115 Shares 9268 views

Skutki złamania podstawy czaszki: porażenie i paraliż, drgawki, encefalopatia, nadciśnienie

Ból szyi, u podstawy czaszki, może oznaczać, że pacjent ma pęknięcie w tej dziedzinie. Taki uraz jest uważane za bardzo niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ich stopień nasilenia zależy od tego, jak silne uszkodzenia odwrócił się, a także czas, aby pomóc personelowi medycznemu.

rodzaje urazów

Konsekwencje złamania podstawy czaszki może być szybkie lub będą odczuwalne natychmiast. Pierwszy pojawia się w ciągu kilku godzin (czasami dni). Powstają one w wyniku powikłań urazowych. Ale ten ostatni może odwiedzić chorego w ciągu kilku miesięcy lub nawet lat po odzyskaniu.

Bardzo często występują powikłania w wyniku urazu:

– kawałki tkanki kostnej w mózgu;

– pęknięcie ma depresji lub rozdrobnionej formie.

Najprostszym i bystrozazhivayuschy złamanie podstawy czaszki – linia. Zwykle po jego utwardzeniu negatywne skutki nie są wykrywane. Ale to wszystko zależy od tego, jak sprężone mózgu i krwiak śródmózgowy, czy utworzona.

procesy infekcyjne

Skutki złamania podstawy czaszki, objawiające się bezpośrednio, można wyrazić za pomocą infekcji. Naruszenie skóry i kości czaszki może spowodować trafienie do mózgu szkodliwych mikroorganizmów, co pociągnęłoby za sobą powstawanie procesów zakaźnych. W rezultacie – zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu i innych chorób zapalnych.

Ale to wszystko można uniknąć pierwszej pomocy poprawnie. Należy upewnić się, antybakteryjny opatrunek na uszkodzone miejsce i czekać na karetkę. I już w szpitalu rany dokładnie przetwarzane i ushyut vkolyut antybiotyków.

krwiak śródmózgowy

W większości przypadków złamania podstawy czaszki występuje w wyniku upadku z wysokości lub silnych ciosów w głowę. W efekcie pacjent ma wstrząs mózgu i pęknięcie naczyń krwionośnych. Takie urazy są doskonałym pretekstem do powstawania krwiaków, które mogą być różnych rozmiarów. Takie formacje wywierają presję na mózg i zakłócić jego pracę.

Małych rozmiarów krwiak zwykle rozwiązać na własną rękę. Ale gdy bardziej poważne uszkodzenie nie może obyć się bez zabiegu. W tym przypadku, to nie kraniotomii i ssać złośliwego uszkodzenia.

Określić, czy jest krwiak, jest możliwe dzięki zastosowaniu obrazowania komputerowego lub rezonansu magnetycznego lub prześwietlenia.

Uszkodzenie mózgu substancji

Przełomu podstawy czaszki, często tworzy się fragmenty kości, które uszkadzają kręgowego. Od jakie części mózgu jest uszkodzony, i zależy od stanu zdrowia pacjenta dalej. Na przykład, osoba może być pozbawiony wzroku, słuchu, wrażliwości, lub zdolność do oddychania na własną rękę.

Takie urazy wystąpić podczas urazu, więc nic nie można zrobić na raz (próba udzielania pierwszej pomocy nie jest to konieczne).

Rozdrobnione złamanie muszą działać w wydziale neurochirurgii. Jednocześnie przyciągnąć najbardziej doświadczonych specjalistów, a także uraz odnosi się do kategorii najbardziej trudne i niebezpieczne.

powikłania długoterminowe

Długoterminowe skutki złamania podstawy czaszki występują wewnątrz nieokreślony okres czasu. Jednak najczęściej są przypadki od kilku miesięcy do pięciu lat, gdy pacjent został wypisany ze szpitala bez żadnych widocznych oznak powikłań. Powikłania są zwykle spowodowane tym, że w tkance nerwowej, nie jest w pełni odzyskane lub blizny powstające w miejscu złamania. Zjawiska te prowadzą do kompresji naczyń krwionośnych i tkanek nerwowych są odpowiedzialne za odżywczych i tlenu do mózgu struktur.

Porażenie i niedowład

Efekty te występują w wyniku urazów mózgowych oddzielnych strefach, które akceptują sygnały odruch rdzeniowy. Niedowład i paraliż może wystąpić nie tylko po pewnym okresie czasu, ale natychmiast po urazie. W tym przypadku, istota leczenia będzie przywrócenie przewodzenia nerwów i ukrwienie mózgu.

Gąbczastej mózg: co to jest?

Choroba objawia się po urazie do kory mózgowej. To zmienia strukturę tkanki mózgowej oraz redukuje ich funkcjonalność. Odnosi się do grupy chorób niezapalnymi. Choroba zabija neurony i zmniejsza wielkość tkanki nerwowej.

encefalopatia mózgu (co to jest, można przeczytać w tym artykule) we wczesnych stadiach ma takie objawy: zmęczenie, letarg, senność i brak koordynacji. Jednak taka diagnoza może być ustanowione tylko wtedy, gdy objawy utrzymują się dłużej niż sześć miesięcy. Leczenie powinno być kompleksowe, inaczej choroba będzie pokonać bardzo trudne.

