242 Shares 1825 views

Siergiej Fiodorowicz Ahromeev, Marszałek Związku Radzieckiego. Biografia, śmierć tajemnica

Rank i stanowisko tej osoby zasługują na własną rękę, bez uciekania się do powiązań rodzinnych lub pieniędzy. Od pierwszych dniach II wojny światowej służył jako dowódca kompanii. Brał udział w walkach w kultowych Leningrad i Stalingrad chroniony przed skomplikowanym i ukraińsku. Po karierze wojennej Siergiej Fiodorowicz wymyślił. Aw 1982 roku otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego, a rok później Akhromeev – Marszałek Związku Radzieckiego. Dwoje dzieci, wnuki, żona, miłości do kraju – wszystko jest w porządku. Ale 24 sierpnia 1991 Siergiej Fiodorowicz ciało znaleziono martwą, wiszące z klamki w pozycji siedzącej.


formacja

Wojskowy Siergiej Fiodorowicz rozpoczął w wieku 17 lat, gdy wstąpił do Akademii Marynarki Wojennej. W rok później, chłopiec był zmuszony udać się do część batalionu piechoty kadetów w sprawie ochrony Leningradu. Po blokowaniu ich waga wynosiła 40 kg, a zamrożoną amputowano kończyn mają lekarzy cud byliśmy w Akhromeeva. W 1942 roku, człowiek idzie kursów poruczników Pod Astrachań College, po czym został dowódcą plutonu karabinu, a w 1944 roku, jest on dowódca batalionu karabinów maszynowych.

W 1945 roku Siergiej ukończeniu studiów w Szkole Wyższej Oficerskiej. Stop, aby poprawić znajomość w wojsku nie ma przyszłego marszałka Akhromeev. Biografia Siergiej Fiodorowicz w zakresie edukacji zawiera listę osiągnięć:

  • 1952 – Akademia Wojsk Pancernych, złoty medal;
  • 1967 – Akademia Sztabu Generalnego, złoty medal. Iw tym samym roku został szefem sztabu armii.

rodzina

Gdy w kręgu krewnych i blisko gładko i wszystko dla miłości, po raz kolejny, że nie chcą dzielić się z innymi wszelkie informacje. Podobno w Akhromeeva rodzina była w porządku, ponieważ informacje o krewnych w biografii trochę.

Wiadomym jest, że jego żona Tamara Sergey spełnione pod numerem 381 w Moskwie szkolnej wspólnego badania. Kiedy służył jako dowódca batalionu na Dalekim Wschodzie, przyszły marszałek Akhromeev jego rodziny zyskała inną osobę. Ich córka Tatiana urodziła. Po przeprowadzce do Moskwy Siergiej i Tamara zostać rodzicami po raz drugi. Przez ten czas, Siergiej Fiodorowicz otrzymał stopień generała.

Serwis pod Gorbaczowa

W połowie lat 80. Siergiej Fiodorowicz był jednym z tych, którzy uwierzyli, że władze muszą ponownie uruchomić. Dlatego przy wyborze sekretarza generalnego w osobie Michaił Siergiejewicz Akhromeeva mają chęć do pracy. Widział w interesie i intencji, aby zrozumieć problem wojskowej Gorbaczowa.

Dmitrij Jazow, jako minister obrony Siergiej Fiodorowicz i innych, w wywiadzie powiedział, że przed wydarzeniami z 1991 Akhromeev próbowali dostać się do grupy „raju”. To niepisana nazwa firmy, gdy minister obrony, stworzony pod Stalinem. Ale to nie było aby wejść do niego, jak Gorbaczow zaproponował Siergiej Fiodorowicz zakładać jego doradcą.

Okoliczność ta została śmiertelne. Akhromeev – Marszałek Związku Radzieckiego – nie chciał zobaczyć, jak supermocarstwo niszczy swój system zabezpieczeń.

Tło do podpisania traktatu rozbrojenia

Gdy doradca prezydenta gdy Gorbaczow stał Marszałek Akhromeev, biografia ostatni przyjmuje nowy kamień milowy, że Siergiej Fiodorowicz doprowadziła do tajemnicy śmierci. Już w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych i ZSRR powstała technikę wskazówek rakietowej, która pozwala osiągnąć dokładność trafienia w cel. To był początek wyścigu w rozwoju systemu obronnego w dziedzinie jądrowej. W 1976 roku radziecki minister obrony decyzje Ustinov na budowaniu międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM) na pokrycie kierunku zachodnim z głowicą, która może trafić kilka celów jednocześnie. Kiedy granice Związku Radzieckiego już umieszczony 300 rakiet, aw Europie, który będzie wykorzystany 572 Rozmowy US rakietowe zaczęły między krajami.

Dialog, który rozpoczął się w 1980 roku, nabył cechy kompromisu po śmierci D. F. Ustinova. Wcześniej, negocjacje w sprawie broni kosmicznych i „euromissiles” Związek Radziecki ma być przeprowadzona w tej samej płaszczyźnie. A na początku 1986 roku M. S. Gorbaczow przedstawił program stopniowej likwidacji broni jądrowej, która jest postrzegana jako ustępstwo na rzecz ZSRR.

rozbrojenie

Gorbaczow zaproponował programu alarmujące Japonii, a później Chiny i fakt, że Związek Radziecki będzie przekierowywać rakiet w kraju. Pod koniec uchwałą numerze 1987 jest zniszczenie średniego zasięgu i rakiet krótkiego zasięgu pod nadzorem wyspecjalizowanych inspektorów.

