617 Shares 3351 views

Samorealizacji – jest samorealizacji …

Pojęcie samorealizacji jest mocno zakorzeniona w naszym codziennym życiu. Coraz więcej ludzi poważnie myśleć o tym, jak w pełni wykorzystać swój potencjał. Nowoczesny psychologiczny nauka udowodniła, że faktyczne możliwości człowieka są nieograniczone i nieograniczone.


Innymi słowy, często nie podejrzewają, co kryje się za wewnętrznej siły naszego ciała fizycznego, który wymaga znacznego ducha autoekspresji. Niektórzy nazywają to początek duszy, inni mówią o potrzeby samorealizacji. Taki czy inny sposób, ale wyrazem ich prawdziwej natury jest niezbędny dla każdej osoby, aby być w zgodzie z samym sobą i światem wokół nich.

Teoria samorealizacji

Pierwszy wprowadził to pojęcie było K. Goldstein. Naukowe formułowane Termin „aktualizacja”. Jest to specjalna atmosfera świadomości, gdy przód w twórczym realizacji potrzeb ujawniania swoich możliwości, uwolnienie funkcji. Osoba, która poczuła potrzebę samorealizacji, zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel, w tym pokonywanie przeszkód napotkanych bez obawy o frustracji, pozostawiając wątpliwości i niepokoju.

Abraham Maslow

Studenci wydziałów psychologicznych z pierwszego kursu zna słynnej piramidy potrzeb Abrahama Maslowa. Wśród innych znaczących wartości poszczególnych etapach osoby stoi samorealizacji. Maslow mówił o człowiek potrzebuje , aby zrealizować swoją misję. Co to znaczy? Oznacza to, aby być w stanie otworzyć się na maksymalnie do siebie i w życiu publicznym, aby wyrazić się w każdym przypadku, dla osoby reprezentującej istotny interes.

Abraham Maslow podkreśla, że ludzka samorealizacji zależy tylko od siebie, a nie jest możliwe przesunięcie odpowiedzialności innego. Każdy z nas ma swoje przeznaczenie, swoją pracę, talent, że mamy do wykonania w tym świecie. Dlatego przychodzimy na ten świat. Ta istotna sprawa i objawia człowiekowi jego prawdziwą naturę i indywidualną istotę pojęcia „samorealizacji”. Maslow mówi o tym.

Samorealizacji w okresie młodzieżowym

Dojrzewanie dość skomplikowany charakter, to nie może jednak zgodzić. To było w tym czasie podwaliny wartościami i ideami świata w nowy sposób, z punktu widzenia rozumienia siebie i innych, tworzą światopoglądu, nie jest rozwój samorealizacji. Dlatego wielu młodych ludzi w 1517 wykazują nadmierną trwałości, nietolerancja nawet agresywności. O młodych ludzi z tego okresu często mówią, że są maksymaliści. To oznacza, że potrzeba autoekspresji są one ściśle związane z obrazem siebie i jak ten świat jest urządzony. Na przykład, jeśli młody człowiek ma talent jako artysty, będzie go sprzedać w tym wieku, tak samo jak on wierzy w swoje szczęście. Jeśli rówieśnicy go nie rozumieją, śmieje się na studia, rysunki, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie miał odwagi do realizacji w tym okresie rozwoju. W wieku piętnastu – siedemnaście lat, nadal ogromny wpływ na postrzeganie siebie rówieśnikami, a ich opinia może być istotna.

Samorealizacji młodzieży

Mówimy o dorosłych osób, nie tylko pełnoletni, ale także nauczyć się zawodu lub studiów w uczelniach. Ten okres rozwoju charakteryzuje się dążeniem do niezależności, sprawozdania z jego ideałami, wcielonej w życie śmiałych pomysłów i upodobań.

Potrzeba samorealizacji jest bardzo wysoka. Na przykład, jeśli w tym czasie młody człowiek zaczyna karierę, chce osiągnąć pewien sukces, wspiąć się po drabinie kariery. Jest to najbardziej korzystny czas na samorealizację, ponieważ zdrowe ambicje by pobudzić zdecydowanych działań, doprowadzi do nowych wyzwań. W młodości, samorealizacji – jest nie tylko koniecznością, ale ważnym elementem osobowości.

