738 Shares 7729 views

Trening fizyczny gra w środkowej grupie przedszkola

Wszystkie przedszkola w różnych porach roku są gry, konkursy, imprezy dla dzieci i zabawna rozrywka. Promuje rozwój fizyczny i psychiczny dziecka.

Przygotowania do zajęć sportowych dla dzieci w grupie średniej

Najlepiej jest przeprowadzić treningu fizycznego grę w grupie średniej w specjalnie wyposażonej sali. Angażować się w niej może być całkowicie o każdej porze roku, jeśli jest ogrzewany. Należy jednak pamiętać, że w sali jest ograniczona przestrzeń. Więc nie chcesz wyświetlać na aktywność, kilka dużych grup. W przeciwnym razie będą one zamknięte, a nie będzie w stanie dać należytą uwagę do każdego dziecka. sport scenariusz rozrywki w środkowej grupie nauczycieli składa się z wyprzedzeniem. Nie odkrztuszanie podczas gry dokonując planu nie powinno być.

Ekscytująca gra „Funny Uruchamia”

Sala jest często prowadzone z dziećmi takie ekscytujące gry, jak „Funny Starts”. Taka gra trening fizyczny w grupie środkowej ma następujące cele:

 • Jest to interesujące dla dzieci w wychowaniu fizycznym;
 • rozwija cechy fizyczne;
 • formy umiejętności motorycznych mięśni.

Aby przeprowadzić tę rozrywkę sportową penochka trwać dwa, dwa cele, dwa łuki, taśmy dla odtwarzania muzyki i nagród dla zwycięzców. Do przeprowadzenia „Wesoła zaczyna” dzieci powinny być podzielone na dwa zespoły. Dla każdego z nich możliwe jest wymyślić osobliwej nazwy jak „Sunshine” i „Promienie”. Po tym nadszedł czas, aby zacząć konkurować. Dzieci są najbardziej popularne z następujących przekaźników:

 1. "Cubs". Dzieci muszą się czołgać w medvezhachi penochkov iz powrotem do tyłu metę. Odległość od linii startu do beczek, powinna wynosić co najmniej 20 m.
 2. stopa koń Ball lub głowa. Dzieci powinny jeździć piłkę do bramki. Po tym, konieczne jest, aby podnieść i biegnie do linii startu. Nastąpi przeniesienie piłki do kolegów z drużyny.
 3. "Leverets". Każdy doprygivaet dziecko na dwóch nogach do penochkov, a następnie uruchomić z powrotem do linii startu.
 4. Przenieść piłkę nad głową, lub między stopami kolega jest. Po każde dziecko podał piłkę, on podnosi go ostatni.

Zwycięża drużyna, która jest pierwszym, aby wykonać zadanie. Po gra toczy się o udzielenie ceremonii, a dzieci chodzą do szatni się przebrać.

Szczególnie ważne jest, aby przeprowadzić fizyczną grę szkoleniową w grupie średniej. Dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i są w stanie opanować zestaw gier. Fizyczne zabawa szkolenia dla środkowej grupie przedszkola przygotowuje studentów przedszkola do szkoły obciążenia, które będą musieli poczekać kilka lat. Gry mogą być przeprowadzane w hali i na zewnątrz.

Prowadzenie jesienią

Wraz z nadejściem jesieni w większości przedszkoli są różne aktywności fizycznej ćwiczeń. Zadaniem nauczycieli jest zapewnienie świadczenia dzieci jesieni. Nauczyciel powinien myśleć z wyprzedzeniem fizycznej grze treningowej w grupie średniej. Jesień to pora roku, który wynalazł wiele wierszy, zagadki i pieśni. Dla udanej imprezy koniecznie wymagana ich badania. można wymyślić z różnymi zadaniami przed zaczynają aktywne operacje. Na przykład, dzieci powinny być nazywane oznaki jesieni, ptaków wędrownych, aby powiedzieć, jak drzewa przygotowuje się do zimy, i tak dalej.

Ćwiczenia fizyczne zabawa w temacie „Jesień”

I po tym czasie można rozpocząć grę, która jest związana z tej porze roku. Na przykład, gra „Słońce i deszcz.” Jest to dość ekscytujące, plus wszystko rozwija się u dzieci prędkość i orientację przestrzenną. Dla takich gier trzeba mieć parasole dla każdego dziecka.

