538 Shares 2964 views

Najrzadszych zwierząt na świecie. Najrzadszych zwierząt na świecie

W XX wieku, naukowcy z całego świata pięćdziesięciu nowych, wcześniej był otwarty nie wiadomo współczesnej nauce gatunków zwierząt. Jednak oblicze Ziemi całkowicie zniknął 100 innych, którzy żyli na naszej planecie. Tylko 25 gatunków ssaków straciły planety przez 1960. Ludzie, którzy nie myślą o przyszłej natury Ziemi, barbarzyńsko zniszczone zwierząt. W tym artykule prezentujemy nie jest kompletny (czy raczej niewielka część) wykaz rzadkich zwierząt na świecie, które są zagrożone wyginięciem.

Rzadkie zwierzęta z Czerwonej Księgi

Niestety, w świecie istnieje wiele zwierząt, których liczba gwałtownie spada. Czynniki ludzkie i naturalne zjawiska wpływają na zmniejszenie populacji wielu gatunków. Rzadkie zwierzęta z Czerwonej Księdze potrzebują specjalnej opieki i ochrony. Przedstawimy Ci tylko niewielka część tych gatunków.

ptaszniki

Pomijając fakt, że jest to bardzo rzadki przedstawiciel fauny naszej planety, jest to jedna z najpiękniejszych jego rodziny. Żyje pająk w tropikalnych lasach Indii. On buduje swój dom w wysokich gałęziach drzewa. Nieletni osiedlić u korzeni, gdzie kopać nory, przecinających wstęgę z nich. Wyczuwając niebezpieczeństwo, natychmiast chowają się w swoich norach.

Klyuvogrudaya żółw

Wiele rzadkich i niezwykłych zwierząt świata na skraj wyginięcia. Na przykład, rzadkich gatunków zagrożonych żółwia. zostały zgłoszone Komisji IUCN z najbardziej wrażliwych gatunków zwierząt. Dziś to żółw można znaleźć tylko w małej części wyspy Madagaskar. zwierzęta te pobyt gęstość nie więcej niż 5 osób na kilometr kwadratowy.

trąba pies

W Czerwonej Księdze tych rzadkich zwierząt mają status „bycia zagrożonych wyginięciem”. Jest to ssak z rodziny ryjkonosowe. Ona mieszka w Afryce. Trąba pies jest bardzo rzadkie, ale nadal znajduje się w lasach w południowej Kenii i północnej Tanzanii.

Skalary

Te rekiny – rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Specjaliści są one znane jako Europejskiej skvatina. Mogą one nadal można znaleźć w morzach Atlantyckim, umiarkowanych i gorących strefach. Przedstawiciele gatunku rekina z powodu zwiększonej płetw brzusznych i piersiowych podobne promieni. Najczęściej żyją na dnie oceanu, i wolą jeść flądry ryby.

Północna lasiorhinus

Ten gatunek jest zagrożony najrzadszych na świecie. Dziś są one w świecie była jedna bardzo mała populacja, która mieszka w Australii.

Spowodować katastrofalne zmniejszenie ich liczby, naukowcy uważają, negatywnych zmian w środowisku. Poza wombaty – ulubione traktować dingoes.

Wombats żyć w łąki z bujną trawą, lasy eukaliptusowe i luźnej glebie.

HIROLA OKULAROWA

Lepiej znany jako HIROLA OKULAROWA ten ssak jest wpisany do Czerwonej Księgi jako gatunek zagrożony wyginięciem. To mieszka w północnej Kenii i południowej Somalii.

Zwierzę ma długi korpus (205 cm) i kończyn. Kufa jest również wydłużone, z widocznym czole. Szyja jest krótka. Withers, wysokość 125 cm i średni ciężar około 110 kg.

Wełna jest w kolorze brązowym lub szarym. Ogona i uszu są białe. W oczach białej linii przechodzi. Horn zakrzywione cienkie. Ich długość wynosi około 70 cm.

largetooth sawfish

Ryba ta jest jedną z rodziny promieni polorylyh, wymienionych w Czerwonej Księdze jako zagrożone.

Całkowita długość dorosłych wynosi więcej niż 3 metry. Maksymalna długość, która została zarejestrowana przez naukowców wynosiła 6,5 m, ciężar – 600 kg. Oliwkowy kolor z zielonkawym odcieniem, brzuch biały. Płetw piersiowych są szerokie, trójkątny.

