288 Shares 7392 views

Temperatura topnienia oleju palmowego, w szczególności produkcji, użytkowania i uszkodzeń

Poszczególne źródła informacji „palma” temat dyskutowany jest niejednoznaczna. Przedmiotem – pomocne lub szkodliwe dla ludzkiego ciała olej palmowy, ponieważ jest importowane w dużych ilościach (około 500 ton rocznie) w naszym kraju.


Jaka jest temperatura topnienia oleju palmowego? Gdzie produkt ten jest stosowany? Jakie są korzyści? To, jak również charakterystykę produkcji i innych faktów w tym artykule.

Olej palmowy: Aplikacja Opis skład

olej palmowy Source – mięsiste części owoców palmy olejowej (Elaeis guineensis). W surowej postaci, że jest czerwony kolor pomarańczowy, co jest spowodowane przez wysoką zawartość karotenoidów. Posiadanie specjalnego traktowania, produkt staje się czerwony lub żółty. Red osobliwe zachowanie zachowuje składniki odżywcze (80%) w postaci żółtego one znacząco stracił. Żółte odmiany bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe (50%), uszkodzenia korpusu. Czerwone odmiany ich 38%, a ponadto, że jest znana tokotrienol (zmodyfikowany witaminy E), witamina A i odporne na reakcji utleniania.

Co to jest olej palmowy? Z tym, co czyni ten produkt? Na olej palmowy pochodzi twardego rdzenia (nasiona) owoców. Charakteryzuje poziomie żółknięcia nasyconych kwasów tłuszczowych o 80% (to jest karotenoidów praktycznie nieobecny). Wcześniejsze produkty rafineryjne staje się jasne.

W celu przeprowadzenia zasadniczej kompozycji produktu obejmują nasycone palmitynowy tłuszczowych i kwas stearynowy. Procent oleinowego (jednonienasycony kwas tłuszczowy), 40% linolowego (wielonienasycone), – do 10%. Najnowsze promować dobrą przemianę materii i jest ważne dla zdrowia. Kompozycja zawiera olej palmowy i laurynowy, mirystynowy kwas oleinowy i kwas linolowy w to około 33%. Produkt rafinowany jest więcej składników odżywczych utraconych podczas przetwarzania.

Jedzenie i przemysłowy olej palmowy, aplikacja

Głównymi dostawcami oleju palmowego są Azja (South East), Ameryki Łacińskiej. Zbierana owoce miesięcy trzymane ciepłe przed rozpoczęciem fermentacji. Po wrzenia, oddzielając wysłodków Otrzymaną masę sprasowanej. Surowy produkt nazywa się oleje przemysłowe i nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Głównym obszarem zastosowania – maszyn, obrabiarka (jako agregaty środek smarny).

W wyniku oczyszczania oleju jadalnego otrzymuje się niezależnego produktu spożywczego. W handlu, jego udział wynosi do 50%. Tłumaczy się zwiększonego popytu na oleje roślinne w związku z ograniczonymi zasobami naturalnymi stałych i półstałych tłuszczów. W przemyśle spożywczym produktów palmy są szeroko stosowane w produkcji wyrobów piekarniczych i cukierniczych, w połączeniu produktów mlecznych, dań gotowych, mieszanki dla niemowląt.
Olej palmowy i jego komponenty w dużych ilościach są kosmetologia (mydło, krem, itd.), producenci detergentów, świece gospodarstwa domowego. Ponadto jest stosowany w farmakologii i produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich i drobiu.

Funkcje produkcyjne

Jaka jest temperatura topnienia oleju palmowego? Zanim odpowiemy na to pytanie, pomówmy o cechach produkcji tego produktu. W warunkach fabrycznych drzewa klastra są traktowane z suchą parą w celu oddzielenia. Następnie, surowy odlew dać jego gatunków technicznych.

Przy wytwarzaniu spożywczym surowca sterylizowanego, następnie przepuszcza się oczyszczającej (czyszczenia). Rafinacja obejmuje kilka etapów:

 • podczas przędzenia substratu wychodzi z ropy naftowej;
 • Wirówka oczyszcza wody i ciał stałych;
 • hydratacji (oczyszczanie wody) prowadzi się za pomocą ekstrakcji z fosfolipidami;
 • przez zobojętnienie usuwa się wolne kwasy tłuszczowe;
 • produkt jest bielone i bezwonny.