Proces: Dziewczyna ukrywa się za ciemnymi parasole, a chłopcy – dla jasnych. Na sygnał nauczyciela powinny one szybko się odwrócić. Win jest zespół, który będzie chować się za parasol.

festiwale zimowe przeznaczone dla dzieci

Każde przedszkole wszystkim z wielkich oczekiwań czekają na ferie zimowe. Faceci się bawić, uczyć się nowych rzeczy i prezenty. Wszelkie pedagog w rezerwie istnieje wiele różnych gier, rozrywki, konkursy i świąteczne scenariusze. W zimie, dzieci lubią się bawić na zewnątrz. Główne święta dzieci są w zimie:

 1. Spotkanie zimy.
 2. Boże Narodzenie.
 3. Sylwester.
 4. Chrzest.
 5. Pożegnanie zimy.

Oprócz głównych świąt, nauczyciele często organizuje dzieciom różnego rodzaju ciekawych działań i zajęć fitness.

Zimowe zabawy ćwiczenia fizyczne

W tym czasie, wychowawcy muszą bardzo starannie przemyśleć fizycznej grze treningowej w grupie średniej. Zima to pora roku, kiedy temperatura spada czasami w naszym kraju do 30 stopni ze znakiem „minus”. Oczywiście, w tej pogodzie, dzieci na ulicy może nie być odtwarzany. Jeżeli pozwalają na to warunki pogodowe, możliwe jest zorganizowanie zabawy zdarzenie na ulicy. Dla dzieci w środkowej grupie można zorganizować następujące zimowego treningu fizycznego zabawy:

 1. Budowanie śnieg fort. Aby to zrobić, dzieci muszą być podzielone na dwa zespoły. Po sygnale od nauczyciela, każdy zespół zaczyna tworzyć śnieżkami z czego wynikną później twierdzy. Wygra zespół, który zamek będzie więcej.
 2. Przekaźnik ze śnieżkami. Każda drużyna musi przesunąć wszystkie śnieżkami piętrzą się w jego wiadra. Wygrywa w którym wiadro jest większe śnieżkami.

Wysiłek fizyczny zabawy z rodzicami

Trening fizyczny gra w środku grupy z rodzicami sprawia, że dziecko szczęśliwszy i bardziej pewny siebie. Po tym wszystkim, będzie on sobie sprawę, że jego mama i tata są w pobliżu. Każde przedszkole ćwiczeń fizycznych zaleca się przeprowadzenie wspólnych działań. Tworzą one u dzieci pojęcie „rodziny”, aby wpływać na rozwój umiejętności twórczych, wzmocnienie tradycji rodzinnych i rozwijania kultury zachowań w rodzinie. Rodzice będą również przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Pre pedagog trzeba zrobić plan i dopiero wtedy zaprosić tych ważnych gości. Wskazane jest, aby wymyślić klasy, w których dzieci i rodzice będą zaangażowane w tym samym czasie. Na przykład, wspólne w momencie podnoszenia niektórych pozycji. Zwycięzcą jest rodzina, która zgromadziła wszystkie obiekty szybciej niż inne. Nadaje się jako odmiana wesołych startów i konkursów intelektualnych.

Imprezy dla dzieci, zgodnie z GEF

Dla większej jasności, trzeba zrozumieć, co akronim GEF. Oznacza to landu standardów edukacyjnych, które muszą być przestrzegane przez wszystkie instytucje edukacyjne. Na podstawie tych norm, w sporcie rogu musi koniecznie zawierać następujące elementy:

 • Niezbędne materiały i sprzęt do wszelkiego rodzaju aktywności dzieci. Materiał powinien być dla nich dostępne przed rozpoczęciem zajęć.
 • przestrzeń do gier.

Czasami jest to, że przedszkole nie jest właściwe materiały i sprzęt do wykonywania takich czynności. Trening fizyczny gra w grupie średniej (GEF) powinny być wyrażone w dokumencie wymagań w pełni zgodne. Jeżeli teren sportowy nie jest właściwe, konieczne jest, aby rozwinąć.

Zasady przeprowadzania sportowej rozrywki

Wszystko ćwiczenia fizyczne zabawa w grupie środkowej musi odbywać się w obecności dorosłych. Gdzie odbędzie się mecz, nie powinno być żadnych zbędnych elementów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Jeśli zdecydujesz się przeprowadzić fizyczną grę szkoleniową w środkowej grupie na ulicy, powinno się sprawdzić, że każde dziecko jest ubrane w zależności od sezonu.

Każdego roku dzieci mają pochodzić z nowych i ekscytujących gier. Jak mówi stare szybko się nudzą, studenci nie otrzymują od nich przyjemności.