443 Shares 2394 views

Eublepharis zauważony: treść, zdjęcia

Jest to niezwykłe zwierzę, które jest ulubionym wśród wielu terrumnistov. Cętkowany (Leopard) eublepharis – jeden z przedstawicieli licznej rodziny gekonów.

Eksperci w wąskim przedziale nazywany jego „Leopard” na wypryskami barwienia. To zabawne, ale nawet to jaszczurka wody pitnej, jak kot – docieranie język. Eublepharis zauważony popularny nie tylko ze względu na nietypowy wygląd, ale także skromny – nawet dziecko może dbać o Gecko.

Istnieją dwa podgatunki eublepharis – afgańskie i typowe.

rozpiętość

Ten cute Gecko (Eublepharis cętkowany) z Indii, Pakistanu i Afganistanu. Żyje na zboczach wysokich gór, w suchych stepów.

Żywotność jaszczurki na wolności – nie więcej niż 10 lat, ale w niewoli może żyć do 30 lat.

styl życia

Spotted Eublepharis, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, preferuje zmierzchowy lub nocny. W ciągu dnia, znajduje schronienie w skałach.

Jego dieta zrobić stawonogów, larwy różnych owadów, nowonarodzonych myszy mniejsze jaszczurki. Często zdarza się, że gekony i jeść ich własne młode. Zauważony eublepharis jest społeczne, osiada grup. Składają się one z kilku samic i jednego samca. Mężczyźni strzec ich terytorium i odjechać z nim jego krewnych.

cechy zewnętrzne

Co ciekawe, spotted eublepharis trzymane w niewoli, może wyglądać inaczej niż jego brat, który mieszka w warunkach in vivo. Eksperci twierdzą, że jest to konsekwencja wyboru Gecko.

Główna różnica w innych jaszczurki eublepharis – plamkami kolor. Wielkość tych zwierząt są małe. ich długość ciało nie może przekraczać 20 cm. rzadko, ale jest większe próbki (30 cm).

Eublepharis dostrzeżone ma grubą masowe ogona, w którym przechowywane są wilgoci vivo i w substancje odżywcze. Jaszczurka jest w stanie łatwo odrzucić go, a następnie ponownie rośnie, ale bardziej wąskie i krótkie.

Głowa w tym gekon jest duża, ma trójkątny kształt. Ciało obejmować małe płatki, wśród których znajdują się pupyrchatye. Cienkie łapy mają pięć palców. Oczy wypukłe, podłużne, w kształcie trochę jak u kota.

kolor

W warunkach naturalnych, korpus ten jaszczurki kolorze żółto-szarej z ciemnymi plamami. Na ogonie znajduje się rysunek. Zazwyczaj poprzeczne pierścienie.

W niewoli kolor jest inny. Wynika to z hodowli. Obecnie istnieje ponad sto odmian koloru.

Eublepharis Znaleziono: treść, żywność

Ten gekon jest dość skromny. Dlatego, jego treść nie jest trudne. Moc tych nieszkodliwych, a nawet słodkie wyglądających jaszczurki mogą pokazać prawdziwy instynkt drapieżnika, ponieważ w naturze polują owady. Mogą one być podane świerszcze, koniki polne, karaluchy, myszy, Eublepharis zaspokoić swój instynkt myśliwego.

Karmienie gekona występuje raz dziennie. Po trzech miesiącach, można przełączyć się raz na dwa dni. W ciągu kilku dni, gekon może odmówić jedzenia, ale to nie powinno przeszkadzać właścicielowi, jak trzymał konika składników odżywczych. Pasza jest czasami konieczne dodanie wapnia w proszku.

Dostrzeżone eublepharis wymaga małej klatce jeden lub dwa zwierzęta odpowiedniej wielkości obudowy 50 x 40 x 30 cm. Piasek naziemnymi nie jest konieczne, ponieważ jaszczurki może połykać je wraz z pokarmem. Zaleca się stosować małe kamienie, kamyki.

