168 Shares 2455 views

Kaloryczność grzybów i ich wartość odżywcza

Grzyby starych uważany za wartościowy produkt spożywczy, ponieważ są źródłem dużych ilości składników odżywczych i minerałów. Podczas Wielkiego Postu nasi przodkowie zastąpiony grzyby jedzenie mięsa. I przy stole królewskim, te dary natury miał szczególne miejsce honorowe. Przez jego wartości odżywczej grzybów są znacznie większe niż w niektórych owoców i warzyw oraz ich bogaty skład chemiczny przynosi je do żywności pochodzenia zwierzęcego. Na przykład, zawartość kaloryczna bulion białych grzybów suszonych lepsze mięsnych. Grzyb zbioru została przeprowadzona przez cały czas, a teraz milczy polowanie nie traci na popularności. Wczasowicze podczas grzybowym sezonu są w stanie zebrać dla przyszłości tego cennego produktu spożywczego.


Białka Udział w rachunku grzybów do około 58-75% substancji suchej. Grzyby są bardzo bogaty w aminokwasy, takie jak leucyna, tyrozyna, glutaminy i argininy. Wiele ich potasu i fosforu, a także enzymów – lipazy, amylazy, proteazy i oksydoreduktaz. Wiele gatunków mają cenne właściwości przeciwbakteryjne.

Kaloryczność grzybów, mimo ich wysokiej wartości odżywczej, jest stosunkowo niewielka, a więc są idealne dla tych, którzy przestrzegają niskokalorycznej diety. Największą liczbę kalorii zawartych w świeżych i gotowanych grzybów. Ale w rzeczywistości, kaloryczność grzybów zależy od sposobu ich wytwarzania. Podczas prażenia dużą część tłuszczu należącego do oleju roślinnego, jest wchłaniany do grzybów, a ich zawartość kalorii wzrasta wielokrotnie. Jednak nawet po wyschnięciu tyle kalorii przechowywane w nich.

Kaloryczne świeże grzyby, na przykład, takie jak grzyby, grzyby, lisy, grzyby masło, grzyby i grzyby nie przekracza 24 kcal na 100 g produktu. Większość z nich także niskokaloryczne kurkowym, w której tylko 13 kcal w 100 g kalorii niż pieczarek (34kkal), ostrygi (38 kcal). Kalorii suszy grzyby niż 200 kcal. Na przykład suszone grzyby brzozy zawiera 231 kcal, białe suszone grzyby – 286 kcal, wysuszono shiitake – 331 kcal.

Niestety, grzyby – to produkt, który jest świeże nie mogą być przechowywane przez długi czas, i dlatego natychmiast po pobraniu musi być przetworzone termicznie lub zasushivat. W rezultacie kilka pilotażowych eksperymentów stwierdzono, że obróbka cieplna jest zmniejszona grzyby kalorii, a jeśli proces gotowania nie dodać do gotowego naczynia tłuszczu, możliwe jest uzyskanie odżywczą i dietetyczną potrawę grzybową. Być może najbardziej popularne danie z grzybami po prawej stronie jest Julien, którego zawartość kalorii jest niska, nawet biorąc pod uwagę produktów stosowanych w preparacie.

Przygotowanie klasyczne julienne grzyby używać grzyby grzyby, cebula, tłuszcz śmietanę, ser, sól i pieprz do smaku. Przygotowanie posiłku w specjalnym naczyniu, w którym serwowane jest każdego konsumenta. kucharze zawodowi powinni przygotować nie julienne śmietanę i sos beszamelowy lub z 22% -tego śmietaną. W tym przypadku, ser musi nie tylko topić, ale także upiec na złoty kolor.

Większość gatunków grzybów są bardzo smaczne solone i marynowane. Sól niemal wszystkie grzyby, ale przede wszystkim – grzyby i grzyby, ale to może być solone Borowik, osika, Gołąbek i kurki. Nadaje się do marynowania biały grzyb, natłuszczarki, grzyby, Gołąbek, kurki, dzwoniec, Mokhovikov Reshetnikov i tak ukochany przez naszych szacunków lokalizacji. Marynowane grzyby, które ledwie kalorii osiągnie 24 kcal na 100 g produktu gotowego, stosowane do saltworts przygotowanie, wypoczynku i codziennych sałatek, dań z ziemniaków ornament i jako dodatek do mięsa.

Oczywiście, jeśli chodzi o przygotowanie świątecznego menu, które jest rzadko gospodyni weźmie pod uwagę kaloryczność grzybami i spróbować przygotować dietetyczne posiłki, jeśli nie wymaga szczególnej sytuacji.