373 Shares 8166 views

Borelioza z Lyme


Kleszcze mogą rozprzestrzeniać zakażenie powoduje różne choroby. Wśród nich jest choroba z Lyme. Borelioza sprowokowany przez bakterie i, w przeciwieństwie do, na przykład, kleszczowe zapalenie mózgu, na tyle skutecznie reagować na antybiotyki.

Najczęstszym objawem tej choroby jest zaczerwienienie. Na miejscu ukąszenia przez kleszcza po kilka tygodni lub dni utworzona czerwony obrzęk małym rozmiarze. Mniej więcej w tym miejscu zaczyna się szybko rozprzestrzenił zaczerwienienia. W medycynie, stan zwany rumień wędrujący ( „rumień wędrujący”). Że jest to najbardziej charakterystyczna cecha choroby towarzyszące boreliozie. Ten objaw jest wykrywane u 70-80% wszystkich przypadków.

Niektórzy pacjenci mają tak zwane „mysz-jak wysypka.” Jest przedstawiony przez czerwony środek, wokół którego jest blady pierścień wokół którego z kolei też jest zaczerwienienie.

Inną chorobą towarzyszącą Lyme Borelioza objawem jest warunkiem grypopodobne. Pacjent odczuwa dyskomfort, osłabienie, zmęczenie.

Nieleczona borelioza z Lyme choroba może powodować niszczenie stawów. Zwykle po kilku tygodniach, pojawia się ból i obrzęk. Najczęściej wpływa na stawy kolanowe. W tym samym ból może pojawić się w różnych obszarach, w różnych momentach. Taki stan nazywany jest „zapalenie stawów wędrowny”.

Borelioza Borelioza może przyczynić się do rozwoju i problemy neurologiczne. Wśród nich należy wyróżnić porażenie Bella (po jednej stronie twarzy), zapalenie opon mózgowych (zapalenie błon w mózgu), drętwienie, osłabienie w górnych i dolnych. Objawy te zazwyczaj pojawiają się w późniejszych okresach. Najczęściej po kilku tygodniach lub kilka miesięcy po użądleniu.

Rzadsze objawy to zapalenie oczu, zaburzenia rytmu serca, zapalenie wątroby.

Zakażenie następuje w czasie zagłębienia się w organizm bakterii Borrelia burgdorferi. carry Borrelia kleszczy. Zakażenie następuje po ukąszeniu. Innymi słowy, jeżeli kleszcz nie jest zamknięta, choroba nie jest transmitowany. Prawdopodobieństwo zakażenia jest większa już pasożyt zasysa krew. W związku z tym, załączone kleszcze powinny zostać usunięte jak najszybciej. Należy zauważyć, że wprowadzenie infekcji w głąb skóry nie zawsze tak się dzieje. Tak więc, gdy owad nie nasoslos krwi (nie zwiększa się rozmiar i brzuch nie wleczenia), procent zakażenia jest na tyle mała, boreliozy choroby.

Rozpoznanie kilku stanach utrudniona z powodu obecności dużych ilości objawów niespecyficznych często towarzyszą inne choroby (w tym w chorobie stawów, zakażenia wirusowe, fibromialgii, depresja, etc.). Dlatego też konieczne jest wyjaśnienie laboratoryjnego potwierdzenia choroby.

W badaniu należy brać pod uwagę, że pozytywne testy są w ciągu dwóch do czterech tygodni po ugryzieniu, ale nie od razu po.

Do wykrywania przeciwciał przeciw Borrelia stosować badanie ELISA. Jeśli wynik pozytywny jest przypisany dalszej analizy metodą Western blot. Badanie to dostarcza mniejszą liczbę wyników fałszywie dodatnich.

Bardzo dokładne i czułe oznaczenie jest PCR (reakcja polimerazy (łańcuch)). Badanie to pokazuje, DNA Borrelia w płynie stawowym.

Aby wyeliminować tę chorobę z reguły używane Doksitsillin (dla dorosłych), kobiety w ciąży i dzieci przypisany cefuroksym lub amoksycylinę. Antybiotyki te są wykorzystywane do dziesięciu lub dwudziestu jeden dni.