218 Shares 1958 views

Medal „dla obrony Leningradu” (foto)

Medal „dla obrony Leningradu” został przyznany przeszłość bohaterów bitwy przetestowanych w najgorętszych miejscach, a osoby, które brały udział w obronie miasta, obecnie znany jako Sankt Petersburgu. Nagroda Państwowa została założona w 1943 roku i stał się jednym z pierwszych medali wojskowych ZSRR. Nie zostały również wydane podobny medal dla Obrony Odessa, Stalingrad i Sewastopolu.

historia

We wrześniu 1942 roku, Związek Radziecki o ustanowienie nagrody rządowej. Honor Medal przyznawany rozwijać układ słynnego malarza Moskalev. On opracował unikalny projekt konstrukcji, po czym medal „dla obrony Leningradu” powstała. przedstawił także swoje modele A. A. Barhin, B. G. Barhin i Kogisser.

Kto otrzymał medal „dla obrony Leningradu”

W uzupełnieniu do kombatantów, otrzymał także nagrodę:

– Grupa Robocza.

– Nauczyciele, którzy, pomimo głodu i zimna, kontynuował pracę, a tym samym odciągnąć dzieci od horroru, co dzieje się wokół.

– budowniczych.

– Cywile, którzy pomagali w każdy sposób, aby bronić miasta. Ci, którzy bez przeszkolenia wojskowego albo inny walczył o życie swoich bliskich, sąsiadów i mieszkańców tylko miasto.

– Lekarze, którzy nie pracowali tylko na polu bitwy, aby zapisać i rannych, ale także tych, którzy pomagali mieszkańcom miasta.

Wszyscy żołnierze, którzy otrzymali medal „dla obrony Leningradu”, otrzymał nagrodę za swoje wysiłki podczas swojej służby w wojsk wewnętrznych. W sumie ponad pół blokady został wyróżniony podczas wojny. W roku 1995, nagrody otrzymało kolejne 900 tys. Osób, a łączna było 1,47 mln znaków.

Dziś muzeum blokada zawiera wszystkie znaki, otrzymał medal „dla obrony Leningradu”. Lista nagród składa się z 6 tomów.

Opis monety

Pierwszy medal został odlany w rzadkiego stopu mosiądzu. Ponieważ był to najbardziej znaczące wyróżnienie rząd ze swej produkcji każdego wysiłku. Chociaż początkowo zdecydowano oddać nagrodę stali nierdzewnej (warto zauważyć, że wtedy naprawdę zaczęły pojawiać się odmiany stopu). W styczniu 1943 roku, Leningrad Mint otrzymała decyzję o produkcji pierwszej partii medali. W ciągu kilku miesięcy pierwsze tysiąc medale przyznano bohaterów wojennych. Jego kształt się okrągła, 32 mm średnicy. Na przedniej stronie, zdecydowano się przedstawić niektóre z Armią Czerwoną z pistoletami, którzy opalanych niemiłosiernie na wroga, broniąc budynku Admiralicji. Na rewersie monety został z wygrawerowanym napisem „Dla naszego radzieckiej ojczyzny.” Oprócz podstawowego modelu, to był także jubileuszową wersję, która Zastosowano inny napis „upamiętnienia pięćdziesiątej rocznicy Leningrad”.

Początkowo medal został wykonany z odlewu oka, a odwrotna został wygrawerowany numer seryjny. Z czasem zaczęły pojawiać się nagrody bez tych liczb, nie jest już wykonanych z mosiądzu i stali nierdzewnej. Można również wybrać kilka odmian i modyfikacji nagród.

opcja 1

Oczko medal był oddzielnym elementem, który jest po prostu przylutowane do podstawy. W metodzie tej nagrody powstał w czasie II wojny światowej i przez pewien czas po jego zakończeniu. Wśród tych medali są najmniej prawdopodobne, aby spotkały się numery seryjne na odwrocie. W rzeczywistości, nadal nie wiem, gdzie istnieje tradycja. Prawdopodobnie ponumerowane nagrody bezpośrednio do jednostek wojskowych, a liczba odpowiada liczbie podziału.

opcja 2

Okrągłe ucho medal był tselnoshtampovannyh. Te nagrody otrzymali po wojnie, bohaterowie, którzy z tego czy innego powodu nie mogli dostać medal wcześniej. Blokowanie jest wykonana z aluminium.

dodatkowa promocja

Obrona Leningradu Bohaterowie otrzymują także specjalny certyfikat, który został napisany wierszem, poświęconą zabezpieczyć miasto. Otrzyma nagrodę mogli ludzie, którzy mieli zarówno bezpośredni i pośredni związek z blokadą. Na przykład, to zaszczyt przyznawany przez Metropolitan Alexy Leningradu, a także sekretarzem partii Ryzhov Konstantin i wielu innych. Medale zostały podane do postaci historycznych, instytucji rządowych i składu zwykłych żołnierzy. Metropolita Aleksy przerastają uczestniczyć w pozyskiwaniu funduszy na szybką budowę nowego podziału zbiornika. Na najkrótszym czasie ksiądz zebrał około 6 milionów rubli, a tym samym pomógł uratować tysiące istnień ludzkich, nie tylko cywilnych, ale także wojskowych, którzy są na polu bitwy.

Tradycyjnie, medal „dla obrony Leningradu” noszone na lewej piersi. Normalnie blisko nagrodą „Dla ratowania tonących” umieszczony ten medal.

Medal „dla obrony Leningradu” teraz!

Nie jest tajemnicą, że wielu kolekcjonerów są skłonni zapłacić okrągłą sumę za prawo do posiadania relikwii. W Internecie można znaleźć ogromną ilość handlu i oferuje do zakupu medal. Pomimo faktu, że aukcje zaczynają się już od 200 rubli., Ostateczny koszt może sięgnąć setek tysięcy. Koszt zależy od tego, kiedy dokładnie nagroda została wydana, z której materiał itp

Oszuści są również zarabiać. Rozciągają się one na transakcjach medal „dla obrony Leningradu”, zdjęcie co potwierdza fakt, że przed sobą prawdziwą nagrodą. Ale w rzeczywistości okazuje się, że jest to po prostu tandetne, że nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Hierarchia nagród

Były trzy podobne nagrody. Najbardziej honorowy, a najstarszy był medal „Dla ratowania tonących.” Potem następuje nagrodę „dla obrony Leningradu”, a potem był medal „dla obrony Moskwy”. Obecność któregokolwiek z tych medali pozwalają posiadaczowi nie tylko zakwalifikować się do wysokiego urzędu, ale także dał sobie prawo do wszelkiego rodzaju zachęty ze strony państwa.

Konkludując

Blokada była jednym z okresów najbardziej głośnych i tragicznych w historii. Trudno sobie wyobrazić, przez co testy musiał udać się do naszych dziadów i pradziadów. Nie tylko bronił Leningrad, ale cały dom, są one szansę zaistnieć dla wszystkich przyszłych pokoleń. Pomimo wszystkich wysiłków ze strony wrogich bohaterów do obrony kraju i trwale przymocowane do ludu rosyjskiego, pojęcie oporu. Niewątpliwie bohaterowie uhonorowane tym medalem, zasługują na naszą wdzięczność, szacunek i cześć.