472 Shares 3671 views

Wyroby z masy solnej

Miękkie i delikatne ciasto – to jest bardzo elastyczna i zaskakująco tworzywo sztuczne, z którego można kształtować różnego rodzaju produktów. Od solone Ciasto przygotowane różne ozdoby, zabawki, biżuterię i wiele innych. Nie pozostawia brudne ślady na rękach, w przeciwieństwie do innych materiałów stosowanych w modelowaniu. Ponieważ konieczne jest starannie pracować i posługiwania się nim, ponieważ jest to materiał bardzo kruchy.

Od czasów starożytnych, znane właściwości plastyczne testu. Wyroby z ciasta soli formowanego przez naszych przodków. Miał wszystkie rodzaje postaciami zwierząt i ptaków. Z wyrzeźbiony z ciasta figurki sól skowronki powitał nadejście wiosny. Gingerbread słony „Roe” i pączek dał w Wigilię i Sylwestra z przyjaciółmi i rodziną, urodziny i jako znak szacunku i miłości. Wyroby z masy solnej służył jako zabawki dla dzieci.

Jeśli zagłębić się nieco w historię zanim to był tylko ciasto, które piecze się w postaci liczb, które są przypisane do znaczenia rytuału. Były one związane z chleba i zboża i były częścią kultury narodów słowiańskich. Według tych danych, i piec ceremoniach wiosennych dla zimowych świąt, wesel. To było oferowane jako dar z życzeniami zdrowia i pomyślności, szczęścia i bogactwa.

Wyroby z masy solnej, ich produkcja sztuki, zachował się do naszych dni. To jest wielki działalności dla dzieci, który wykonuje nie tylko zabawne, ale również poprawia zdolności motoryczne rąk, przyczyniając się pośrednio do rozwoju inteligencji. Rzeźbienie figurek taką przyjemność, nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Piękne figurki wykonane własnymi rękami – świetna pamiątka.

Boże Narodzenie zabawki z masy solnej jest bardzo ładny na choince. Konieczne jest, aby wnieść trochę wyobraźni i proste grzyby, jabłka i liście będą ozdobą choinki. Jeśli jesteś rzemieślnikiem, można uczynić bardziej złożone opcje: postacie ludzi, zwierząt, drzew i różnorodnych kompozycji.

Aby pracować z takiego materiału jak ciasta, nie trzeba żadnych dodatkowych kosztownych narzędzi i specjalistycznego sprzętu. Twoje ręce, wyobraźnia i parę prymitywnych narzędzi – to wszystko, czego potrzebujesz.

Do pracy potrzebne będą: mąka, sól (która jest używana tylko do ochrony przed szkodliwymi owadami i gryzoniami). Ponadto, potrzebne są: woda, pędzel, nóż, deska, wałek do ciasta, wykałaczki i farby. Dodatkowo, poręczny małe nożyczki i chesnokodavka. Mogą być użyteczne i różne koraliki, groch i inne. Małe przedmioty do zdobienia wyrobów.

Aby przygotować ciasto trzeba wziąć mąkę i sól w równych częściach i jednej części wody, ale także przygotować plastikową torbę, w którym przechowywane ciasto.

Boże Narodzenie zabawka z słony badania, można rzeźbić trójwymiarowy i płaskie. Najważniejsze jest to, że nie są one zbyt ciężkie jak gałęzie drzewa może złamać się pod ich ciężarem. Nie zapomnij otwory prodelyvat w nich skóry, w przeciwnym razie nie będzie w stanie ich powiesić. Po formowaniu, dane uzyskane powinny być suszone w piecu, a gdy po ochłodzeniu, mogą być barwione do potrzeb.

Ładnie wygląda biżuteria z masy solnej. Aby wyglądać stylowo w szczytowym sezonie letnim, niekoniecznie kupować drogiej biżuterii. Trochę cierpliwości i będzie można tworzyć kolorowe naszyjniki, bransoletki lub innych dekoracji.

Biżuteria z soli ciasta może być uzupełniony różnymi akcentami, kulki, wstążki. W trakcie można przejść makaron mąkę, przyciski, muszle i wiele więcej, że nie ma w domu lub przyniesiesz ze spaceru z parku. Nie zapominaj, że materiał naturalny jest zawsze interesująca spojrzał w biżuterii. Półksiężyce, gwiazdy, bale – wszystko, co chcesz zobaczyć w ich dekoracji, naprawdę tworzyć własne ręce.