732 Shares 6479 views

Gruszka Beauty Samara: opis odmiany, zdjęcia, opinie

Rosyjscy hodowcy pracujący z odmian grusz, przez wiele lat był w stanie stworzyć wiele różnych „piękności”. Istnieje także rosyjski piękno i leśnych i Michurinskaya. Dziś postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o gruszkowym Samara urody. Opis, zdjęcia i opinie o nim można znaleźć w tym artykule. Ta odmiana – to rodzaj „złotego środka”: owoce nie trzeba czekać długo, ale wciąż ma wystarczająco dużo czasu, aby wystarczająco „upić” letnich upałów i częste deszcze w sierpniu.

informacje ogólne

Gruszka Samara jest piękne rośliny na początku jesieni owoców. Jej nerek kwitną później konsekwencji rozkwitu występuje później. Zbioru prowadzi się aż do połowy września.

Żniwo musi być przechowywany po zbiorach w ciemnym i chłodnym miejscu nie dłużej niż jeden miesiąc. Jeśli „przesadzić” smakowitość zepsute owoce.

Zdaniem hodowców, Samara piękne pierwsze mniej lub więcej dobre plony przynosi w piątym roku życia. Po tym, z należytą starannością, będzie to rok, aby zadowolić ogrodników poziom owocowania przemysłowej.

Historia hodowli

Gruszy odmiany Samara piękności została uruchomiona na terenie regionu Bliskiego Wołgi, z uwzględnieniem cech agrotechnicznych i klimatu tego regionu. Eksperci uważają, że obszar ten jest idealnym miejscem dla rozwoju ogrodnictwa, jak spełnia wszystkie wymogi dobrego wzrostu roślin.

Dobór odmian zaangażowany agronomów Instytucie roślin leczniczych i ogrodniczych „ogrodów Ziguli”, które w regionie Samara: Kedrina T. Cedrenus S. Kuznetsova

panie „Rodzice” Samara stał elitarnych odmian deser i Kujbyszewie Golden. W 2006 roku odmiana została oficjalnie zarejestrowana i zalecanych do uprawy w regionie Samara. Sadzenia gruszka w hodowców regionu gwarantuje wydajność i smakowe, podaną w reakcji.

Gruszka Beauty Samara: Opis i zdjęcia

Drzewa nie powinny być wysokie – jest to wadą. Zgodnie z normami, powinno być średnio lub lekko powyżej. Maksymalny wzrost gruszki osiąga w krótkim czasie. Shtamb pokryta zielono-szary kory.

Główne gałęzie rosną niemal pod kątem prostym od tułowia, zielonej korony, owalny lub okrągły kształt.

Pędy utworzone wydłużony, kolor – brązowe brązowe. Na gołe Wypukłe pędy można zaobserwować małe zakrzywione.

Nerki drzewo lekko wydłużone, wystające. Liści w środku lekko zakrzywione, malowane w jasnozielonym kolorze.

Opis owoców

Gruszka Samara piękno daje duże i średniej wielkości owoce. Co do zasady, drzewo dorosłych pojawiają się najpiękniejsze, schludne gruszki, średnia waga każdego – od 140 do 190 gramów. Jednakże jeśli warunki klimatyczne są korzystne, jako odpowiednich technik rolniczych, gruszki może być znacznie większe, odnotowano zbioru owoców o średnim ciężarze 350 g.

Gruszka Samara piękno jest owocem klasycznego lub wydłużonym kształcie „butelka”. Początkowo koloru zielonego i żółtego i podczas całego procesu dojrzewania skóry jest charakterystyczny rozproszony czerwonawo-brązowy kolor. Również na skórze widoczne są wielokrotne podskórne brązowo-zielone plamy.

Miąższ biały gruszki jest bardzo soczyste, o konsystencji może wydawać się niegrzeczne. Wewnątrz znajduje się gniazdo w nim ziarno – nasiona szaro-brązowego koloru.

Smakują owoce słodkie i kwaśne z odrobiną ściągający. Jeśli dojrzewanie nastąpiło w warunkach wystarczającego ciepła i słońca, smak jest dobry. Jeśli sezon nie był wystarczająco dużo słonecznych dni i dużo deszczu, jakość jest zadowalająca tylko smaku. Degustacja stopień oceny otrzymany w zakresie od 3,8 do 4,1 punktów na skali.