Uwodornienie (atom wodoru przyłączony do substancji) przeprowadza się w celu usunięcia wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA).

Posiadające zdolność do szybkiego utleniania PZHNK nie sprzyja długoterminowym przechowywaniu produktu (nie więcej niż sześć miesięcy), tak, że się z nimi i pozbyć. Że po uwodornieniu nie miało charakterystyczny zapach, orzeźwiający olej (dezodorowany). Wykonując dokładnego czyszczenia uzyskuje się produkt wyrafinowany, który jest powszechnie stosowany ze względu na dosyć niskim kosztem, ale nie bardzo przydatne dla zdrowia.

Olej palmowy: topnienia właściwości punktów

Palmowego i innych olejów roślinnych ma triatsilglitseroidy (związek estry glicerolu i kwasów tłuszczowych). Każdą mieszaninę własne szczególne właściwości fizyko-chemicznych oraz stopnia stapiania. Opierając się na fakcie, co temperatura topnienia oleju palmowego, powiedzmy trzy frakcje (gatunki) produktu.

 1. Standardowe frakcje produktu zostały scharakteryzowane przez temperaturę topnienia 36 ° C – 39 ° C Podczas pieczenia, nie palić, nie przykleja. Jednak szybko twardnieje, więc jedzenie gotowane na niej zaleca się stosowanie gorąco lub ciepło.
 2. Większość frakcja stała – stearyna – zawierają składników margaryny. Temperatura topnienia oleju palmowego jest – 48 ° C – 52 ° C
 3. Dla oleiny palmowej zarówno ciekłe przetapiania gatunki ° – 16 ° C – 24 ° C Konsystencja podobna do kremu, zamrożone w lodówce.

Stearyna i oleina powodzeniem wykorzystuje kosmetologii.

Jakie produkty spożywcze zawierają olej palmowy

produkty „Palm” są wysokie Ogniotrwałość, długi okres trwałości.

 1. Olej palmowy jako składnik w produktach mlecznych: mlekozastępcze (w tym na sucho), margaryn, twardego sera, sera topionego, masła i margaryny, smarowidła, wiele rodzajów serów i lodów, jogurtów.
 2. Mąka, wyroby cukiernicze z oleju palmowego (pochodne) nie obraca się kwaśna, a nie ulega fermentacji. Jeść wszystkie rodzaje ciasta, ciastka, herbatniki z kremowym warstwy, konsument w mniejszym lub większym stopniu korzysta z niego. Jest on używany w wypełnień Cukierki.
 3. Oleina występuje w smażonych produktach, chipsy ziemniaczane, orzechami, prażone płatki kukurydziane, makaronów do natychmiastowego przyrządzenia. Nie jest on w paczkowanych przekąsek, zup, majonezu mieszanek.

Tak więc większość zakupionych produktów są duże zapotrzebowanie wśród ludności, zawiera olej palmowy.

Jak ustalić obecność oleju palmowego w żywności

Użytkownik musi pamiętać, że olej palmowy przyjemny smak, poprawia produkcję znacznie taniej niż w przypadku produktów naturalnych. Produkty z jego zawartość są przechowywane przez długi czas. Cieszy to producentów i przyciąga kupujących. Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na metce, ale także pod względem przechowywania: wesoły wyglądający osiem-roll wyraźnie zawiera olej palmowy.

Uwaga: Określenie „tłuszcze roślinne” często wiąże się korzystanie z niego jest olej palmowy. Zmiana sygnału o rozbieżnych „produkty serowe”, „twaróg”, „śmietana”, „masa sera”, „majonezu”, „skondensowane mleko”. Życie (wg GOST) produktów producenci nie są zazwyczaj określane jako „produktu”.

Najczęstszymi składnikami są zastąpione przez produkty dłoni z mlekiem. Często „fake” są sprzedawane pod przykrywką masła. naturalny produkt (20 gatunków), znamienny przez różnej zawartości tłuszczu i wiele przydatnych cech. Jedną z zalet – niskie temperatury topnienia masła (24 do 37 stopni). Wiadomo: niższy stopień przetworzenia, tym łatwiej przyswajane w tłuszcz.