Tonkin zadartym nosem małpa

Te rzadkie zwierzęta świata ze Starego Świata rodziny małpy są na skraju wyginięcia. Na początku ubiegłego wieku, ich zakres był ograniczony. Przedstawiciele tego gatunku stwierdzono tylko w lesie przy rzece Song-Koi (Wietnam). Obecnie ten czas tonkiysky zadartym nosem małpa w kilku prowincjach Wietnamu.

Dieta tych zwierząt są młode pędy bambusa, liście i owoce.

Zadartym nosem małpa specjalną żyją w grupach rodzinnych. Składa się ona z kilku samców i samic z młodymi. Grupa zawiera do 15 zwierząt.

nosorożec sumatrzański

Najmniejszy nosorożec z jego rodziny. Jego wymiary są znacznie gorsze od reszty nosorożce. Kłąb jego wysokości 112 cm, o długości 236 cm, ciężar od 800 do 2000 kg. 2 mają kolce rogów nosorożca. Nosa długość 15-25 cm, podczas gdy druga klaksonu jest słabo rozwinięty. Większość ciała pokryta jest czerwonawo-brązowe włosy.

Zwierzę zamieszkuje w górskich lasach wtórnych, lasów tropikalnych i bagien.

Pyatnistohvostaya kuna

W Czerwonej Księdze tego rodzaju (który ma drugie imię – Tiger cat) jest wymieniony jako wrażliwe.

To drugie co do wielkości torbacz mięsożerca (po diabeł tasmański). Jeden z największych workowatego drapieżnika, mieszka w Australii. Te dni, zwierzę można znaleźć w dwóch populacjach – North Queensland (Australia), a na wschodnim wybrzeżu Southern Queensland na Tasmanii.

Philippine spotted jelenia

Jest to rzadkie zwierzę ma złoty kolor. Na głównej tle z „rozrzuconych” białych plam. Jeleń zamieszkują lasy tropikalne na wyspach archipelagu Filipin. Dopiero niedawno zwierzę udało się strzelać na filmie. Głównym wrogiem jelenia – wilk. Większość zwierząt umiera w marcu-kwietniu. Jest to czas, gdy jelenie zimowania znacznie osłabiony.

Warty Visayas świnia

W ciągu ostatnich 60 lat liczba tych zwierząt została zmniejszona o 80%. Takie katastrofalne Sytuacja ludności jest wynikiem niekontrolowanych polowań, zmiany w siedlisku. Dziś to zwierzę znajduje się na 2 wyspy – Panay i Negro.

Florida Panther

Dzisiaj tematem naszej rozmowy stał się bardzo rzadkich zwierząt na całym świecie. Są to niewątpliwie Florida Panther. Ona jest na skraju wyginięcia. To najrzadsze podgatunek puma. W 2014 roku ich liczba na świecie było trochę więcej niż 100 osób, a w latach 70. liczba ta spadła do 20.

Ten typ cougar mieszka na bagnach i lasach południowej Florydzie (USA), głównie w obszarach chronionych. Liczba tych zwierząt zaczęła spadać po osuszanie terenów podmokłych, a w wyniku niekontrolowanych sportu polowania.

Niezwykłe zwierzęta świata

Dość często najrzadszych zwierząt na świecie są różne oryginalny wygląd, sposób życia. Wprowadzimy Cię do niektórych zwierząt, które są uważane za niezwykłe.

angora królik

Jest to przedstawiciel jednej z najstarszych ras królików, które pochodzi od stolicy Turcji – Ankara. Te urocze zwierzęta wyglądają jak puszyste chmury z uszami. W XVIII wieku króliki Angora są bardzo popularne zwierzaki w wyższych warstwach społeczeństwa francuskiego.

gwiazdonos amerykański

Mole, który żyje w Ameryce Północnej, jest uderzające dla swej niezwykłej mięsisty nos. Na pierwszy rzut oka to istnieje 22 ruchomych macka różowo. Są bardzo wrażliwe zwierzęta i są wykorzystywane jako rodzaj anteny. Dodatkowo, mol nogi łuskowatych i grubości hydrofobowy ogon, które będą tłuszczowej.