Gruszka Samara piękno, które dajemy opis odmiany w artykule, jest uniwersalna w zastosowaniu. Może być spożywane świeżych kompotach Cook i galaretki, dżemy oraz marmolady wytwarzanych anulowane, bardzo aromatyczny.

cecha

Od piątego roku życia gruszki Samara piękno zaczyna systematycznie przynosi owoce, zwiększając produktywność rocznie. Stopa ta pozwala zebrać dobre plony. Jak pokazują statystyki, w siódmym roku od jednego drzewa mogą być montowane ponad trzydzieści kilogramów owoców.

gruszki prezentacji zachowane przez dłuższy czas, więc pojawiają się problemy z realizacją. Wysoka mobilność, która pozwala na transportowanie owoców na długich dystansach. Ze względu na gęste skórka miazga nie zgniotu, kształt nie pogorszy.

Zaletą jest wysoki stopień mrozu. Gruszka Samara bezstratny piękno może przetrwać zimowe temperatury do -35 stopni. Jednakże, jeśli nie są bardziej silne mrozy, może być zniszczony pąki owocowych.

Kultura może być uprawiana na użytek własny i jest idealny do uprawy ogrodów skalę przemysłową.

Miejsce do sadzenia

Różnorodność to ciepłolubne, więc trzeba wybrać działkę, dobrze oświetlona przez światło słoneczne i osłonięte od wiatrów. Drewno nie boi się palącym słońcu, a cienie nadmiar spowoduje zmniejszenie zawartości cukru w owocach.

Gleba powinna być gliniaste, żyzne gleby czarny jest również idealny. Nadmierna wilgoć gruszka Samara piękno nie może się ostać. Jeśli nie jest to możliwe, aby posadzić drzewo w odległych miejscach z bliskiej gruntowej lub wyładunku znajduje się na nizinach, gdzie woda zbiera, konieczne jest zapewnienie sztucznych do kanalizacji. Ignorując Zalecenie to prowadzić do osłabienia, częste choroby roślin, to będą umierać.

lądowanie

Po wybraniu najlepsze miejsca do osadu konieczne jest wykopanie otworu, którego średnica wynosi 70 cm, a głębokość – miernika. Po tym czasie jest konieczne, aby wlać roztwór wapna do neutralizacji szkodników, które żerują na korzeniach i kory. Roztwór przygotowuje się w ilości od 2 filiżanki puch 10-litrowego wiadra z wodą. Wykopanego gleby z dołu do mieszania dwóch łyżek kompostu tej samej ilości piasku, szkła superfosfat. Tydzień później, można rozpocząć sadzenie.

Sadzonka musi być zainstalowany tak, że kołnierz korzeni pozostała w pięciu centymetrów od podłoża. Po całkowitym docelowa musi być dobrze podlewano glebę, pokrywa warstwą ściółki dwóch centymetrów.

pielęgnacja

Gruszka Samara piękno jest konieczne do nawadniania w wyjątkowo suchym sezonie raz w tygodniu. Jeśli pada na tyle, podlewanie odbywa się dwa razy w miesiącu. Również doświadczeni ogrodnicy zalecane, aby usunąć martwe lub zbyt długie pędy – konieczne jest zwiększenie plonów. Konieczne jest, aby nawóz organiczny raz w roku, a minerały – w okresie kwitnienia, natomiast jajnika i owoce podczas dojrzewania gruszek.

Steady rozluźnienie ziemi w pobliżu pnia drzewa, aby uniknąć zakażenia chorobami zgniły i grzybiczych, odeprzeć atak szkodników. Gruszka Samara dość odporny na takie ataki, ale w celu zapobieżenia tej procedury powinny być wykonywane.

Odmiana jest odporna na mróz, więc nie ma szkolenia na zimę nie trzeba, z wyjątkiem tajemnicy materiałów dachowych rośliny posadzone w tym sezonie.

Recenzje gruszką

Samara Piękno jest stosunkowo nowa odmiana, nie wszyscy ogrodnicy zasadzili drzewa na miejscu były w stanie uzyskać dobre plony. Ci, którzy rosną gruszkę od pierwszych lat jego usunięcia, należy pamiętać, godny roczne żniwo i dobry smak owoców.

Piszą, że drzewo nie jest kapryśna, odporność na choroby, więc jest łatwy w pielęgnacji.

Gruszka Samara urody zalecana do uprawy pól przemysłowych i rolniczych.