Samorealizacji dojrzałego mężczyzny

Czasami zdarza się, że jest to osoba dorosła, która odbyła się dana osoba może czuć się trochę nie na miejscu – nie na swoim miejscu w pracach, które doświadczają trudności w życiu osobistym podczas budowania relacji. Samorealizacji jednostki w tym wieku zależy w dużej mierze od tego, ile dana osoba ona pozwala się robić to, co lubi. Najczęściej osiągnięciu dojrzałości, wielu ludzi „ustatkować” i często spocząć na laurach. Jeśli ta wysoka pozycja, nie mają tendencję do uczenia się nowych rzeczy, przestaje angażować się w samokształceniu. Jeżeli osoba do tej pory nie osiągnął prawdziwe ja, a potem myśleć o tym staje się bolesne i najprawdopodobniej będzie on wolą zamknąć ten temat, wybierając nurkowania w zwyczaju, nie jest to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Że taka osoba jest znudzony w pracy, nie uczą się nowy sposób, bez konieczności kupowania dodatkowych umiejętności.

Jednocześnie jest to okres rozwoju może być świetnym punktem wyjścia i prowadzić osoby do pewnych osiągnięć, jeśli ktoś chce zmienić swoje życie i uczynić ten ważny wysiłek. Samorealizacji osoby tu jest ostatni sygnał „dzwonek alarmowy”, co prowadzi do zmian.

Szczęście jest być tym, kim jesteś

Może ktoś powie, że nie może sobie pozwolić, aby w pełni realizować się w życiu. W takim przypadku osoby te samorealizacji – jest nieosiągalny szczyt, do którego nie mają odwagi, by wspiąć. W celu utrzymania ruchu w wybranym kierunku, trzeba trochę odwagi. Po tym wszystkim, w przypadku awarii, to na pewno musiał odpowiedzieć samemu. Ale mogą również otaczać „finger show”: powiedzieć, że to nie działa, wygląd, przed zakończeniem przegrany. Nie tylko pocieszeniem jest to, że śmieją się na osobę, która nie wyszło, zazwyczaj tych, którzy nigdy nie podjęło próby samorealizacji. Ale człowiek, który sam przeszedł podobnych trudności, będzie przynajmniej starają się pomóc z porad i wsparcia w najlepszym wypadku, to pomoże.

Pomimo wszystkich trudności, które nieuchronnie napotyka każdy człowiek, który idzie w ruch „Swobodnie” dla własnej wartości. Będziesz w końcu zostać nagrodzony za cały trud i trudności, które nadal musiały przejść. Bo nie ma większej radości w świecie, niż wiedzieć, że spełniają swoje przeznaczenie i nie mieszkają na marne.

Poczucie zwycięstwa i radości zwycięzcy

Tylko ten, kto osiągnie najwyższy poziom w swojej dziedzinie, przeżywa ogromne poczucie satysfakcji i spokoju. Taka osoba nie wie dokładnie, dlaczego żyje, a ich istnienie nie wydaje mu się bezsensowne, ale istnieje wewnętrzny rdzeń, na którym wszystko spoczywa. Potrzeba samorealizacji nieodłączne w każdym człowieku. Ale nie każda osoba jest w stanie osiągnąć stan umożliwia wszystko to, co chce.

supernaculum

Po osiągnięciu pewnego szczyt w działalności gospodarczej lub innej działalności, która wymaga całkowitego kosztu zasobów krajowych, nie tylko czuć się jak zwycięzca, i stajesz się bardziej pewny siebie, można budować ambitne plany i marzenia dla następujących osiągnięć.

Stwarza wrażenie, że trzymasz w rękach świata, który Cię rozumie i akceptuje. Prywatne zwycięstwo pozwala osobie czuć się ważne, konieczne, nieodzowne.

twórczy samorealizacja

Można sobie tylko wyobrazić sobie, jak ogromne uniesienia podczas tworzenia swoich prac doświadczanych przez ludzi twórczych zawodów: pisarzy, poetów, muzyków i artystów. Dla nich samorealizacji – sens życia, powietrze oddychać. Zabrać z nich z tej okazji – zwariować. W rzeczywistości, samorealizacji jest zawsze związane z pracą, co by człowiek robił, bo ma symulować nową rzeczywistość, aby wybrać dla siebie wytyczne, wartości, narzędzia, z którymi będzie się kierować w przyszłości.

Zatem pojęcie samorealizacji koniecznie wymaga wykonywania samorealizacji i autoekspresji osoby w potrzebie. ludzie ambitni i utalentowani, oczywiście, łatwiej jest ustalić dla siebie pole działania. Ale nawet jeśli jesteś daleko od bycia Szekspira, nie zapomnij o ich indywidualności, które mogą być podejmowane na Państwa życzenie.