje zdrowie, ale również prowadzić do śmierci. Dlatego właściwe profesjonaliści nie chcą ryzykować życie matki i dziecka i przeprowadzić cesarskie cięcie.

Co robić w formułowaniu diagnozy?

Więc znalazłem małą placentation czasie ciąży (20 tygodni). Co zrobić w tym przypadku? Istnieje kilka wskazówek, które mogą dać ci eksperta.

środki zapobiegawcze

Pierwszą rzeczą, którą należy przestrzegać spokój i ostrożność. Pomoże to uniknąć krwawienia i zagrożone aborcji.

Nie podnosić ciężkich przedmiotów i wiele peretruzhdaetsya. Spróbuj uzyskać dużo odpoczynku i być w pokoju. Nie zaleca się do długich podróży w samochodzie i podróży.

W prawie wszystkich przypadkach, gdy fotelik jest położonych blisko zevu, kobiety w ciąży są przepisywane leki uspokajające, takie jak tabletki lub nalewki waleriany Leonurus.

Spróbuj się nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. W niektórych przypadkach, lekarze zabraniają nawet mocno kicha lub kaszle swoich pacjentek w ciąży.

Leczenie powikłań

Jeśli wystąpi krwawienie, pilna potrzeba podjęcia pozycji poziomej i wezwać karetkę. Najprawdopodobniej będzie oferowane wstęp. Nigdy nie rezygnuj z porad ekspertów, a nie kłócić się z nim.

Głównym leczenie przepisywaniu leków, zatrzymując się krew. Mogą to być następujące leki: tabletki „Tranexam” zastrzyków „Dicynone” i innymi środkami.

korekta prenatalne

W niektórych przypadkach może się zmienić łożysko lokalizacja tuż przed porodem. Dlatego eksperci często wykonywane USG i dowiedzieć się, gdzie fotelika. Po znalezieniu wszystkich danych na lekarza łożysko decyduje, w jaki sposób przeprowadzić dostaw.

Posłowie

Nie warto dużo paniki, jeśli stwierdzono niską placentation w 20 tygodniu ciąży. Recenzje kobiet powiedzieć, że większość z miejscem dla dzieci wykracza zajmuje prawidłową lokalizacją w narządach rozrodczych.

W przeciwnym razie, doświadczony specjalista daje dobre rady i podjąć właściwą decyzję na temat sposobu, w których dostawa odbędzie. Zaufaj profesjonalistom i pewny o swoje zdrowie i życie dziecka.