578 Shares 6401 views

Starożytny Egipt. Kleopatra – jego ostatnia linijka

Królowa Kleopatra, biografia, która w naszych czasach jest bardzo romantycznie, ale jest jedną z najważniejszych kobiet w historii świata. Jej wizerunek dzisiaj dosłownie oznacza zdrady i piękno, tragedia w skali od woli politycznej i publicznej. Z jego nazwa jest związana z ostatnich wspaniałych lat, którzy doświadczyli Egipt. Cleopatra regularnie pojawiał się w dziełach sztuki, a zwłaszcza w kinie ostatnich lat. Być może niewielu znaków historycznych może konkurować z nim na popularności, ponieważ tylko filmy fabularne do niej, istnieje więcej niż tuzin, przedstawiający wielkiego władcy, antyku i Egiptu.


Cleopatra: The Story of Life

Dziewczynka urodziła się w 69 pne. Była córką ówczesnego władcy kraju Ptolemeusza XII. O latach dzieciństwa i młodości przyszłego władcę prawie nic nie wiadomo. Jedyną rzeczą, możemy powiedzieć, jest to, że prawdopodobnie w dużym stopniu uzależniona od Troubles mid 50s BC, który poddano Egipcie. Cleopatra następnie doświadczył poważnego szoku, ponieważ jej ojciec został zdetronizowany i wygnany z kraju. To wydarzenie stało się bardzo ważnym epizodem w historii starożytności. Ptolemeusz był w stanie odzyskać tron, ale to już było zrobione za pomocą jednej z rzymskich generałów, z takim skutkiem, że gubernator był rzeczywisty ostatnia lalek. Życie Ptolemeusz XII został złamany w 51 rpne Zostawił testament, w którym przeszedł w ręce jego syna Ptolemeusza XIII cały Egipt. Królowa Kleopatra została zmuszona do zawarcia małżeństwa z własnym bratem dla dobra wspólnego reguły.

Era rządowej, intryg i powieści

Pierwsze lata były naznaczone poważnej walki między siostrą i bratem realnej władzy w państwie. Moment stały punkt zwrotny Ptolemeusza XIII konflikcie z państwa rzymskiego, w wyniku której znajdował się on w 47 rpne zabity. Od tego momentu staje się jedynym królowa Kleopatra Egipt. Oczywiście, musiała liczyć się z potężnego państwa rzymskiego. I dla dobra własnej pozycji w mocy jest często używany swoje wdzięki, które następnie robione to nazwisko.

Kleopatra, królowa Egiptu (zdjęcia niektórych wykonawców swojej roli w filmie można zobaczyć w artykule) pierwsza oczarowała słynnego Juliusza Cezara, który pomógł jej wygrać walkę z Ptolemeusza XIII. Ale po śmierci Cezara, kobieta musiała szukać nowego patrona. Taki był słynny generał czasu , Markiem Antoniuszem. Kleopatra spotkała się z tą osobą w 41 rpne Zimę spędził z nią w Aleksandrii. W tym czasie naprawdę przywiązał się do siebie nawzajem. Jednakże, pilne sprawy państwowe zmusiły miłośników strony. Nie widzieli przez około trzy lata. Kolejne spotkanie odbyło się w 37 rpne w Antiochii. Jednak ich szczęście nie było długo. Fakt, że Anthony zyskuje znaczną popularność w Rzymie, a jego sojusz z władcą bardzo bogatej prowincji sprawia, że cesarz rzymski Oktawian traktują to jako bezpośrednie zagrożenie dla własnego tronu. Cesarz dosłownie rozpoczyna wojnę domową przeciwko Antony, przekonując mieszkańców Rzymu, że ogólna zafascynowany wschodniego władcy, wykluły plan zmiażdżyć Rzym. Decydująca bitwa tego konfliktu była bitwa pod Akcjum w 31 rpne Flota Antoniusza i Kleopatry została pokonana. I siebie kochankowie zostali zmuszeni do ukrycia się pod ochroną ścian Aleksandrii. miasto siła obronna wystarczyło tylko na jeden rok. A gdy upadł mur siłom Oktawiana, Antoniusz i Kleopatra zabił, na przemian biorąc truciznę.