558 Shares 3932 views

Jak wybrać właściwą przyczepę do Gazelle?

Rentowność ruchu towarowego w małych pojazdach użytkowych może być znacząco zwiększona (czasami nawet 2 razy) w jednym stanie – na samochód jest osobna przyczepa. Dla przykładu "Gazelle" może to być jedno-, dwu- lub nawet trójosiowe wersje o różnych wysokościach, długościach i charakterystyce działania. Złożoność prawidłowego wyboru wynika również z szerokiego wachlarza prezentowanych urządzeń, sprzedawanych zarówno w nowym stanie jak i używanych. Dzisiaj postaramy się rozwiązać ten problem i rozważyć wszystkie ważne kryteria, biorąc pod uwagę, które można kupić naprawdę lukratywną przyczepę do Gazelle. Upewnij się, że w krótkim czasie opłaca się.


Nośność i długość platformy

Do tej pory bardzo popularne są małe rozmiary, które mają te same wymiary, co samochody ciężarowe. Taka przyczepa do Gazelle ma następujące wymiary przestrzeni ładunkowej: długość 3 metrów, szerokość 2 metrów i wysokość 1,6 metra. Jeśli łączysz te trzy wymiary, możesz uzyskać bardzo dobry użyteczny tom – 8 metrów sześciennych. Idealnie, jego nośność nie powinna przekraczać 1,5 tony. Koszt takiej adaptacji wyniesie około stu tysięcy rubli. Przyczepa na "Gazelle" bu kosztuje około 2 razy mniej. Stan agregatów (w szczególności zawieszenie) nie będzie tak dobry, jak nowy.

Przyczepa dwuosiowa Gazelle o całkowitej pojemności 12 metrów sześciennych jest idealna do długich modyfikacji. Mogą to być pojazdy GAZ-33021 o długości ciała od 4 do 4,5 metra. W przypadku przyczepy idealnymi wymiarami są: długość 4,2 metra, szerokość 2,05 metra i wysokość 1,6-2 metry. Dzięki takiemu pociągowi rentowność Twojej firmy wzrośnie prawie dwukrotnie, bo w rzeczywistości wielkość "Gazelle" wzrasta do 28 metrów sześciennych, a nośność – do trzech ton. Ponadto przyczepa nie "jedzą" benzyny, a jednocześnie w pełni przewozi towary. Koszt tego nie przekracza znaku 110 tysięcy rubli (kilkakrotnie tańszych niż koszt ciężarówki GAZ-3302), więc odpoczywaj taki pociąg drogowy przez półtora roku.

Namiot lub lodówka?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ładunku będzie transportowany. Jeśli współpracujesz z firmą w celu produkcji półproduktów, oczywiście lepiej jest wybrać lodówkę. Cóż, jeśli wykonasz transport o innej naturze i nie wiesz, jakiego rodzaju ładunek padnie następnym razem, wybierz oczywiście namiot. Ten ostatni typ jest bardziej wszechstronny, ponieważ w przeciwieństwie do lodówki, całkiem możliwe jest umieszczenie na nich metalowego walca (przy górnym załadunku). Ale w przypadku transportu mrożonej ryby i mięsa nie można liczyć.

Rozmiar koła

I ostatnim odcieniem, na który warto zwrócić uwagę, jest średnica kół. Częściej przyczepy "Gazelle" mają koła 13-16 cala. Lepiej byłoby kupić projekty o wymiarach kół samochodu. W przypadku modelu GAZ-3302 średnica opony powinna wynosić około 14-16 cali, ale nie więcej. Wtedy problemy z wyborem części (tj. Opon), na pewno nie będzie.