615 Shares 913 views

Blada twarz: przyczyny, zabiegi i zalecenia

Niezupełnie zdrowa cera stała się poważnym problemem dręczące dużą część ludności świata. Najczęstszym problemem – blada twarz. Jeszcze kilka lat temu, panie, próbując dostać arystokratyczną bladość, udał się do wielu poświęceń. Rend, biały ołów, kąpiel octu – że nie tylko średniowieczne piękno!


Dziś bladość – oznaką problemów zdrowotnych. Naturalne odcienie tego samego – żółtawe, blady róż i beż. Jak ustalić, dlaczego blada twarz, objawem niektórych chorób może być ziemistości i jak przywrócić skórze naturalny odcień, przeczytaj ten artykuł.

Zmęczenie czy choroba? Co jest przyczyną bladość?

W większości przypadków, blada skóra , można wyjaśnić w prostych codziennych powodów. Czasami jest to specyficzna cecha. Głównym powodem tego wygląd – brak ćwiczeń na świeżym powietrzu, i brak aktywności fizycznej, długo siedzi przed monitorem komputera lub oglądania telewizji. Ze względu na brak tlenu jest zmniejszone stężenie hemoglobiny.

Innym powodem – przewlekłe zmęczenie. Napięcie nerwowe, aktywność fizyczna i biedny środowisko zakłócają rytm snu. Organizm nie jest odzyskiwana, przyciąganie znika.

Blada cera może świadczyć o nieprawidłowym odżywianiem. Duża ilość gazowanej wody, alkoholu, kwasów tłuszczowych i pikantnych produktów spożywczych stwarza problemy związane z układem pokarmowym, a zatem bladość.

W celu zidentyfikowania choroby, nie wystarczy pamiętać tylko blada. Warto zwrócić uwagę na błonach śluzowych i paznokci. Jeśli poważne problemy są również odbarwieniu.

Choroby, w których bardzo blady twarz

Do blado twarzy powoduje zwężenie naczyń krwionośnych podskórnych. Dzieje się tak ze względu na ostre infekcje, urazy, silnego stresu.

Jeśli bladość połączeniu z ogólnego osłabienia, zmęczenia i ciągłego braku powietrza, to prawdopodobnie jest anemia. Niedokrwistość może znajdować się na tle wrzodów, hemoroidów, nowotworów jelit. Ponadto, choroba ta powoduje utratę krwi może być menstruacyjną, stosowanie aspiryny. Zmniejszenie stężenia hemoglobiny i podczas ciąży, karmienia piersią. Z takiego bladości łatwo pozbyć – po prostu zacząć jeść pokarmy bogate w żelazo i witaminy.

Blado twarz w tandemie z obrzękiem twarzy i obrzęk wokół oczu mówi choroby nerek.

Zwężenie światła aorty może powodować bladość. W tym przypadku nie jest to bardzo silne usta blade.

Istnieje ogólna bladość, która towarzyszy pocenie się i silny ból brzucha – objawem zapalenia wyrostka robaczkowego lub perforacja wrzodów żołądka. Ponadto, blada skóra – pierwsze oznaki zawału serca oraz krwotoku wewnętrznego.

Osłabienie, bladość, zażółcenie, wysoka gorączka i ból głowy można mówić o początku sepsy. Ciężka infekcja może spowodować jakiekolwiek bakterie. W sepsą wiele poważnych konsekwencji, ale ze względu na pierwszych objawów należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Blada twarz bez rumieńca – oznaką zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. Dystonia towarzyszy bladość, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej. Ponadto, w tym choroby u ludzi są zimne dłonie i stopy.

czynniki zewnętrzne

Zakłócenia w organizmie nie jest, ale nadal zaniepokojony bladej twarzy? Powody mogą być spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Na przykład, bladość może być spowodowane szokiem termicznym i hipotermii. Po szoku termicznego odpływu krwi z powierzchni skóry obserwuje się. Przegrzanie jest zwykle towarzyszy osłabienie i potliwość. Gdy statki przechłodzenia znacznie zwężone, krew wejdzie w najważniejszych narządach, nie powodując przy tym energii elektrycznej i ciepła do skóry.

Krótkotrwałe i wiek bladość

Bladość może pojawić się zaledwie kilka minut z powodu stresu, strachu, szoku lub silny ból. Ponadto, cera zmieniła się po sześćdziesięciu lat. Wynika to z odwodnienia skóry, brak żywności i wody. Zmiana struktury skóry, co spowalnia statku.

