441 Shares 1229 views

Połowu karpia zima

„Hybrid” albo rybki dzisiaj – jeden z najczęstszych ryb zamieszkujących małe rzeki i kanały.


Łowienie karpi w zimie – to dość powszechne. Choć zdajemy sobie sprawę, że połowy zimy karp nie zawsze jest tak dobry jak łowienie karpi w lecie. Te stawy gdzie inne ryby nie zostanie znaleziony, nie przyciągają wędkarz i odwrotnie, jeśli złapany inne ryby też – nie będzie wielki kęs.

Łowienie karpi w zimie, głównie sprowadza się do znalezienia odpowiedniego miejsca do wędkowania. Karas zima w głębokich otworów, i jeśli znajdziemy otwór, to można założyć, że sukces zima karp połowowej.

Łowienie karpi w zimie nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi, wystarczy zwykły wędkę zima – ukłon i cienką żyłkę. Przyrząd można stosować ciemnych kształtowej lub kropelek.

Karas jest dość ostrożne ryby, a jeśli nagle wzrosnąć około męty pokarmów uzupełniających, może przestać się bać i dziobanie. Dlatego rybacy wolą lód nie tworzy hałas lub zamieszanie, a przynęta obniżona bardzo ostrożnie.

Istnieje stawy, gdzie wędkarstwo karp zima zaczyna bliżej wiosny, az drugiej – od początku zamarznięcia. Dlatego rybacy wolą takie stawy, które nie wiedzą, jest ze słyszenia wiem dolną ulgę, duże otwory, roślinność, etc.

Zima karp połowów na zbiorniku jest bardzo różni się od połowów na stawie. Karp w stawie jest dużo łatwiejsze do znalezienia. A jeśli ktoś wpadł na gryzienie, może wrócić przez całą zimę.

Na lodzie, trzeba gotować tak szybko jak kilka dziur, bo z jednym otworem, aby uzyskać ukąszenie jest prawie niemożliwe.

Łowienie karpi jest związany z sezonowością w taki sam sposób, jak rybołówstwo i inne ryby. Karas najlepiej złapać natychmiast po zamrożeniu lub ostatni lodu bliżej zimy, kiedy można to osiągnąć w niespodziewanym miejscu najbardziej dla wędkarzy, czasami nawet w absolutnej ciemności.

Łowienie karpi w zimie zależy nie tylko od dyszy lub pory dnia, ale również pogoda.

Zwykle jest złapany na pręt pływaka, a jeśli narzędzia połowowe zbierane „w umyśle”, wędkarz odczuje nie tylko gryźć, ale wszystkie inne kontakty i przynęt karpiowych.

Mormyshechnaya tackle dość łapania zdolności, jednak przy aktywnym uruchomić wyłączyć przyrząd, karaś może być bardzo przestraszony.

Jesienią, wiosną i latem połowu tego gatunku ryby ma kilka innych funkcji, wiedząc, że można osiągnąć znaczne sukcesy w wędkarstwa.

Karas zaczyna być aktywowane po nawet niewielkie ocieplenie. Wiosną najpiękniejszych ryb karpiowatych. Wyrywanie siły po głodny zimą na tarło karpia aktywnie i pewnie gryzie. W tej chwili najlepsze dysze z połowów są bloodworm i robaki.

I czerwcu, kiedy karp ma już wystarczającą ilość żywności, że nie jest już szuka intensywnie, zmieniając swoje zachowanie. Karas staje się nastrojowy, choć większy.

Karaś, jak również inne karpie, nie ma żołądka, a ponieważ wymaga okresowej siły, to jest bardziej prawdopodobne, aby ugryźć.

Latem karp gryzie częściej w nocy niż w ciągu dnia, zwłaszcza podczas pełni księżyca. Gdy znaczne różnice temperatur skubać pogarsza.

Jest to również ważne dla dobrego przekąsić i prawej dyszy – dysza o pochodzenia roślinnego: czarnego chleba, ciast, zbóż. Czasami rybacy dodany do dyszy różnych substancji zapachowych, które powinny przyciągnąć karpia. Czasami są one wykorzystywane w tym celu preoxidized twarogu.

O dobry węch, karaś szybko dopłynąć do dyszy przepysznych dla niego. Chociaż w tych akwenów, gdzie niektóre rybacka zakarmlivayut ryby ich pozostałości, ryby nie reaguje na takie przyłączenie. W takich miejscach, lepiej zgryz występuje z czerwi, mięso raków, obornika robaka, larwy ważki.

Karaś – nie tak trudnolovimaya ryby, po prostu trzeba być w stanie go znaleźć i wykorzystać odpowiednie dysze i rozwiązania.