Eublepharis dostrzeżone w potrzeby ogrzewania. Dla niego optymalnej temperaturze w ciągu dnia – 31 ° C w nocy – 27 ° C Co najważniejsze – nie dopuścić, aby temperatura gwałtownie spadnie. W tym przypadku zwierzę może stracić apetyt. Pożądane jest, aby utrzymać stałą wilgotność 40-45%. Aby to zrobić, od czasu do czasu należy spryskać terrarium.

Od eublepharis – zmierzchowy zwierząt, one nie potrzebują podświetlenia. Można ustawić lustro moc lampy nie więcej niż 25-40 watów, które będą symulować ogrzewania słonecznego, ale tylko jeden punkt z klatki. Promieniowanie słoneczne zwierząt wymagany do syntezy witaminy D3. Można kupić specjalną lampę dla gadów, emitujących światło ultrafioletowe.

Jednak nie jest opinia biegłego, który poprzez zapewnienie jaszczurki niższy ogrzewanie i dodanie do swojej diety niezbędnych witamin i minerałów, bez UV może zrobić. Obecnie istnieje wiele kompleksów witaminowych z witaminą D3, mające na eublepharis.

Za pomocą promieniowania ultrafioletowego przedstawionego dla celów leczniczych. Na przykład, przy opracowywaniu krzywicy gadów gdy witamina D3 jest słabo wchłaniany do rozmnażania stymulacji. W przypadku krzywicy wystarczająco eublepharis do naświetlać 10 minut dziennie, a muszą być dostosowane do stymulowania reprodukcji godzinach dziennych, zmieniając go w wielkim stylu. Im dłuższy dzień, więcej jaszczurki kolega, więc w tym przypadku, długość ciągu dnia można regulować do 12 godzin.

hibernacja

Dziś eublepharis spotted tak domator, że nie ma pilnej potrzeby na zimę, z tego samego powodu, że nie hibernacji. Przezimowania potrzeba stymulacji rozrodu (aktywność u mężczyzn). Więc jeśli nie zostały hodowli tych jaszczurek nie dążyć do zapewnienia, że koniecznie poszedł w stan hibernacji.

Należy pamiętać, że tylko zdrowe, dobrze karmione zwierzęta bez problemów znosi zimy. W domu, bardzo wystarczająco gładka, aby obniżyć temperaturę, co skraca czas ogrzewania. Należy zmniejszyć długość światło dzienne do 8 godzin. Te zmiany w życiu Gecko powinien trwać co najmniej dwa miesiące. Na wysokości zima przeciętna temperatura powinna być +18 … +22 ° C.

W związku z tym powinna być stopniowo zmniejszana, a moc Gecko. Okres reszta jest około dwóch miesięcy. Następnie stopniowe wyjście z tego stanu w odwrotnej kolejności. Nie zapomnij o witaminy i minerały.

W warunkach naturalnych eublepharis w środku zimy zaczyna godowym, który opada w dół do końca maja. takie samo leczenie może być trzymane w domu, ale nie jest to obowiązkowe.

reprodukcja

Dojrzewanie eublepharis dostrzeżone do 12 miesięcy. Zaczynają się mnożyć natychmiast po hibernacji. A składają jaja po 3 tygodniach po kopulacji. Z reguły jedno sprzęgło jest 1-2 jajka. Rok może być maksymalnie 10 szponów.

Temperatura powietrza w terrarium zależy od czasu inkubacji. Młode się po 40-65 dniach, pod warunkiem, że temperatura jest regulowana. Od niej też zależy w dużej mierze na podłodze i młodych. W temperaturze niższej niż 26 ° C kobiety klapy, a w temperaturze powyżej 31,5 ° C, rodzą samców. W naturze, młody pojawić nie wcześniej niż 100 dni. Ważą 2-3 gramów, długość noworodka Eublepharis – 80-85 mm. Mają brązowawy kolor z światła paski. Przez osiem miesięcy, są barwione w taki sam sposób jak osoby dorosłe.