879 Shares 2929 views

Leukocyty w moczu wzrosła: przyczyny i konsekwencje

Każdy lekarz powie, że jeśli białe krwinki w moczu wzrasta, coś w organizmie nie jest w porządku. Poniżej – szczegółowy rachunek, jakie problemy mogą towarzyszyć taki objaw.


Co to leukocyty?

Leukocyty – specjalne ogniwa, które są obecne w ludzkim ciele i jest wykonywana w specjalną funkcję – w celu ochrony przed różnymi infekcjami. Istnieją różne białych krwinek: niektóre z nich przenikać do centrum zakażenia i zniszczyć go, inni produkują przeciwciała. Jeżeli liczba ciał obcych jest duża, dane są ciałka przezroczyste puchnąć, a następnie podzielone tworząc wszystkie znane ropa.

Normalne leukocyty w moczu

Jak zrozumieć, że białe krwinki w moczu wzrosła? Jest oczywiste, że trzeba przejść przez badanie moczu i porównać wyniki z ogólnie przyjętymi standardami medycznymi. I co to są te same standardy? Dla dzieci i dorosłych, są one różne. Ponadto, istnieją różnice według płci. Tak więc, w moczu mężczyzn może zawierać około 3 komórki leukocytów (nie więcej) w polu widzenia, dla kobiety, to normą jest 5-6 komórek. Jeśli chodzi o chłopców, dopuszczalna wartość – a 2 komórki, a dziewczęta w ich moczu może zawierać 3. Ale jeśli nieznacznie podwyższone białe krwinki w moczu podczas ciąży, to jest normalne, ponieważ na tym etapie liczba takich komórek mogą rosnąć 7-8, który jest ze względu na pewne zmiany hormonalne.

Powody podniesienie leukocytów w moczu

Przez co można zwiększyć przyczyn białe krwinki w moczu? Poniżej wymienione są najważniejsze z nich.

1. infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie.

2. infekcji nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek) może również powodować leukocytoza, to znaczy zwiększenie liczby leukocytów w moczu.

3. obecność ciał obcych w przewodzie moczowo-płciowym, które doprowadziły do zapalenia.

4. uraz lub organów obrzęk układ wydzielniczy może również prowadzić do tego, że leukocyty w moczu są podniesione.

5. kamienie w nerkach i pęcherzyka żółciowego.

6. Regulacja moczu. Z tego powodu pęcherz się słabe i zaczynają być opróżniany podczas oddawania moczu niekompletne. Mocz pozostanie wewnątrz, będzie to szkodliwe bakterie rozmnażają się i zaczyna zapalnego.

7. W przypadku podwyższonego poziomu białych krwinek w moczu dziecka, może to być spowodowane faktem, że żadne zasady higieny osobistej, dziecko brudnymi rękami obaw genitaliów.

8. Jeżeli testy nie tak, to liczba leukocytów w moczu może być zwiększona (ale nie za dużo).

Co robić?

Jeżeli analiza wykazała, że poziom białych krwinek w moczu wzrasta, wtedy trzeba najpierw odzyskać analizy, to nie zawsze jest laboratorium badania dostarczają dokładny wynik (prawdopodobnie zbierano mocz lub przechowywane bez spełnienia określonych warunków). Jeśli powtarzane testy wykazały wzrost, leczenie musi być przepisany przez lekarza. Jeśli jest infekcja, to może być właściwe stosowanie antybiotyków.

wniosek

Podsumowując, można go dodawać, że wzrost poziomu białych komórek krwi w moczu – sygnał problemów zdrowotnych, zwłaszcza występowanie infekcji. Dlatego problem wymaga natychmiastowego rozwiązania. Ale samo to nie do przyjęcia, należy skonsultować się z lekarzem!