889 Shares 8260 views

Lek „ACC” dla dzieci. Instrukcje użytkowania. Dawkowanie i przeciwwskazania

Lek „ACC” dla dzieci, instrukcja na stosowanie jest przedstawiony w tym artykule, jest popularnym mucolytic wykrztuśny, który jest używany do skroplenia flegmy i anty-kaszel. można zakupić „ACC” w postaci rozpuszczalnego proszku lub tabletek musujących, ale najbardziej popularne są granulki do syropu.

struktura

substancja czynna: acetylocysteinę (20 mg / ml). Składniki pomocnicze – cytrynian sodu, parahydroksybenzoesan metylu, sorbitolu, parahydroksybenzoesan propylu i zapachowe.

efekt

Co stanowi o skuteczności leku „ACC” dla dzieci? Instrukcje dotyczące stosowania stwierdza, że jest optymalnie nadaje się do leczenia kaszlu mokrego z trudnej odkrztuszanie. Pod wpływem składników leku, staje się mniej lepki i łatwiejsze w produkcji z dróg moczowych. Ponadto, lek „ACC” zapobiega rozwojowi zapalenia płuc, zwiększa syntezę glutationu – substancja umożliwiający detoksykacji przypadków zatrucia paracetamolem i innych substancji toksycznych (fenole, aldehydy). Acetylocysteina jest całkowicie wchłaniany przez organizm i zaczyna działać szybko.

świadectwo

Rozważmy kilka diagnoz, dla których odpowiednie może być stosowanie leków „ACC” dla dzieci. Instrukcje stosowania oznaczeń, że preparat jest skuteczny w ostrych i przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych, który towarzyszy powstawanie śluzu. Naturalnie, podanie środków jest użycie zapalenie oskrzeli (ostre, przewlekłe i szkodliwe) i oskrzeli. Środki stosuje się w złożonych leczeniu zapalenia płuc.

dawkowanie

Oto tabela, po zapoznaniu się z którym zorientować właściwej dawki leku dla dzieci w różnym wieku.

wiek

Pojedyncza dawka syropu ML

Pojedyncza dawka mg acetylocysteiny

Liczba przyjęć dziennie

Max. acetylocysteina dzienna dawka, mg

od 10 dni do 2 lat

2,5

50

2-3

150

2-6 lat

5

100

2-3

300

6-14 lat

5

200

2-3

400

Przestrzegaj tych dawkach ważne jest, aby leczenie było jak najbardziej efektywny, a ryzyko wystąpienia działań niepożądanych – minimum.

Na tle tego leku jest konieczne, aby upewnić się, że dziecko pili w ciągu dnia dużą ilością płynów. Ostatni odbiór leków powinno nastąpić nie później niż 4 godziny przed snem.

Całkowity czas trwania obróbki nie więcej niż 7 dni.

Przeciwwskazania

Mimo stosunkowo wysokiej skuteczności leku pod uwagę, że ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie dzieci mogą być podane syrop „ACC” dla dzieci. Instrukcje użytkowania i potwierdzają. Przeciwwskazań do stosowania leków jest indywidualnej wrażliwości na acetylocysteiny i innych składników, zaostrzenia dwunastnicy i żołądka, krwawienia płuc i krwiopluciem.

skutki uboczne podczas stosowania leku, „ACC” dla dzieci: opinie, instrukcje

Należy zauważyć, że moms młodych pacjentów kierowanych do wielu z tych samych objawów, które są wymienione w instrukcjach do leku. Wśród nich są najczęściej obserwowano ból głowy, alergiczne reakcje skórne i biegunka. Rzadsze opinii zawierać informację o wystąpieniu zapalenia jamy ustnej, gorączki. Sporadycznie obserwuje się zgaga, ból brzucha, wymioty. Instrukcja ostrzega też o możliwości wystąpienia takich objawów u pacjentów otrzymujących lek jak niedociśnienie (spadek ciśnienia), tachykardia, duszność i kilka innych.

Gdzie kupić lek?

Kolejną kwestią, którą warto podkreślić, mówiąc o medycynie „ACC” dla dzieci, – cena. Syrop (lub raczej, granulaty do roztworu) lub tabletek rozpuszczalnych w średniego kosztu z 120 do 170 rubli (w zależności od większości aptek). Wydany lek bez recepty, ale nie należy nadużywać tej okazji: bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, można tylko dodatkowo zaszkodzić dziecku.