425 Shares 5950 views

Bezpieczeństwo w budownictwie: Być albo nie być?

Niektóre statystyki


W budownictwie, jak w każdej innej dziedzinie, to ma swoje określone przepisami prawa, zapisów bezpieczeństwa. I to stworzony nie tylko dla pracodawców, ale także dla pracowników. Nie jest to zaskakujące, ponieważ statystyki urazów i wypadków śmiertelnych na budowach na rok 2012 bardziej przerażające: ponad 300 sprawach! Warto zauważyć, że 98 z nich miało miejsce właśnie z powodu niezgodności z przepisami bezpieczeństwa. Ogólne obliczenia pokazują nam, że zmarli byli około dwustu i poważnie rannych – ponad sto osiemdziesiąt. To sugeruje, że przemysł staje się powszechne zaniedbanie. Wynika z tego szereg pytań, które mogą pojawić się przed wypadkiem lub później.

Bezpieczeństwa w Budownictwie

Niestety, nie zawsze jest znajomość przepisów bezpieczeństwa chroni przed wypadkami. Jednak, aby wiedzieć, im jest koniecznością. Podsumowanie poniższych zasad – jest obowiązkiem nie tylko budowniczych, ale również pracodawcy, którzy nie są skłonni do ekscesów.

Złota zasada – „Nie ma wody, ale zachować w rezerwie piasku”

I ma zastosowanie do wszystkich budowach. W arsenale widocznym miejscu powinny być piasek, łopata, osęka, i, oczywiście, gaśnica. Ważne jest, że pracodawca przeprowadził odprawę na temat bezpieczeństwa, innymi słowy, pokazał, gdzie rzeczy są.

Bez lekarza, ale apteczkę!

Bezpieczeństwo w budowie obejmuje zestaw pierwszej pomocy jako obowiązkowego atrybutu. I musi być pierwszej pomocy środków, takich jak bandaże, waty i gipsu, amoniak i jodu, zieleń brylantowa, taśmy gumowej, oraz środki do oparzenia. powinien mieć środek przeciwbakteryjny, aby zapobiec różnego rodzaju infekcje.

Ochrona przed elektropovrezhdeny!

Bezpieczeństwo w budownictwie, mówi, że nie można dotknąć wadliwego urządzenia elektryczne, gołe przewody. rękawice robocze powinno być w stabilnej pozycji. Oznacza to – w przedniej części pracy koniecznej, aby sprawdzić wszystkie wtyczki, kable i narzędzi. Jako uzupełnienie tego – to jest jasne, jak się wydaje, nawet dla małych dzieci zasad: cięcie zastosowanie w „na własną rękę”, ostrych przedmiotów w kieszeniach nie umieścić. Na każdy pracownik powinien być zawsze dostępne wszystkie narzędzia indywidualnie. Ochrona pracowników budowlanych nie lepiej niż okulary, słuchawki, błony ucha chroniącej przed negatywnymi skutkami nadmiernego hałasu, rękawy ochronne i nakolanniki i maski z gazy lub respiratorów.

Odpowiedzialność za nieprzestrzeganie norm bezpieczeństwa

Konsekwencje naruszenia przepisów może być administracyjne, karne, dyscyplinarne i karne materialne. Konstruktorzy sankcji karnych nie mają zastosowania – to odnosi się do spraw obiektów, itd. W przypadku urazu w pracy pracownik jest uprawniony do otrzymania rekompensaty finansowej od pracodawcy. Ponadto, w przypadku długotrwałej niepełnosprawności, niepełnosprawność wpływa pracodawca może być oceniana według kodeksu karnego. Bezpieczeństwo w budownictwie, a dokładniej, konsekwencje dla pracodawcy w przypadku nieprzestrzegania tych zasad i zranienia pracowników, zapewnia również wypłatę odszkodowań moralnych, wypłaty szpitalu, domu opieki, jeśli trzeba.