581 Shares 3035 views

Parafina – co to jest? Terapia parafinowa do twarzy, nóg i ramion

Beauty – straszna siła, która może zabić na miejscu, jak groźny boss i opiekuńczy ukochanej. Jednak, aby utrzymać go w ostatnich latach coraz trudniejsze. Po tym wszystkim, nasza skóra jest narażona na różnego rodzaju negatywne wpływy i cierpi z powodu suchości, co prowadzi do podrażnienia, łuszczenia i inne bardzo nieprzyjemne konsekwencje. A potem możemy pomóc parafinę. Jest to wyjątkowe narzędzie, które zwróci Ci młodzieńczy i piękny wygląd. Nadal nie wierzę w magicznych eliksirów? Na próżno, one istnieją, a dziś będziemy mówić o jednym z nich.


Parafina – szansa, aby zmienić swoje życie

Coraz częściej zaczynają się ukryć swoje ręce z dala od wścibskich oczu? Nie jest to zaskakujące, ponieważ skóra na nich daje wiek kobiety. I na gorące letnie dni wolą zamknięte buty, bo obcasy wyglądają nieatrakcyjne? A lustro częściej nie zadowolić swoje odbicie? Cóż, w takich przypadkach, jedno wyjście – parafina. To wspaniałe narzędzie pozwoli Ci zaoszczędzić powrócić luz, zaufanie w siebie i własnej atrakcyjności.

Tajemnice parafiny

Dla celów terapeutycznych, materiał ten był używany przez długi czas. Nagrzewanie parafiny przepisanej chorób dróg oddechowych, kaszlu ciężkiego, a także do leczenia napięcie mięśni lub przesunięcia. Dziś nowe horyzonty dla parafiny. To tworzywo sztuczne zostały wykorzystane do celów kosmetycznych. On już zdobył wielu zwolenników. Pewnie! Po tym wszystkim, tylko jedna procedura, aby zaobserwować efekt.

Nawiasem mówiąc, nie bójcie się ciepła, ponieważ wosk wydziela ciepło w małych porcjach, więc jest bezpieczne. Ale jeszcze lepiej najpierw sprawdzić temperaturę za pomocą drewnianego patyczka.

Lecznicze właściwości produktu

Dlaczego jest to procedura tak popularne? Tak, ponieważ wosk posiada unikalne właściwości:

 • Zmiękcza górne warstwy skóry, a tym samym otwarcie porów. Zwiększona potliwość. Z wilgocią pozostawić substancji toksycznych. Jednak żaden płyn paruje i wraca z powrotem, przywracając równowagę wodną. Ponieważ skóra jest nawodnienie.
 • Po ogrzewaniu, temperatura ciała wzrasta o 2 stopnie, a tym samym zwiększenie przepływu krwi. Wszystko to prowadzi do tego, że po zabiegu znacznie poprawia funkcję stawów, rany goją się łatwo.
 • Ale gdy nie ma kompresji efekt chłodzenia. Parafina kurczy się i szczelnie pokrywa tkankę. Skóra w ten sposób wygładzone. Ta właściwość pozwala pozbyć się opuchlizny na twarzy.

wskazania

Parafina – uniwersalne lekarstwo. Stosowany jest do leczenia chorób i rozwiązania problemów kosmetycznych. Dla celów terapeutycznych, procedura ta jest często stosowane w dolegliwościach

 • Żylaki.
 • Oparzenia, odmrożenia, wiele chorób skóry.
 • Poliomyelitis.
 • Poważne choroby narządów wewnętrznych.

Zupełnie różne wskazania do celów kosmetycznych. Parafina jest koniecznością w takich przypadkach:

 • Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek na twarzy.
 • Jeśli masz suchą skórę, czy też jesteś już zmęczony walką z obrzękiem na twarzy.
 • Cellulit.
 • Kiedy skóra produkuje wiek kochankę.
 • Kiedy liczne blizny.
 • W walce z odciski i modzele na nogach.

Gdy wosk stosowany jest zabronione

Pomimo szeregu właściwości odmładzające i lecznicze, procedura ta ma przeciwwskazań. Lepiej zrezygnować z parafiny, jeżeli:

 • Masz przewlekłą chorobę w ostrej fazie.
 • Cierpisz z marskością wątroby lub innej dysfunkcji wątroby.
 • Na liście chorób, w tym cukrzycy.
 • Wysokie ciśnienie krwi – Twój częsty problem.
 • Na skórze nie ma ropne zapalenie lub otwarte rany.
 • Masz alergie lub tylko specyfiką poszczególnych składników.

Odmiany parafiny

Gdzie ta procedura jest stosowana najczęściej? Jednak jest ona odpowiednia dla wszystkich części naszego ciała, w tym w biodrach, a nawet brzucha. Ale następujący są uważane za najczęstszą:

 • Parafina dłoni. Efektem tego postępowania jest po prostu zdumiewający: znikają przed zmarszczek śladu pozostaje sucha, a skóra staje się miękka i gładka. I wszystko, co do tego, że jest to konieczne – w celu obniżenia pędzla kilka razy w kąpieli parafinowej. Jednakże, jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, można zastosować szczotkę wosku. Można użyć krem odżywczy, aby uniknąć poparzenia. Po wykonaniu takich manipulacji na rękę umieścić na pierwszych rękawic polietylenowych, a następnie – wełna. Konieczne jest, aby nosić je na co najmniej 20 minut. Następnie usunąć resztki wosku i nasmarować krem do rąk.
 • Parafina stóp. Procedura przechodzi podobny scenariusz. Jednakże, jeśli zdecydował się na nogi, nie może obyć się bez obierania. Usuwając martwe komórki będą lepsze rezultaty. Dlatego konieczne jest, aby traktować pierwszy stóp peeling. Lub zastosować balsam do nich. Również kilka razy zanurzyć nogi w wannie, owinąć folią i umieścić na wełniane skarpety. Cały ten proces zajmuje około godzinę. Następnie usunąć wosk i smarować nawilżający skórę. Parafina dla stóp jest również dobra w tym, że wytwarza działanie relaksacyjne (na nogach jest ogromna ilość zakończeń nerwowych).
 • Parafina twarzy. Procedura, która również wymaga wstępnego czyszczenia zarośla. Ponadto musisz krem odżywczy. A im więcej w nim składników odżywczych, tym bardziej widoczny efekt wyjdzie. Parafina jest nakładana na powierzchnię za pomocą pędzla, i wytwarzanej folii pokryte jest opatrunek z gazy. Można również użyć serwetkę. To wszystko zależy od chęci. I na nich nałożyć kilka warstw wosku. Następnie pokrywa się powierzchnię o grubości ręcznikiem i odpocząć przez 20 minut parafinowe robót twarzy cuda. można wybrać parafinę „Peach” dla anti-aging (ale truskawki doskonale odcienie skóry).

Wędrówka w salonie lub w domu magii?

Gdzie można przeprowadzić tę procedurę? Jeśli są przyciągane do parafiny w kabinie, to dlaczego nie ufać doświadczonych specjalistów? Dzisiaj ta procedura jest wykonywana w salonie kosmetycznym, a także we wszystkich salonach kosmetycznych. Kurs dla rąk jest zazwyczaj ograniczona do 10 sesji, zabiegi na nogi, pożądane jest, aby przeprowadzać raz w tygodniu. Ale jeśli chcesz, aby przywrócić piękno i zdrowia danej osoby, a następnie zrobić anti-aging manipulacji jest pożądane, co najmniej 1-2 razy w 7 dni.

Robisz docenić efekt, który daje parafinę. Cena tej procedury zależy od części ciała, ale średnio jest niewielka. Tak, parafina na dłonie lub nóg będzie kosztował tylko 500 rubli. Aby sprostać taka przyjemność będzie kosztować nieco droższe – 790 rubli.

Jednak ten prosty sposób można zrobić w domu. W tym przypadku, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Parafina: niemile widziane

Jeśli zdecydowaliśmy się zatrzymać kosmetyczka i spędzić sesje lecznicze w domu, należy wiedzieć, że nie można wykonać następujące czynności:

 • Zapobiec płynu do wnętrza już przygotowane przez stopiony parafinie.
 • Zastosowanie produktu z błonami śluzowymi, jak również na mokro lub na uszkodzoną skórę.
 • Używać zbyt tłustej śmietanie przed nałożeniem maski woskowe. Może to spowodować nadmierne obrzęk.

Jeśli nagle czuje pieczenie w trakcie postępowania, należy natychmiast przerwać.

Dodatkowo, dla zwiększenia wygody manipulacji trzeba ustawić na parafinie.

Nabycie środków pod ręką

Dla każdego zabieg kosmetyczny, potrzebne są specjalne narzędzia. Nie mówi się o różnego rodzaju peelingi, kremy, balsamy. Nie, nie jest to konieczne, co w tym przypadku – mianowicie zestaw do parafiny. Co jest w nim zawarte?

 • Przede wszystkim, oczywiście, parafina. Może to być zwykły substancji białego koloru, oczyszczone z zanieczyszczeń i dodatki, oraz ich różnych gatunków. Na przykład, jeśli chcesz zrobić przeprowadzania zabiegi-lecznicze i zapobiegania chorób nóg lub rąk, wybrać parafinowy z ekstraktem z herbaty wzrosła i tokoferol. Ale dodatki cytrusowe zapewniają zwiększoną arkusze żywności. Parafina z czekoladą – to doskonałe narzędzie, które nadaje się do regeneracji skóry, a zmiana odbywa się na poziomie komórkowym.
 • Szczotka do nakładania maski. Szczególnie konieczne, jeśli zdecydujesz się parafina twarzy.
 • torby ochronne i termovarezhki.
 • Kąpiel parafinowa. Jest również nazywany parafinoplavom. Może on mieć różne kształty i wielkości, a także kilka warunków temperatury. Najczęściej są dwa. Pierwszy parafinę ogrzewa się do temperatury 80 °, po czym temperaturę obniża się do 55-60 ° C. Co więcej, różne tacki wyłożone. Może ona być wykonana z teflonu lub z tworzywa sztucznego odpornego na wysoką temperaturę.

Zamiast epilogu

Już teraz wiele kobiet, które doświadczyły i doceniane, jaki wpływ ma parafinę. Informacje zwrotne od tych, którzy są już zaznajomieni z tej procedury, potwierdzają imponujące rezultaty. Parafina pomaga szczególnie w okresie zimowym.

Jak widać, aby być młody i piękny nie jest tak trudne, że to życzenie. A jeśli masz go, a potem nadszedł czas, aby stać się fanem parafiny i oddać hołd jego właściwości lecznicze.