Ai-Ai

Ssaka małpiatki rzędu. Bardzo podobny do gryzoni. Ma czarno-brązowy, długi ogon i długie, cienkie palce, Palczak madagaskarski która produkuje żywność z kory drzew.

Ciężar zwierząt wynosi około 3 kg, długość ciało nie może przekraczać 35 cm. Ogon może osiągać długość 60 cm.

ryby łopata

Ta różowa ryba różni się od innych mieszkańców podwodnego świata, który jest dość dziwne wykorzystuje swoje płetwy. To do nich idzie na dno morza. Ten rzadki gatunek został znaleziony w Tasmanii, ale do tej pory znaleziono tylko czterech przedstawicieli.

paski podszyte

Wiele żartobliwie nazywają to zwierzę mieszaniną trzmiel i jeża. Rzeczywiście, to podobieństwo jest wyraźnie widoczne. Zwierzę ma wydłużony pysk z żółtym paskiem wzdłuż nóg. Jego głowa była ozdobiona koroną, która składa się z długich, ostrych igieł. Rozproszone po całym ciele partii cierniowa, wraz z grubej czarnej sierści. To zwierzę żyje na Madagaskarze.

pacu ryby

Te krewni piranie mają niesamowity widok. Jest to ułatwione przez obecność ludzkich zębów. Pacu jeść orzechy i rośliny, ale ataki na ludzi zostały zgłoszone.

gerenuk

Te rzadkie zwierzęta świata są znane przez drugie imię – Giraffidae gazeli. Jest to bardzo rzadko gatunek antylopy z długą szyją. Oni żyją na pustyniach Afryki Wschodniej. Długa szyja pomaga jej dostać liści, które rosną dość wysokie.

kazuary

Jest to ptak, który nie może latać. Kazuarów są bardzo niebezpieczne, ponieważ jest bardzo zaciekle bronić swojego terytorium i zagrożenia mogą poważnie do czynienia z wrogiem ostre jak brzytwa pazurami. Ptaki mogą osiągać dwa metry.

Saiga

Starożytne ssaki na Ziemi, które żyły na naszej planecie z mamutów włochatych i szablastozębne tygrysy 250.000 lat temu. Przez długi czas były uważane za wymarłe, ale teraz są one często nazywane żywe skamieliny.

Zmeinosheyaya żółw

Kiedy pytamy: „Jakie zwierzęta są rzadkie,” jednym słowem jest trudno odpowiedzieć, jak wiele z tych gatunków dzisiaj. Na przykład, zmeinosheyaya żółwia. Patrząc na tego zwierzęcia sprawia wrażenie, że ktoś nieodebranych węża nad żółwia. Ma długą szyję tak, że nie mogła wyciągnąć ją w powłoce ochronnej.

Dumbo ośmiornica

To jest niesamowite wygląd zwierzęcia jest bardzo podobny do latającego słonia Dumbo – słynnego bohatera kreskówek Disneya. Ma bardzo śmieszne „uszy” z ogromnych rozmiarów, które wystają po obu stronach głowy. W rzeczywistości jest to płetwy. On żyje w Morzu Tasmana na głębokości około 4000 metrów. Jego wymiary nie przekracza 10 cm.

Nosach

Rzadkich gatunków zwierząt z całego świata, które zostały umieszczone zdjęcia mamy w tym artykule nie zawsze są bardzo atrakcyjne dla oka. Przykładem jest Nosach. Ta małpa, żyjących w tropikach Borneo. Mężczyźni Nosach uważane za największe małp żyjących w Azji. Ich mięsisty nos i duże, te zwierzęta przekształcony bardzo zabawnych stworzeń.

Top 10 najbardziej zagrożonych zwierząt na świecie

Jak już wspomniano, świat rzadkie zwierzęta w większości przypadków są na skraju wyginięcia. Wiele gatunków długo uważane za wymarłe, ale został odnaleziony dzięki staraniom naukowców. Inne są tak rzadkie, że ich zwyczaje i sposób życia, a dziś jest zagadką dla naukowców. Jeżeli dana osoba nie ma większego wysiłku, nasi potomkowie nie będą mogli zobaczyć te zwierzęta.

rzeczny królik

Najbardziej rzadkich gatunków zajęczaki. Curry mieszka na pustyni w Afryce Południowej. Ma jedwabiste i gęste futro na wierzchu szary, czerwonawy, po bokach i na dole całkowicie białe. Z tyłu głowy jest czerwona plamka. Uszy są bardzo długie. Puszysty brązowy ogon. Mężczyzna o wadze około 1,5 kg, co samica – 1,8 kg. Długość ciała wynosi 47 cm.