Akhromeev – Marszałek Związku Radzieckiego – Gorbaczow następnie poinformował, że rozbrojenie odbywa się jednostronnie i ZSRR utraciła zdolność bojową. W rzeczywistości, Ameryka niszczy nieaktualne siłę militarną, podczas gdy rakiety opartej na morzu, które mogą stanowić zagrożenie w postaci broni jądrowej przewidzianych kontroli kraju Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych zachowane. Mówi historyk, pisarz Aleksander Shirokorad, Związek Radziecki zniszczył dużą część R-36, który w Ameryce zostały nazwane „Szatana”.

Amerykańskie pociski średniego zasięgu zniszczone w ilości 100 sztuk, aw ZSRR – pięć razy tyle. Formalnie oba kraje powinny zostać rozbrojone w równych ilościach.

Ostateczny akt wreszcie Akhromeeva rozczarowany polityką Gorbaczowa – jest zniszczenie „Oka” najlepsze bronie nie mieszczą się w parametrach tych, którzy podlegają zniszczeniu zgodnie z umową. Ale po tym jak sekretarz stanu USA Shultz wkrótce Gorbaczow zgadza się na ograniczenie zbioru operacyjną i taktyczną. Siergiej Fiodorowicz rozumie głupotę sytuacji i prosi Gorbaczowa nie robić. Do którego ten ostatni że kategoryczne „nie”.

Śmierć marszałka Akhromeeva

W sierpniu 1991, Siergiej Fiodorowicz i jego żona i wnuki na wakacje w Soczi. Fakt, że przygotowuje zamach stanu, że nie wiedział, choć był w przyjaźni z Yazov, ówczesnego Ministra Obrony Narodowej. 19-te tego samego miesiąca i roku Akhromeev poleciał do Moskwy. W tym czasie, kiedy Kreml został utworzony Komitet ds Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy sprzeciwiali reorganizację Unii ZSRR suwerennych państw. Po przybyciu do Moskwy Siergiej Fiodorowicz oferowane członka Komitetu Ratunkowego, aby pomóc w zbieraniu informacji z pola. Na tym polega jego rola, członek zamachu, ale nie był.

Klęska zamachu bardzo zdenerwowany Siergiej Fiodorowicz po Marszałek Akhromeev (krewni później powiedział to w wywiadzie) czekał na jego aresztowanie. 25 sierpnia martwe ciało Bohatera Związku Radzieckiego znaleźć w biurze Kremla. Usiadł na karku i była pętla z sznurka elektroniczną.

Wątpliwości co do samobójstwa

Sergei Akhromeeva śmierć pozostaje zagadką, czy wziął działania na własną rękę lub miał pomocy z zewnątrz? Pierwszą rzeczą, która odwołuje się do umyślnego zabójstwa naukowców – jest haniebna śmierć, która nie może sobie pozwolić oficera, ponieważ Akhromeev – Marszałek Związku Radzieckiego. Hangman uważany za narzędzie zbrodni za zdrajców, a nie był.

Drugie pytanie w samobójstwie – Siergiej Fiodorowicz wczoraj nastrój. Przed śmiercią (morderstwa), nie był przygnębiony, a wręcz przeciwnie, wieczorem 23 sierpnia Akhromeev przebywał z córką, a następnego dnia, przed wyjściem do pracy, obiecał jej wnuczka chodzić razem na ich powrót. Zachowanie było spokojne, a oficjalna wersja, był już psychicznie przygotowany sobie pętlę.

Istnieje wersja, że popełnił samobójstwo, ale sztucznie, to znaczy, że przyniósł do tego. Najprawdopodobniej, biorąc pod uwagę coś do jedzenia lub picia. Trup oficer leżała w biurze 10 godzin, nikt nie był zainteresowany losem Siergiej Fiodorowicz, z wyjątkiem rodziny, która nie umieścić telefon w nadziei, że na przeciwległym końcu rdzennych mieszkańców odpowiedział.

Tajemnica śmierci marszałka Akhromeeva, pogrzeb

Z powyższego należy zauważyć, że radziecki przywódca wojskowy nie zasługują na odpoczynek, ani żadnej Vagankovsky cmentarza Novodevichy. Nekrolog nie został opublikowany w gazecie „Prawda”, a towarzyszyć mu w jego ostatniej podróży przyszedł do wielu skromnych ludzi.

Bez honoru i bez podania rangi rytuału pochowano marszałka Akhromeev. Zdjęcie skromny grób można zobaczyć powyżej. To wszystko, co pozostało z pryncypialny i odważnego Siergiej Fiodorowicz.

Nawet gdy był już w ziemi, nie jest wykonany chrześcijaninem, a nie humanitarny akt szacunku dla zmarłego Siergiej Fiodorowicz: wykop grobach Akhromeeva i zdjął mundur z medalami. Rozważmy ten fakt jako sposób zdobycia nierozsądne, ponieważ zawsze istnieją inne sposoby na łatwe pieniądze. Ale fakt, że czyn ten został popełniony na wandalizm, aby ukryć dowody, wielu badaczy i historyków wydaje się właściwe.