176 Shares 5775 views

„Lekarka” – ortiliya jednostronne

Ostatnio, po zapomniane zioło lecznicze ortiliya jednostronna, lepiej znany jako wyżynnego macicy, zaczęły pojawiać się od zapomnienia i coraz bardziej popularny w medycynie ludowej. Muszę powiedzieć, że ten starożytnych, sprawdzone środki wieków. Borovaya macicy – nie tylko popularna nazwa tego zioła.


W różnych regionach naszego kraju nazywany jest inaczej: samica trawy sól zając Stanovnik babsky, winowy trawa itp Ta lista nie jest wyczerpująca .. W tradycyjnej medycynie, to zioło jest nazywany ortiliya jednostronny sposób, należy zauważyć, że lekarze odnoszą się do niej jest wieloznaczne i bardzo ostrożny. Chodzi o to, że nauka nie jest jeszcze w pełni zbadane jego skuteczności.

Roślina wieloletnia, należący do rodziny wrzosu. Rośnie w lasach i zimnego klimatu umiarkowanego. Szczególnie powszechne w Syberii i Ałtaju. Zioło to ma długą, łodygi pełzanie które różnią się od jednoroczne oddziałów. Liście zaokrąglony kształt klina bazowej, liście są owalne ostrymi wierzchołkami o krótkich i cienkich łodyg. Bardzo małe, jasnozielone kwiaty zebrane w jednym pędzlem. Kwiaty wszystko obraca się w tym samym kierunku – stąd nazwa ortiliya jednostronna. W suchych lasach iglastych, to zioło często tworzy gęste zarośla.

Co ciekawe, podczas przesadzania na ogród bardzo dobrze zakorzenić, konieczne jest szczególną ostrożność, i zachowuje swoje właściwości lecznicze ortiliya jednostronna. Odpowiedzi o tym można przeczytać w Internecie. Ogrodnicy, którzy uprawiają wiele lat na jego miejscu jest rośliną, zaleca się umieścić go z dala od upraw roślinnych. Chodzi o to, że warzywa wymagają dodatkowego nawozu, a te, które nie posiadają rośliny lecznicze, w tym ortiliya jednostronna. Borovaya macicy po zapłodnieniu może stać się silniejszy w wyglądzie, będzie rosnąć szybciej, jej liście stają się większe. Ale nawóz zmieni jego skład chemiczny. Jeśli używasz takiej instalacji do wytwarzania produktów leczniczych zamiast spodziewanych korzyści, można wyrządzić szkody w organizmie.

Lecznicze właściwości wyżynnego macicy (ortiliya jednostronna) były dobrze znane konserwatyści, które rozliczane na pierwszym Ałtaju. Byli godne zielarzy i doskonale wiedział jak otworzyć właściwości lecznicze ziół, jagód i korzeni. Przepisy, które zostały utworzone kolejne staroobrzędowców są najbardziej cenne dziedzictwo dla współczesnych zielarzy i farmaceutów. Trawa zebrano ręcznie w określonym czasie, zgodnie ze szczególnym kalendarza, suszy i przetwarzane w pobliżu punktu zbiorczego.

Zasadniczo ortiliya jednostronna stosowany w medycynie ludowej do leczenia zapalnych chorób ginekologicznych. Ponadto wyżynny macica będzie również przydatny dla zdrowia mężczyzn jako środek zapobiegawczy przeciw zapaleniu i impotencji.

Ortiliya jednostronna stosowane w ginekologii, zaleca się do takich chorób, jak:

  • i mięśniaków macicy, krwawienia z macicy, niepłodność, zaparcie, zapalenie i rur zrostów;
  • Zespół menopauzalne ;
  • choroby układu moczowo-płciowego;
  • mastopatia, profilaktyce nowotworów łagodnych i złośliwych;
  • stan ciągłego stresu.