Padaczka pourazowa

O dwadzieścia procent od podstawy złamania czaszki obserwowane u pacjentów pourazowych napadów, które mogą wystąpić w ciągu kilku dni po urazie, a kilka miesięcy później. Nabyta choroba nie jest szczególnie różne wrodzoną. Ale nie zapominaj, że padaczki charakteryzuje nie tylko ataków, ale także pogorszenie pamięci i różnych zaburzeń psychicznych. Przebieg leczenia decyduje lekarz, ale przede wszystkim, że nie różnią się w leczeniu pacjentów z chorobami wrodzonymi. Napady mogą być zminimalizowane przy pomocy specjalnych preparatów i procedur medycznych.

nadciśnienie mózg

Konsekwencje złamania podstawy czaszki może prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego mózgu. ciśnienie krwi zwiększa się znacząco, do tego stopnia, że nie jest udar. Ponadto, wysokie ciśnienie krwi, który powstał w wyniku złamania kości czaszki, bardzo trudno jest utwardzona.

Przeżywalność do pęknięcia czaszki

Najważniejszą złamanie podstawy czaszki – tak właściwa opieka medyczna szybko. Istnieją przypadki, w których urazy towarzyszy krwawienie wewnętrzne i śpiączki. W takim przypadku ryzyko jest bardzo duże niebezpieczeństwo i szkody dać kalectwo lub nawet śmierć.

Jeśli pęknięcie nie towarzyszy znacznym przemieszczeniem i pęknięć, urazy te uzdrowiony szybko i bardzo rzadko po nich są negatywne konsekwencje.

Objawy i oznaki złamania

Objawy złamania zależy od stopnia tyazhkosti. Ale to jest jeszcze możliwe do określenia wspólnych cech:

– silne bóle głowy, które występują z powodu obrzęku mózgu.

– Wymioty bez powodu.

– ból szyi, u podstawy czaszki.

– uczniowie uzyskać różną średnicę i odmawiają odpowiedzi na światło.

– Naruszenie postrzegania świata i koordynacji, utrata przytomności.

– obniżyć oddech.

– Naruszenie serca. Pulse jest albo zbyt szybki lub powolny.

– Skrajne emocje lub odwrotnie, bezruch.

Na przełomie podstawy czaszki często wpływa wizualnych i nerwy węchowe. Rozdrobnione złamanie może być związane z pęknięciem opony twardej. Mózg staje się otwarty, więc pojawia się ryzyko infekcji. W przypadku naruszenia naczyń krwionośnych może być utworzona krwiak.

pierwsza pomoc

Jeśli istnieje podejrzenie złamania podstawy czaszki, trzeba natychmiast wezwać karetkę. Jeżeli osoba poszkodowana nie jest nieprzytomny, umieścić go na płaskiej powierzchni na plecach (poduszkę pod głowę podkładu nie powinny być). Unieruchomić głowę i zabezpieczyć go. Jeśli jest otwarta rana, stosuje antyseptyczne bandaż na nim, co zapobiega przedostawaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Jeśli nie można szybko hospitalizacji, może być stosowany do głowy suchego lodu. Jeśli występują problemy z oddychaniem, niech przeciwbólowych ofiar.

Jeśli zemdlał, umieścić go na plecach w pozycji poluoborotnom. Obróć głowę w bok. Należy to zrobić w przypadku, gdy pacjent wymiotuje. Ciasne ubranie najlepiej cofnąć. Usuń całą biżuterię i okulary. Aby rozwiązać ten korpus sprawiają, że wałek z koca i umieścić je na ciało z jednej strony.

leczenie zachowawcze

Jeśli pęknięcie jest niewielkie lub umiarkowane złożoność, może być wyleczona z metod zachowawczych, czyli bez operacji. Pacjent musi koniecznie zgodne z leżenia w łóżku. W tym przypadku, głowa powinna być w małym stanie podwyższonej. Obróbka przechodzi specjalnych przygotowań. Sport i inne aktywności fizycznej powinny być odroczone na okres około sześciu miesięcy. Poszkodowany powinien poddać się regularnym badaniom przez okulista, neurolog, traumatolog i otorynolaryngologii.

Nie zapominaj, że istnieje ryzyko wewnątrzczaszkowych zmian ropnych. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie sanitarnych uszy, usta i gardło antybiotykami.

interwencja chirurgiczna

Operacje są wykonywane w takich przypadkach:

– Odkryto rozdrobnionego złamania.

– struktury mózgu są uszkodzone lub ściśnięte.

– zasinienie duża.

– Powtarzające się powikłań septycznych.

Operacja jest wykonywana w przypadku zagrożenia życia ludzkiego. Sekcjonuje czaszki, po czym wszystkich ubytków kostnych zamyka się specjalnym płytce. Po tych procedur nastąpi długi okres rehabilitacji.

Według danych badawczych skutków złamania podstawy czaszki może pojawić się w dowolnym czasie po rehabilitacji. Jednak im więcej czasu minęło, tym mniejsze ryzyko przejawem negatywnych konsekwencji. Z biegiem czasu zmniejsza się również ich ostrość.

Dziecko, które zostało rannych czaszkę, radzenia sobie z nim znacznie szybciej niż osoby dorosłej, ponieważ jego organizm jest znacznie lepiej regenerować tkanki.