436 Shares 3293 views

Jak pokonać lęk przed wystąpieniami publicznymi

Naukowcy z Uniwersytetu Zachodniej Australii wykazały, że prosty i inspirującą wiadomość może znacznie zmniejszyć lęk przed wystąpień publicznych, a także przejąć kontrolę nad nerwami tuż przed wyjściem na scenę. Kierujący badaniami dr Ben Jackson, który jest starszym wykładowcą na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Zachodniej Australii, powiedział, że występ w publicznym – zadania, że wiele osób uważa, stresujące. Co więcej, koncern z wystąpień publicznych jest najbardziej rozpowszechnioną formą lęku wśród populacji ogólnej.


Przebieg badania

Badanie, przeprowadzone przez naukowców, objęto grupę ponad 200 studentów, którzy potrzebowali zrobić prezentację. Połowa uczniów otrzymali wiadomość, która miała zmniejszyć ciśnienie niezbędne mówić do publiczności, a także głośniki pomagają zrozumieć źródła ich niepokój. Naukowcy odkryli, że studenci, którzy otrzymali tę wiadomość, powiedział później, że doświadczyły znacznie niższy poziom stresu przed występem i podczas niej, w porównaniu ze studentami, którzy nie otrzymali tę wiadomość. Również uczniowie, którzy otrzymali wiadomość, że to pomogło im bardziej trzeźwe spojrzenie na przyczyny ich obawy. To był pierwszy raz, tak zwane „szczepienia” posty zostały przetestowane jako sposób zmniejszenia niepokoju wystąpień publicznych. Istnieje możliwość, że takie podejście może zaoferować prosty i skuteczny sposób, aby złagodzić powszechny strach.

Co to za wiadomość?

Komunikat ten zawiera dane, które umożliwiają osobie wziąć trzeźwe spojrzenie na ich podniecenia wystąpień publicznych, takich jak „wszyscy zobaczą, że jestem nerwowy”, „każdy będzie potępiać mój wygląd i moje ubranie” i „I normalnie nie dać przemówienie, ponieważ Jestem nerwowy ". Na przykład, raport uczestniczyli dowodów naukowych, że innych ludzi, którzy będą na widowni, nie tak dobry w rozpoznawaniu inny jest stan emocjonalny, jak można wydawać i że obecność łagodnego niepokoju nie jest złą rzeczą.

poprzednie próby

Chociaż niektóre sposoby radzenia sobie z lękiem podczas występów publicznych były wcześniej dość skuteczny, były trudne do wykorzystania na dużą skalę. Wiele z tych metod wymaga wiele wysiłku, dużo czasu i wymagają powtórzenia, powtarzany z pomocy ekspertów oraz wywiady tete-a-tete. Metody te obejmują stres szkolenia zaszczepienia, technik hipnotycznych i różnorodne programy, studiując oratorium.