167 Shares 8183 views

hydroizolacyjne łazienka

Hydroizolacja łazienki – niezbędną częścią stopniowej renowacji mieszkania. Podczas prac remontowych i montażu w pomieszczeniach sanitarnych należy dbać o ich dobrze zabezpieczone przed wnikaniem wody na podłodze i ścianie, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do sąsiedniego pokoju.


Materiały wodoodporne do łazienki

Za pokój hydroizolacji celów sanitarnych stosować dwa główne rodzaje materiałów: obmazochnye i drewna pasy. Rodzaj materiału wybranego zależy od powierzchni roboczej rodzaju i czasu wymaganego do tego zadania.

Przy wklejaniu roll tradycyjnie używanych materiałów, wytwarzane na bazie bitumu z dodatkiem polimerów SBS (styren-butadien-styren) i polipropylenu ataktycznego (APP). są one również wzmocnione włóknem szklanym lub poliestru. Może być spawalna (używając pochodnię podczas układania) lub wrażliwe na nacisk (nowoczesne i bardziej wygodne do zainstalowania).

Zalety tego typu izolacji urządzeń sanitarnych jest jego wysoka niezawodność, trwałość, niskie koszty i dostępność materiałów. Wadą jest złożoność wymagań instalacyjnych i rygorystycznych dotyczących jakości bazy. Dlatego w ostatnich latach coraz częściej łazienka hydroizolacji odbywa się za pomocą materiałów powłokowych.

Z kolei są obmazochnye asfalt lany, cementu i polimer-polimer.

Najczęściej stosowane masy uszczelniające bitumiczne. Są one stosowane w kilku warstwach na podstawie i ścisłej gidroizoliruemuyu jastrychu dla ochrony przed uszkodzeniem. Ten typ materiału powlekającego ma znakomitą przyczepność do podłoża, zwiększoną odporność na uderzenia zewnętrzne i wysokiej elastyczności.

Polimerowe kompozycje są suche mieszanki, w przeliczeniu na cement wykonany z dodatkiem substancji polimerowych. Takie mieszaniny mogą być jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Pierwszy zawiera wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia, że po nałożeniu ich na powierzchnię i wlać utworzyło niezawodnego uszczelniania łazienki. Druga grupa nie wysycha materiały składające się z wszystkimi odpowiednimi substancjami wymaga więc mieszanie przed zastosowaniem z specjalnej emulsji. Zalety kompozycji polimerowych są prostota użytkowania, ponieważ z nimi jest niemal identyczna jak w przypadku tradycyjnej gipsu; w dużej elastyczności i wysokiej wytrzymałości. Ponadto, nie wymagają one dodatkowych więzi.

W odniesieniu do polimerowych mas uszczelniających, również działa dobrze, a ich stosowanie jest często wykonywane hydroizolacji łazienki. Są roztwory polimerów w wodzie lub w rozpuszczalnikach organicznych. Muszą one być stosowane w różnych warstwach, po czym dobrze przylegać do powierzchni gidroizoliruemoy wnikającego głęboko do niej i tworząc w nim bariery wodoodpornej, a po wysuszeniu wodoodpornych, sprężystych folii, które nie przesyła nawet pary.

Przygotowanie podłoża przed wykonaniem robót hydroizolacyjnych

Przed rozpoczęciem należy odtłuścić powierzchnię podstawy i zdjąć ją z brudu i kurzu, które mogą zmniejszać przyczepność. Następnie podstawa do obróbki kompozycji do gruntowania.

Jeśli podstawa jest nierównomierny (wahania poziomu dopuszczalnego do 2 mm), przy czym stosuje się jastrychu wyrównujący (gipsu, cementu i piasku, gipsopesochnye), które są przewidziane paski o szerokości 2-3 metrów z radiolatarni prowadzących. Przed naniesieniem roztworu cement polimeru o porowatej powierzchni, aby zapobiec zbyt krótkie mieszanki bazowej suszenia zwilżonej czystej wody z gąbki lub sprayu. Hydroizolacja łazienki zaczyna się dopiero po zaklejenia wszystkich spoin poziomych i pionowych z taśmy uszczelniającej.

Jeżeli pomieszczenie jest ustawiony na „ciepłą floor” The uszczelniania w łazience powlekania prowadzi się korzystnie z materiałów elastycznych wytrzymywać wysokie temperatury.