Czy temperatura topnienia masła i oleju palmowego? Tak, różniących wysoką temperaturę topnienia, produkt jest znacznie gorszy wyjął kremową oleju, będąc trudnousvaivaemym. Na odcinku od rzeczywistego produktu ma charakterystyczny połysk, mrożone kawałki szkła. Nieprawdziwy zły olej zestalony w lodówce, ma zbyt jasny kolor, to nie łamie. Temperatura topnienia oleju palmowego – 48 ° C – 52 ° C

Olej palmowy: zastosowanie

Odmian spożywcze z oleju palmowego jest uważana za najbardziej użyteczny czerwony, zachowuje wiele składników odżywczych po leczeniu.

 1. Przydatne witamin w swoim składzie: Pozytywny wpływ na narządy wzrokowe, E jest potrzebny dla dobrego wzroku i pobudzają gruczoły płciowe.
 2. Obniżenie poziomu cholesterolu w wyniku oleinowego, kwasu linolowego. Olej palmowy jest regulowany przepływ żółci i aktywność układu pokarmowego jako całości. Oni oczyszcza nosowych podczas przeciążenia.
 3. Niektóre żywienia produkt jest zalecane jako sposób na odchudzanie (2 łyżeczki na czczo).
 4. Kiedy olej do smażenia w takim osobistym spalania i chadit oraz produktów objętych atrakcyjnej ostre. Dodaje się do ciasta, daje kruchość produktu i delikatny aromat.
 5. „Palm” maski wykorzystywane do połysku, wzrostu i regeneracji włosów.
 6. Na jej podstawie, kremy kosmetyczne, mydła są produkowane. Ze względu na wartość biologiczna jest używany do opieki nad problemem skóry, jej odmłodzenia i anty-aliasing.
 7. Łazienka z małą ilością kropelek oleju zmniejsza naprężenia, reguluje czynności naczyń krwionośnych.
 8. Proszek do prania z jego treścią nie jest szkodliwa dla zdrowia.

należy rozróżnić niej czerwonym (po obróbce) olej z technicznego (nieleczone) o identycznej barwy. Korzystanie specjalnej technologii i frakcjonowania rodzaju żywności jest bezpieczne. Jakość, opinia konsumentów jest uważane za produkty „Zlata Palma” i „Royal”.

Olej palmowy: szkoda

Są szkodliwe oleje uwodornienia przeszłość. Olej ciekły, wysyceniu atomy wodoru proces z niklu i platyny katalizatorów przekształca się w stały tłuszcz. Jest to spowodowane pojawieniem się przez uwodornienie tłuszczów trans, powodując zaburzenia zdrowia:

 • zaburzenia neuropsychiatryczne, zmniejszenie koncentracji uwagi ze względu na to, że tłuszcze trans opóźnia przemianę materii w mózgu;
 • trans sprowokować krwi stwardnienie naczyń, choroba niedokrwienna, niewydolność serca, udar mózgu;
 • Cząsteczki transzhirovymi oznacza ujemnie na wydzielanie enzymów trawiennych, stąd problemy z obróbką i strawności produktu;
 • tłuszcze te są wywołane przez starzenie i mutacji komórek, która jest obarczona zaburzeń immunologicznych oraz raka.

Opakowania zawierające uwodorniony produkt musi być powiązane z odpowiednim odchody ( «trans tłuszczu»).

Informacja: rzeczywiście, im wyższy stopień przetworzenia, tym trudniej jest do asymilacji gotowego produktu. Ale prawidłowe działanie układu pokarmowego nie może zależeć tylko od temperatury: Nie należy polegać na micie całkowitego zablokowania ciała „palma plasteliny”. Nieutwardzony olej palmowy może zranić tylko wtedy, gdy nadmiernych go używać.

Istotą „palm” kwestii

Ogólnie rzecz biorąc, „problem palma” przedstawia się następująco:

 • jakości produkty są bezpieczne do spożycia;
 • Zużycie nawet lepszy produkt w dużych ilościach jest bez wątpienia szkodliwe dla zdrowia;
 • Olej techniczny powinien w żaden sposób być spożywana.

Naruszenie zasad transportu (na przykład w zbiornikach dla produktów naftowych), technologii przetwarzania surowców sprzecznych z prawem rosyjskim – że z przyczyn złej jakości na półkach oleju palmowego. Ale ledwie przebiegli producentów uznane przez przeciętnego konsumenta w ich wad.