Liczba tych zwierząt nie przekracza 500 osobników. W Czerwonej Księdze, mają status „krytycznie zagrożone”.

Tygrys amurski

Jest to największy ze wszystkich gatunków tygrysów. On mieszka w Rosji, Primorsky i Khabarovsk terytoriach. Ten tygrys (naszym zdaniem) może prowadzić rating „Rzadkich pięknych zwierząt na całym świecie.”

Jest to jedyny podgatunek mające na brzuchem (5 cm) warstwy tłuszczu do ochrony zwierzęcia z przebijającym wiatru w trudnych mróz. męski korpus długość 3,8 m, kobiety nieco mniejsze. Wysokość 115 cm i waga około 200 kg.

almik kubański

pasza dla zwierząt na mięczaków, owadów i owoców roślin. Jego numery zaczną gwałtownie spadać w XIX wieku, kiedy Kuba zostały przywiezione koty mężczyzna, mangusty i psy. Naukowcy szukają możliwości zbawienia almikowate przesiedlenia na swojej wyspie w pobliżu Kuby, nie zajęte przez daną osobę.

goryle górskie

Rzadkich gatunków zwierząt z całego świata, którzy mieszkają w Afryce Środkowej. Osiadają na stokach wygasłych wulkanów. To nie jest najrzadszych zwierząt na świecie. Dziś zostało zarejestrowanych około 720 osób.

góra kuskus

Torbacz native do Australii, do 1966 roku był znany tylko z uczonych kopalne szczątki. Na szczęście, Ski Lodge żywych zwierząt stwierdzono w Melbourne. To małe zwierzę przypomina mysz. Jego wielkość nie przekracza 13 cm i masę 60 g.

uncja

Duży drapieżnik należący do rodziny kotowatych. Ukazuje się w górach Azji Środkowej.

Jest to bardzo piękne zwierzę z długą, cienką elastyczną, kilka zbyt krótkie nogi, małe głowy i bardzo długim ogonem. Wraz z tym długość zwierząt wynosi 230 cm, waga 55 kg.

Futro jest gruby, jasny kolor szary dymu z ciemnej substancji stałej i w kształcie pierścieni plam. Śnieg dzisiaj populacja leopard jest bardzo mała.

wąsatki

Gatunki nietoperzy, która żyje głównie na ziemi. Wraz z pojawieniem się Europejczyków w Nowej Zelandii liczba tych zwierząt została zmniejszona o 98%. Obecnie niewielka populacja jest zagrożona przywiezione na terytorium, koty, kuny i szczury.

czerwony wilk

To zwierzę nie ucierpiała z powodu uprzedzeń amerykańskich farmerów, gdzie mieszka. Według nich, wilk – źródło wszystkich swoich kłopotach. Jednakże wnioski te były mocno przesadzone. masowej zagłady doprowadziło do całkowitego zniknięcia tych zwierząt. Spośród trzech istniejących wcześniej dwa podgatunki już zniknął, nie było jedynym. Na początku XXI wieku wielkość populacji jest ograniczona do 270 osób.

prakolczatka górska № 9

Została odkryta w Nowej Gwinei. Jest to najmniejszy gatunek odmian mrówkojady kolczastych. Jego długość wynosi 30 cm. Naukowcy zbadali tylko jedna kopia zwierzęcia, która została odkryta w 1961 roku. Od ponad 50 lat naukowcy uważali, że niby ostatecznie utracone. Tylko w 2007 roku, znaleziono ślady i nory zwierząt.

Chiński suzowate

Jest to rzadkie zwierzę na świecie. Suzowate – jest skarbem narodowym Chin. Mieszka w Jangcy. Od 1983 roku, to polowanie ssak jest zabronione. Naukowcy szacują, że liczba suzowate zmalała w ostatnich latach. Dziś te zwierzęta według różnych szacunków, istnieje od 5 do 13 osób, a istnieją realne obawy, że gatunek wyginie w ciągu następnej dekady. W niewoli, te piękne zwierzęta nie rozmnażają.