468 Shares 5117 views

Neoprenowe rękawice do wędkowania. Idealny rękawice rybak – co powinno być?

Amatorskie i doświadczony rybak – to nie ma znaczenia, nikt nie pójdzie do połowów pod lodem bez dobrej pary wysokiej jakości i wygodnych rękawic. Najbardziej popularne wśród specjalistów uważane rękawice neoprenowe do wędkowania.


Rękawice wędkarskie funkcja

Jak zauważyliśmy, rękawice neoprenowe do łowienia – niezbędnym atrybutem każdej narzędzi połowowych. Mają kilka użytecznych funkcji dla rybaka:

  • Chronić przed obrażeniami. Jakość i solidność Rękawice chronią dłonie przed urazem rybaka, że może dostać się podczas łowienia ryb. Hak lub płetwa – elementy dość traumatyczne.
  • Ciepło w chłodne dni. Ogrzewanie rękawice neoprenowe do połowów trzymać ręce ciepłe, zapobiec hipotermii skórę, chroni przed drętwienie palców w kontakcie z zimną wodą.
  • Pomóc w połowach. Większość Rękawice zaprojektowane specjalnie do łowienia w zimie, są wyposażone szorstkiej powierzchni. Pomoże to utrzymać śliskiej mokrej ryby w ręku i nie przegap główny połów.

Główne rodzaje rękawic rybackich

  • Rękawice „bez palców” a rękawica. Ten model rękawica jest wyciąć lub skrócić palce. Zwykle mają one specjalną rękawicę płytowego, który można zamknąć swoje palce, jeśli to konieczne. W odpowiednim momencie, ona pochyla się do tyłu, palce są zwalniane.
  • Rękawice „palców” i bez mitenki-podszewki. Ten rodzaj obejmuje jedynie dłoń i początek dłoni. Ten typ rękawic stosowanych jesienią lub wiosną, gdy woda nie jest tak zimno i palce nie uzyskać chłodny w zimnie natychmiast.
  • Rękawice z „palców” szczelinowych. Model ten jest podobny do konwencjonalnych. Jedyną różnicą jest to, że od kilku palców mają małe rozcięcia. W nich, jeśli to konieczne, możliwe jest, aby wcisnąć czubki palców.
  • Ogrzewanie pełnometrażowych rękawice neoprenowe do połowów zimowych. Ten typ jest uważana za najbardziej popularne. Takie ciepłe rękawiczki, antypoślizgowa, wodoodporna różnią.

Zalety neopren rękawiczki

Rękawice neoprenowe do wędkowania, jak już powiedzieliśmy, są uważane za jedne z najbardziej doświadczonych rybaków popularny atrybut sprzętu. Neopren jest bardzo mocny i trwały materiał. Charakteryzuje się wodoodporną, elastyczność i miękkość. Jeśli masz w swoim arsenale jak np zimowym rozrywką na stawie zostanie znacznie zwiększona. Co jeszcze trzeba amatorów połowów w zimnie.

Ponadto materiał ten jest całkowicie odporny na chemikalia, bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Neoprenowe rękawice do połowów trwać długo, chronią dłonie przed szkodliwymi wpływami, nie palą się w miarę upływu czasu w słońcu.

Ta część rybaka ubrania wykonane z materiału, który zapewnia odpowiednie dopasowanie do dłoni. Rękawice pasował do ręki, zachowując mobilność, wysoką czułość. Będą one absolutnie nie ograniczają ruch, a to ważny plus dla sprzętu zimowego rybaka.

Ważną zaletą jest również niski koszt. Kup rękawice z neoprenu połowów w Jekaterynburgu lub jakiekolwiek inne miasto może być 1-2 tys. RUB. Są one sprzedawane, zwykle w wyspecjalizowanych sklepach dla wędkarzy i myśliwych. Jeśli dokonasz zakupu przez sprzedawców online z góry, nawet, kiedy jest czas do połowów zimowych nie nastąpiło, to będzie jeszcze tańsze.

opinie

Według doświadczonych rybaków, nie ma nic bardziej wygodne podczas zimy ryby wędkarskiego jak rękawiczki neoprenowe do wędkowania. Opinii dla tego urządzenia tylko pozytywny atrybut. Rybacy twierdzą, że są one doskonale ciepło w chłodne dni, to absolutnie nie zmoknąć. Ręce są zawsze chronione przed zimną wodą, spękanie, zdrętwiałe palce.

Zazwyczaj specjaliści kupić takie rękawiczki do łowienia ryb w okresie poza sezonem, gdy temperatura termometru nie spadnie poniżej -5 stopni. Choć wielu twierdzi, że używanie rękawic z neoprenu w zimnych porach roku, a są one doskonale radzą sobie ze swoimi zadaniami.

Rybacy mówią, że rękawice z neoprenu są dobre przez fakt, że są one bardzo ekonomiczne. Raz kupiłem ten atrybut, można go używać przez wiele lat. Te ostatnie nie mają wpływu na wygląd, nie vytsvetut nie zerwie, nie zmoknąć i są idealne do ochrony rąk w każdych warunkach pogodowych.