97 Shares 1159 views

Red Oak – jasne drzewo

Dąb czerwony (Quercus rubra) – niezbyt wysokie drzewo o stożkowej koronie. Zazwyczaj nie przekracza wysokości ponad dwudziestu metrów. Gałęzie są rzadkie, ciemnozielone liście, jesień w kolorze jasnym kolorze karmazynowym. W projektowaniu krajobrazu używać go z dala od innych drzew. Repot czerwone stanowiska dębu w przypadku, że nie osiągnęła jeszcze dwa metry. W przeciwnym razie roślina będzie bolało źle. Narodzin dębu – Kanada. Na początku XX wieku, stało się powszechnie sadzone w Europie Wschodniej do krajobrazu. Ale to ozdobne drzewa mogą stanowić poważne zagrożenie dla rdzennych roślin. Po dużo czerwonego dębu bezpretensjonalny innych roślin, jej nasiona szybko rozprzestrzeniać przez zwierzęta. Dlatego wkrótce zaczął wypierać gatunki drzew europejskich, a tym samym spowodować szkody dla leśnictwa.


Oak – jego geneza i charakterystyka gatunku

Jednak to się nazywa ostrokrzew, a także kanadyjski lub północy. W Stanach Zjednoczonych, gdzie rodzaj dąb, ma wielką wartość dla leśnictwa. On jest z rodziny buk. Zdjęcia z czerwonego dębu jest często przywołują skojarzenia z Kanady. Jest coś takiego jak kanadyjskiego klonu. Jego sadzone w celach dekoracyjnych wzdłuż alejek i parków pojedynczo lub w grupach. Może on również być w połączeniu z lipy, sosny, klony i Rowana. Dąb jest używany do produkcji mebli, na budowę przyjaznych środowisku budynków.

Red Oak. opis

To drzewo jest bardzo trwały. W sprzyjających warunkach może żyć nawet do dwustu lat. To szybko rośnie, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwudziestu lat. Kora młodych roślin jest gładka i szara, starsze drzewa – pęknięty, znacznie ciemniejszy. Pień starych egzemplarzy jeden i pół metra średnicy. Młode pędy są czerwonawe w kolorze. Nie są one bardzo długo, na przestrzeni lat, stają się ciemniejsze. Liście dębu czerwonego długie (do dwudziestu pięciu centymetrów) i szeroki. Kwitnące drzewo krótkie małe kolczyki, które są montowane w wiązki. Owoce są kuliste żołędzie brązowy. W niektórych krajach europejskich są one wykorzystywane jako żywność. W smaku przypominają kasztany i, jeśli są prawidłowo przygotowane, bardzo obfite i aromatyczne. W Ameryce Północnej, żołędzie tuczonych zwierząt, zwłaszcza świń. Młode drzewa owocowe niskiej gęstości. Dąb czerwony najlepiej czuje umiarkowanie wilgotnej gleby, kocha światło i źle reaguje na silne ciemnienie. Frost i mało podatny na różne choroby. Potrzeby w tworzeniu korony. W miastach, drzewa te są dobrym brudny filtr powietrza i ochrony hałasu miasta. Mogą być sadzone nawet w miejscach, w których, ze względu na transport jest silna zagazowanych.

Jak się mnoży dąb czerwony

Sadzonki pniach lub korzeni powstania nowych drzew. Hodowcy wielokrotnie ostrokrzew posadzono dąb produkować bardziej nasycony i piękny kolor liści. Na przykład, gatunek „złota” ma niewielką wysokość i żółte zabarwienie korony. Do sadzenia w miastach trzeba dąb uprawiane w szkółce. Te małe drzewa dostępne są również w pole bramkowe.