201 Shares 7360 views

Odkształcenie klatki piersiowej w kształcie lejka: pochodzenie i konsekwencje

Zdeformowana klatka piersiowa w naszych czasach ma 1-2 osoby na 1000. Na przykład wykwalifikowany specjalista w dobrym szpitalu lub klinice diagnozuje podobne odchylenie u około 150 pacjentów rocznie.


To dość wysokie Ten wskaźnik, który nie jest po najlepszej stronie, charakteryzuje ogólne tendencje w poprawie stanu zdrowia ludności.

Jednym z najczęstszych odchyleń jest odkształcenie klatki piersiowej.

Według niektórych raportów jedna z tych trzystu osób ma tę wadę. Jest to wnętrze kości klatki piersiowej (w kierunku kręgosłupa). W wyglądzie deformacja pojawia się jako pogłębianie górnej części otrzewnej i dolnej części sutka.

Ściany po bokach zdeformowanego obszaru tworzą chrząstki żeber. Klatka piersiowa nawet wygląda wizualnie powiększona.

Ukształtowanie klatki piersiowej w kształcie lejka w dużym stopniu wpływa na zginanie kręgosłupa w obrębie klatki piersiowej, co znacznie wzmaga się pod jego wpływem.

Powodem tego odchylenia jest nieprawidłowy rozwój kostnej chrząstki i przepony. Odkształcenie klatki piersiowej w kształcie lejka – a nie kosmetyczny brak wyglądu. Nieprawidłowy rozwój kości piersiowych prowadzi do przesunięcia i ściśnięcia narządów wewnętrznych, co poważnie zakłóca ich funkcje.

Możliwe są drgania Górna granica maleje, a dolna zwiększa się. Ciśnienie może również wzrastać w dużych żyłach.

Po urodzeniu dziecko nie ma żadnych nieprzyjemnych uczuć. Ale aktywny rozwój organizmu na początku życia przyczynia się do pogłębienia deformacji. Wtedy występuje znaczny opóźnienie w rozwoju fizycznym, występują zaburzenia układu wegetatywnego, aktywność płuc jest zakłócana. W wieku trzech lat dziecko ma różne rany.

Odkształcenie klatki piersiowej w kształcie lejka podzielone jest na kilka odmian, w zależności od symetrii i głębokości lejka. Ten ostatni wpływa na przemieszczenie serca na bok.

Pierwszy stopień zależy od głębokości dwóch centymetrów lejka (do 2 cm). Taka depresja nie powoduje przemieszczenia serca.

Do drugiego stopnia są leje o głębokości do 4 cm. Jednocześnie serce przesuwa się z boku (z takim odkształceniem – do 3 cm od jego normalnego miejsca).

Jeśli lejek ma głębokość ponad 4 cm, odnosi się do trzeciego stopnia (serce może być przesuwane o 3 cm).

Z diagnozą "deformacji klatki piersiowej w kształcie lejka" zabieg bez chirurgii jest możliwy tylko na początkowym (pierwszym) stopniu. Korektę można osiągnąć poprzez aktywne ćwiczenia i ćwiczenia w jednym z rozwijających się dyscyplin sportowych: pływanie, koszykówka, siatkówka.

Przy bardziej złożonym stopniu deformacji wykonywane są operacje. Z reguły jest to możliwe w wieku 3-14 lat. Dziecko jest badane szczegółowo, aby nie stracić wzroku innych chorób, które powodują deformację. Bezpośrednio przed operacją przeprowadza się przebieg zabiegu. Operacja jest wykonywana jednym z dwóch różnych sposobów. Ale w ten czy inny sposób, jeśli młody człowiek ma odkształcenie klatki piersiowej, armia nie grozi mu. Chociaż ostatni wyrok, pomimo negatywnych tendencji, nie ułatwia życia młodemu.