656 Shares 5158 views

Kto jest Demokryt? materializm Demokryta

Wiadomym jest, że starożytna Grecja była matką obecnych pojęć filozofii i innych nauk. To właśnie z tego kraju przyszedł do nas z naukami starożytnych greckich filozofów i naukowców o istnieniu różnych procesów zachodzących w świecie, w tym psychicznego.


Arystoteles, Platon, Archimedes, Diogenes, Sokrates, Demokryt, Leukippos, Epikur i wiele innych stał założycieli wielkiej filozofii nauki. Jest on oparty na naukach swoich nowych, ulepszonych lub idei przeciwnych.

W tym artykule będziemy mówić więcej o tym, kto jest Demokryt. Osobowości, takich jak Arystoteles i Sokrates, najprawdopodobniej, znane są nawet dzieci. W nowoczesnych lekcji historii szkoły ci ludzie koniecznie wymienić. Ale nazwiska Demokryta, Epikura, Leukippos znane w wąskich kręgach wśród ludzi, którzy wybrali filozofię fundament swojego zawodu. Nauczanie tych filozofów są o wiele bardziej skomplikowane i głębiej zrozumieć.

Kto jest Demokryt

Demokryt (łacińskie Demokritos.) – grecki filozof. Urodził się około 460 roku pne i żył do 360 pne. Główną zasługą Demokryta – jest atomistyczny doktryna, twórca, który stał.

Dokładna data urodzenia filozofa, nikt nie wie. Niektórzy naukowcy po raz twierdził, że urodził się w 460 pne. e, inne -. 470 BC. e. W tym przypadku dokładnie powiedzieć, kto ma rację, jest to niemożliwe.

Oczywiście, biografia Democritean może nie być w pełni opisane. Istnieje wiele błędnych faktów. Jednak jest to bezpieczne, aby rozmawiać na temat pochodzenia tego filozofa z zamożnej rodziny.

styl życia

Diogenes Laertios przeszedł legendę, że filozof dowiedział się od Mędrców i Chaldejczyków, którzy byli obecni perskiego króla ojca. Legenda głosi, że prezent został przekazany w podzięce za to, że armia Kserksesa była karmiona kolację kiedy przeszedł przez Tracji – rodzinne miasto Demokryta.

Demokryt bardzo lubi podróże. W związku z tym, że jest bogatym dziedzictwem wydano tylko to. Podczas swojego życia, Demokryt odwiedził przynajmniej 4 stanów – Egipt, Persja, Indie i Babilonu.

Był taki okres w życiu filozofa, kiedy przebywał w Atenach i studiował w pismach Sokratesa. Ponadto, istnieją dowody, że Demokryt zaś widział Anaksagorasa.

„Laughing” filozof

Wiele z jego współczesnych nie zrozumieć, kim jest Demokryta. Często opuścił miasto w celu ochrony prywatności. Aby uciec od zgiełku, odwiedził cmentarz. Demokryt często dziwne zachowanie różniło: mógłby wybuchnąć śmiechem bez wyraźnej przyczyny, po prostu dlatego, że problemy ludzkie uderzyło go tak zabawne. Dzięki tej funkcji jego zachowania był nazywany „śmiech filozof”.

Wielu uważa filozof trochę szalonego. Chociaż Hipokrates został specjalnie zaproszony do rozpoznania – znanego lekarza czasu, który pozostawił swoje piętno na teraźniejszości. Efektem spotkania z filozof Demokryt był dowód, że jest zdrowy i psychicznie, jak i fizycznie. Ponadto, lekarz zauważył, subtelny umysł filozofa.

Dzieła Demokryta

Demokryt nazwa związana jest z występowaniem fundamentalnej teorii filozofii – atomizm. Teoria ta łączy w sobie naukę, takich jak fizyka, kosmologia, epistemologii, psychologii i etyki. Uważa się, że teoria ta jest również problematyczne zjednoczył trzy główne starożytnych greckich szkół filozoficznych: Pitagorasa, Eleatów i Miletu.

Naukowcy twierdzą, że Demokryt w swoim czasie był autorem ponad 70 różnych dróg. Tytuły tych prac są w pismach Diogenes Laertesem – to więcej niż w jakimkolwiek innym naukowcy napisali, kto jest Demokryt. Zazwyczaj połacie były tetralogia różnych nauk – matematyki, fizyki, etyki, literatury, języka, nauki stosowane, a nawet lekarstwa.

Oddzielnie, warto zauważyć, że Demokryt był uważany za autora „Księgi Chaldejczyków” i „na świętej napisami w Babilonie”. Wynika to z tego legendę, która powstała na szkolenia i podróże filozofa.

materializm Demokryta

Ta filozofia jest najwybitniejszym przedstawicielem atomistycznego materializmu. Demokryt twierdził, że otaczający świat według percepcji zmysłowej, zmienna, zróżnicowana. Wszystko jest wykonane z materii i pustki. Wówczas to określenie „atom” został wprowadzony jako najmniejsza niepodzielny element wszystkim. Demokryt doktryna mówi, że cały świat składa się z atomów, które poruszają się w próżni.

Ten filozofii była teorią występowania wir w środku Ziemi, która powstała w wyniku zderzenia atomów różnego ciężaru, rozmiaru i kształtu. Jako materiał atom jest wartość niepodzielne wieczną, istnieje duża liczba atomów różnej wadze i kształcie. Jako takie, mają obecnie żadnej treści, a razem tworzą zmienne rzeczy ze względu na stały ruch w próżni.

Postulaty atomizmu Demokryta stosowane dla nauk o życiu i duszy. Zgodnie z jego pism, każda żywa istota ma duszę, ale każdy w różnym stopniu. Życie i śmierć – wynika z rozkładu związku lub węgla. Demokryt powiedział, że dusza – stowarzyszenie specjalny „płonące” atomów, które w istocie, także tymczasowo. Na podstawie tych rozważań teorii nieśmiertelności duszy one odrzucone.