Dziecko jest blada skóra twarzy: Przyczyny

Często matek martwi blada skóra dziecka. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz po zbadaniu usta, oczy, paznokcie, by móc wyciągnąć wnioski o zdrowie dziecka. Jeśli dziecko jest aktywne, je i śpi dobrze, bladość przyczyną może być dziedziczność i brak „Sunshine” witaminy D.

Jeśli opony Okruchy łatwo, sprowokowany, warto sprawdzić, czy on ma niedokrwistość rozwija. Powinien zacząć się martwić, a jeśli dziecko ma wygląd cienie pod oczami: może być objawem wielu chorób, takich jak alergie. Ponadto może to oznaczać choroby dróg moczowych. Obawy powinien zadzwonić i siniaki, które pojawiają się na ciele dziecka bez jakiegokolwiek powodu. Wraz z bladą skórą są one objawem chorób układu krążenia.

Warto pamiętać, że jeśli jakiekolwiek objawy alarmowe powinny skontaktować się z pediatrą, a nie do wyciągnięcia wniosków, a „przepisać” leczenia na własną rękę. Tylko specjalista powinien przeprowadzić badanie w celu wyboru leczenia i przepisać odpowiednie leki.

Jak pozbyć się bladości

Zdrowa skóra – jest wskaźnikiem stanu zdrowia całego organizmu. Kosmetyki mogą tylko maskować bladą cerę, ale to nie rozwiąże problemu kondycji fizycznej. Jeżeli badanie lekarskie nie wykazało dolegliwości, może zostać zwrócony do zdrowej cerze na własną rękę. To ćwiczenie pomoże. Wykonywać porządek krążenie, przywrócić układ sercowo-naczyniowy. Oznacza to, że za kilka tygodni cera wraca do normy. Jeśli obawiasz się o bladej twarzy, przyczyny, które – napięty kolację, a trochę głowy, spróbuj się położyć. W tym przypadku, głowa powinna być niższa niż poziom serca.

proste zasady

Odbicie w lustrze szczęśliwym, trzeba przestrzegać prostych zasad. Po tym wszystkim, to wygląda jak skóra, zależy nie tylko od kondycji fizycznej, ale także na samopoczucie.

– Aby zmierzyć kolor był naturalny, przyzwyczajaj do włączenia owoców cytrusowych, marchew i morele.

– spędzić tyle czasu, ile możliwych zewnątrz.

– Aby mikrokrążenia skóra wróciła do normy, trzeba masować codziennie. Jego główną cechą – stosowanie kostek lodu. Możliwe jest zamrożenie wody lub bulionu ziół.

– Należy unikać konfliktów nie wykazują agresji.

Maski na skórze bladej

Przywrócić skórze zdrowy kolor pomaga maskę marchewki i jabłka, podjęte w równych ilościach i wcierać w drobnej tarce. Na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć cienką warstwę maski i pozostawić na 15 minut. Następnie mieszaninę niezbędne jest płukanie zimną wodą i stosuje się do skóry odżywczy krem.

Przywrócić zdrowy koloryt, aby pomóc maska z olejkami eterycznymi. Fit olejki z geranium, eukaliptusa, cytryny, rozmarynu i lawendy. W zasadzie, dowolny odpowiedni oleju bazowego – olej kokosowy, oliwę, olej jojoba i migdałowy. Możesz dodać jedną lub dwie krople olejku w każdej domowej maski, takich jak glina. W celu poprawy cery, należy wziąć dwie łyżki różowego lub białego gliny i rozcieńczyć go z mlekiem. Po dokładnym wymieszaniu, trzeba dodać olejki eteryczne z listy. Należy zachować tę kompozycję na powierzchni ponad 15 minut nie jest zalecane!

Blada skóra i solarium

Jeśli masz bladą twarz, wizyta w solarium jest lepiej odmówić. Jednakże, jeśli chcesz, aby wygrzewać się na słońcu zbyt długo, to należy pamiętać o bezpieczeństwie! Pierwsza sesja nie powinna być większa niż dwa razy w tygodniu, a czas ich trwania nie powinien przekraczać trzech minut. Nie zaniedbuj i specjalnych kosmetyków. Oleje i witaminy, które są częścią kremy do opalania, nawilżają skórę i nie wysuszyć.