253 Shares 5392 views

Jakimi pastami są: profilaktyka i leczenie chorób jamy ustnej

Pasta do zębów, bez niej nie reprezentujemy naszego codziennego życia, od tego zaczynamy i kończymy dzień z tym. Dlatego należy wybrać ten wybór świadomie, ponieważ nie tylko producenci oferują duży wybór tych produktów. Aby zrozumieć, jakie są pasty, należy dokładnie zapoznać się ze składnikami wchodzącymi w skład każdego z nich. Najlepiej, aby pasta do zębów była odpowiednia dla ciebie, powinna wybrać dentystę. Informacje przedstawione w tym artykule pomogą Ci nie zdezorientować przy wyborze tego produktu higieny z ogromnego asortymentu prezentowanego w sklepie.


Jakie są pasty? Główne grupy to:

  1. Higieniczny – dopasuj zdrowych ludzi, którzy nie mają żadnych problemów z zębami. Oczyszczają i odświeżają jamy ustnej, ale nie przyczyniają się do zapobiegania próchnicy lub innych chorób. Ale w zastosowaniu takiej pasty jest również dodatnia chwila – nie powoduje podrażnienia błony śluzowej.
  2. Terapeutyczne – zawierają pewne leki, są sprzedawane tylko w aptekach i są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza na krótki okres czasu.
  3. Leczenie – profilaktyka – zawiera różne specjalne dodatki, które chronią zęby i dziąsła.

Jakie są pasty terapeutyczne i profilaktyczne? Zależnie od dodatków, są one z kolei podzielone na następujące typy:

  • Anti-carious – zawierają w składzie pierwiastków śladowych, fluoru, wapnia lub fosforu, a tym samym zapobiegają rozwojowi próchnicy. Zawierający fluorek może nasycić emalię zębów jonami fluoru i wapnia, co przyczynia się do jego mineralizacji. Jednocześnie niewłaściwe użycie past z fluorkiem może wywoływać fluorozę. Produkty higieniczne zawierające glicerofosforan wapnia są dobrą alternatywą dla takich past. Glicerofosforan, penetrujący szkliwo zęba, szybko przywraca krystaliczną siatkę.
  • Sól – zawierają sole mineralne, które poprawiają krążenie krwi i metabolizm w dziąsłach, pomagają walczyć z chorobą przyzębia, a jednocześnie praktycznie nie chronią przed próchnicą.
  • Przeciwzapalne – zawierają składniki roślinne, takie jak rumianek lub szałwia. Te pasty poprawiają metabolizm w tkankach, zmniejszają krwawienie z dziąseł, wspomagają gojenie się ran i odświeżają oddech.
  • Pasty, które zmniejszają czułość zębów – jest to promowane przez specjalny film, który tworzy się na powierzchni zębów podczas czyszczenia.
  • Wybielanie – zawierają substancje, które promują klarowanie szkliwa zęba. Który ząb wybiela zęby? Pierwszy rodzaj pasty wybielającej zawiera substancje ścierne, które rozświetlają szkliwo dzięki mechanicznemu działaniu substancji stałych podczas czyszczenia zębów. Drugim rodzajem jest pasta, która bielą emalia ze względu na zawarte w niej enzymy. W porównaniu z materiałem ściernym działa łagodniej.

Jakie pasty są na konsystencji? Są one dostępne w kremowej konsystencji lub w postaci żelu. Żel podobne są nowoczesnymi środkami higieny, które nie zawierają żadnych cząstek ściernych, a płytka po prostu rozpuszcza się. Są dobrze spienione, więc są one używane bardziej oszczędnie.

Kiedy mówimy o tym, jakie są płyny do zębów, nie możemy zapamiętać dzieci, zawierają one dodatki (fluorki, aromaty, barwniki) w minimalnej ilości, ponieważ wiele dzieci połknie pewną ilość pasty do zębów podczas szczotkowania.

Aby utrzymać zdrowie zębów, regularnie odwiedzaj dentystę i szczotkujesz zęby rano i wieczorem z odpowiednią pastą.