193 Shares 9709 views

VAZ-2110 – Cechy i opis

Samochód osobowy krajowej produkcji VAZ-2110 – rodzaj legendy przemysłu motoryzacyjnego Wołgą, ponieważ na tym wozie jeździć tysiące obywateli rosyjskich. Pomimo faktu, że to sedan został wycofany z rynku kilka lat temu, aby zobaczyć kopię na naszych drogach może być wszędzie.

Historia produkcji

Po raz pierwszy nowość upadł z linii montażowej z powrotem w 1995th roku. Trzy lata później, w 1997th rozpoczęto produkcję „dziesiątki” kombi. Dopiero w 1999 roku pojawił się w świetle hatchback. wydany również kompaktowy pickup – VAZ-2110 "Bogdan". Nawiasem mówiąc, bardzo niewiele osób wie, ale prototyp modelu 2110 został opracowany w odległych 80-tych ubiegłego wieku.

VAZ-2110 – charakterystyka ciała i jakość

Od wczesnych dni od produkcji aż do 1999 roku, wszystkie „dziesiątki” godne uwagi na jego bardzo niską jakość wykonania. Inżynieria główną wadą dotyka ciała – nieregularne duże luki, straszna jakość malowania, bez obróbki antykorozyjnej. Tłumik VAZ-2110 i bardzo szybko rdza, jak również ciało. Wnętrze samochodu nie jest inna niż jakikolwiek najlepiej – na desce rozdzielczej wyglądał jak niemiecka 80. projekt samochodu, wszystkie elementy płetwy wykończeń silnie wstrząsnęła podczas jazdy (bez izolacji bardziej hałas był po prostu nie można zrobić). To stwarza wrażenie, że w zakładzie samochodowym kontroli jakości montażu Wołgi nie był obecny w historii. Ale wszystkie wady i usterki objęte niskiej cenie (choć sądząc po opiniach, to jeszcze została zawyżona o 30 procent).

VAZ-2110 – charakterystyka silnika

Przez cały czas trwania produkcji VAZ „dziesięć” okres, obsadzone przez dwóch rodzajów silników benzynowych. Urządzenie gaźnik o mocy 69 koni mechanicznych i objętości 1,5 litra – pierwszy. Po drugie – wtrysk Pojemność silnika 98 KM i pojemności roboczej 1,6 litra. Oba silniki były osiem i rodzaj shestnadtsatiklapannogo. Główną zaletą tych silników – możliwość pracy na 92. benzyny. Nowości tworzy pojedynczy pięć skrzyń biegów.

Przyspieszenie i efektywność

Maksymalna prędkość danych paszportowych 180 kilometrów na godzinę. Maksymalne natężenie przepływu paliwa wynosi od 8 do 10 litrów na setki kilometrów (bardziej ekonomiczny stóp na VAZ 2110). wydajność prędkość w tym samym czasie nie zmieni się. Mówi się, że maszyna bardziej sztywny na drodze, i to staje się bardzo niebezpieczna, pomimo faktu, że jej zawieszenia typu „McPherson” przy wysokich prędkościach.

VAZ-2110 – Funkcje Elektronika

Jest na ten samochód po raz pierwszy z linii montażowej został ustanowiony komputer pokładowy oraz elektroniczny system sterowania silnikiem. Ponadto, nowy produkt wzięło udział wiele innych ciekawych rzeczy: Windows na dysku i zasilania układu kierowniczego.

Koniec produkcji

seria maszyna produkowana do 2009 roku, po czym został zastąpiony przez nowy model – „Łada Priora”. Jednak głównym problemem ze skazą ciała nie znikają. Wydaje się, że problem ten będzie prześladować wszystkich poniższych modeli WHA.