508 Shares 8971 views

Jak wspierać osobę

W życiu każdej osoby zawsze istnieją różne zdarzenia. Niestety, nie wszyscy przynoszą radość i szczęście. Często my i nasi bliscy muszą czuć ból, urazy i doświadczyć prawdziwego smutku. Bardzo trudno jest patrzeć na cierpienia bliskich i krewnych. W takich sytuacjach wielu jest zagubionych i nie wie co powiedzieć, jak wspierać osobę.

Daj uczucie oddechu

Emocje nie powinny się gromadzić. Osoba powinna je wyrzucić. Pomóż mu wyrazić smutek, urazę, rozczarowanie, i. Wszystkie te negatywne uczucia jakie mają w tej chwili. Po prostu odpuszczając im, możesz poczuć ulgę. Niektórzy, będąc w głębokim smutku, są zamkniętych w sobie. W tej sytuacji trzeba wykazać się pomysłowością i prowokować do rozmowy.

Oferuj pomoc

Aby zapewnić pomoc osobom w krytycznej sytuacji, konieczne jest Trudno złagodzić smutek, ale nadal masz coś do zrobienia. Może to być gotowanie, sprzątanie domu lub opiekę nad dziećmi. Ogólnie wszystko, co bliską osobę nie jest w stanie zrobić. Najważniejsze jest zrobienie tego regularnie iz czystym sercem.

Posłuchaj

Wielu ludzi lubi rozmawiać, ale nie każdy może słuchać. Jeśli nie wiesz, jak pomóc osobie w depresji, po prostu posłuchaj uważnie. Nie przerywaj i nie pozwól mu powiedzieć wszystkiego, co się nagromadziło. Wyraź swoją los i sympatię, a niech osoba zrozumie, że rozumiesz jego smutek.

Trzymaj się blisko

Musisz zrozumieć, co jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek przyjacielowi. Odłożyć na bieżąco wszystkie sprawy i poświęcić mu jak najwięcej czasu. Jeśli to możliwe, staraj się wyeliminować źródło ludzkiego cierpienia. Staraj się unikać wspólnych fraz. W większości przypadków jest to bardziej irytujące niż pomoc.

Staraj się odwrócić uwagę

Kiedy myślisz, jak wspierać osobę w trudnej sytuacji, często pojawia się pomysł, że musisz go odwrócić. Idźcie razem do kina, teatru, wystawy, klubu i tak dalej. Zmiana sytuacji jest bez znaczenia korzystna. Twój bliski przyjaciel może przynajmniej zapomnieć o problemach i doświadczeniach.

Bądź cierpliwy

Ludzie, którzy są przygnębieni, są niezrównoważeni, gorąco temperowani i bardzo zdenerwowani. Mając do czynienia z nimi, należy wziąć to pod uwagę. Jeśli nie wiesz, jak wspierać osobę, ale będą go odwiedzać, pamiętaj o tym. Miej cierpliwość i bądź gotowa na wszystko.

Pozdrawiam

Po tym, jak osoba płakała i mówiła, nadszedł czas, aby dać dobre rady. Powiedz nam, co myślisz o sytuacji. Być może masz własne doświadczenia z takimi doświadczeniami. Nie dawaj pustej porady. Pamiętaj, aby sobie wyobrazić w podobnej sytuacji. W przeciwieństwie do bliskiej osoby, masz możliwość rozsądku i poszukać wyjścia. Jeśli widzisz, że przyjaciel nie jest w porządku, nie bądź nieśmiały i nie bój się mu mówić o tym. Niech będzie lepiej dla ciebie niż dla kogoś innego.

Ustaw o sytuacji

Każda osoba ma swój własny niepowtarzalny charakter. Każdy z nas czuje się i myśli na swój sposób. Nie można wybrać wzoru działań. Działanie jest konieczne w zależności od sytuacji. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą jest szczera uwaga, empatia, udział i chęć wsparcia w trudnej chwili. Trudno jest wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, ale jeśli możesz, przyjaciel będzie nieskończenie wdzięczny za to, że jesteś blisko.

Wiedząc, jak wspierać osobę, możesz zawsze przyjść na ratunek. Tak więc, nie tylko go uratować, ale niech wie, że jesteś prawdziwym przyjacielem. A kiedy potrzebujesz pomocy, możesz być pewien, że przyjdzie. Ponadto dobre uczynki zawsze budzą radość i napełniają życie sensem.