130 Shares 2854 views

Zaćmy. objawy chorobowe

Bardzo podstępna choroba – zaćma. Objawy nie są zazwyczaj wyrażane w czasie choroby powolny. Bardzo często osoba nie ma pojęcia, że miał tę chorobę. W rezultacie, lekarz stosuje się zbyt późno. Chociaż objawy zaćmy i wyraźny, można je rozpoznać. Wystarczy tylko poznać ich specyfikę.


zgrubienie soczewki często wskazuje, że początek zaćmy. Objawy to objawia się w postaci ostrej bliży, aw konsekwencji rozwoju krótkowzroczności. Wynika to z faktu, że soczewka, pogrubienie, stając się nieco wypukła, która wywołuje ostre załamanie promieni świetlnych.

Z reguły taki stan narażona jest głównie do osób w podeszłym wieku z prezbiopii. Nagle zauważają, że są one w stanie odczytać, bez noszenia okularów. Jednak najczęściej po krótkim czasie zaczęła się poprawiać zaczynają zanikać.

Jeżeli dana osoba widzi lepiej w półmroku niż w świetle dziennym, a także patrząc na oświetlonym żarówką lub jasnym reflektora samochodowego widzi halo wokół tematu, może to także oznaczać, że zaćma. objawy te występują w przypadku zmętnienia tylko środkową część soczewki, która jest umieszczona bezpośrednio za źrenicy.

Jasne światło pobudza skurcz źrenicy. Promienie, które przechodzą przez nią dostać na zachmurzone środkowa część, która jest swego rodzaju barierę dla nich do siatkówki. W tym przypadku, światło jest rozproszone. Tak więc, atomy fluorowca. W wielu przypadkach warunek ten prowokuje światłowstręt. Słabe światło przyczynia się do rozszerzania źrenicy. W tym przypadku, przez przezroczystą część promieni świetlnych łatwo przenikać do siatkówki.

Obserwować, czy nie patologia może rozwijać się w zależności od lokalizacji i wielkości zamglenia w części obiektywu. Jeśli obszar ten znajduje się na peryferiach, objawy zaćmy nie pojawiają się przez długi czas, a osoba może nie być świadoma choroby. Jednak im bliżej centrum klęsce obiektywu, tym szybciej oczywistego schorzenia. Człowiek zaczyna wyraźnie zobaczyć obiekty rozmycie ich kontury, w niektórych przypadkach, rozwijanie podwójne widzenie. Te negatywne objawy wydają się wzmacniać. To z kolei powoduje, że osoby często zmieniać obiektywy z okularami silniejsza. Zwykle czarny uczeń może pojawić się żółtawy. W niektórych przypadkach, robi się biały.

Wskazują, że rozwój zaćmy, objawy mogą również przejawiać się w następujących przypadkach:

– przez zszycie lub czytając rosnące zapotrzebowanie w jasnym świetle;

– Ludzie często przeciera okulary szklane, jak zdaje się być przez cały czas, że były zamglone, a tym samym stać się mętny;

– poczucie obecności w filmie, którego chcę, aby usunąć cały czas;

– Podczas czytania litery zaczynają się łączyć lub całe linie.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek oznak potrzeby skonsultować się z okulistą. Kontrola specjalista na podstawie skarg pacjenta i ustala dokładną diagnozę, określa kształt, rodzaj i wielkość porcji zamglenie w obiektywie.

chirurgia zaćmy jest najlepiej wykonywane w dojrzałym stadium. W tym przypadku, wszystkie włókna soczewek przyciemnione i odpowiednio łatwo oddzielone od kapsułki. W tym przypadku, wskazanie do zabiegu nie jest mętność dojrzałości, a stan oka. W przypadku powolnego dojrzewania katarakty na tle poległych wiele operacji jest jeszcze przypisane. Zazwyczaj w takim stanie człowiek przeżywa poważne trudności, i pomóc mu tylko za pomocą operacji.

Warto zauważyć, że pomimo złożoności operacji, jest to najbardziej skuteczny sposób, aby wyeliminować tę chorobę.