687 Shares 7635 views

Waluta Arabia Saudyjska – Rial saudyjski

W walucie krajowej z Arabii Saudyjskiej – Rial (SAR) – to oficjalna jednostka monetarna królestwa, położony na Półwyspie Arabskim. Przez długi czas w tej dziedzinie nie mają własną jednostkę monetarną w użyciu były złoto i srebro w Europie.

Waluta Arabia Saudyjska: rachunki i monety

Przyjmujemy oznaczenie w międzynarodowej SAR uznane na rynku walutowym.

Krążenie Królestwa są banknoty w nominałach od jednego do pięciuset riali. Rzadziej można spotkać małe monety 1 i 2 Kurush.

Historia powstawania standardu monetarnego

Samo pojęcie „Rial Rial” ( „”) została zapożyczona przez Arabów z Europy, jest tłumaczone jako „król”. Oznaczenie to jest stosowane przez inne kraje arabskie: Jemen, Iran i Katar. Walucie krajowej Arabii Saudyjskiej nie zostaje niezwłocznie postawiony przed obywatelami w postaci, w jakiej jest obecnie w użyciu. To było poprzedzone przez trzy etapy formowania:

  1. 30-tych XX wieku. W 1928 roku, w walucie krajowej został przyjęty przez suwerena, który w tym czasie był równy 10 RIALAM w stosunku do nowoczesnej jednostki monetarnej.
  2. 60-tych XX wieku. W 1952 roku pozostawał suwerenny oficjalną walutę, ale jego tempo znacznie wzrosła – do 40 riali do jednego suwerenów.
  3. 70-tych XX wieku. Od 1960 roku, suwerenne waluta traci pozycji, a po przyjęciu ustawy w życiu codziennym jest walutą Arabii Saudyjskiej – Rial (SAR). Ta waluta jest nadal w mocy. Regulator polityki finansowej na rzecz Agencji Monetarnej.

Reforma 2007

Późną wiosną 2007 roku Agencji Monetarnej wprowadziła piąty etap reformy waluty pieniężnej. Tym razem ukazał nową serię banknotów, który do dnia dzisiejszego jest reprezentowany przez byłego króla Arabii Saudyjskiej Sheyh Abdalla syn Abdul-Aziz od Saud, który zmarł pod koniec stycznia 2015 r. Jego wizerunek znajduje się na wszystkich rachunków, z wyjątkiem banknotów 500 riali. Na przedniej stronie banknotu – ojca Sheikh, również byłego Król Saud Abdul Aziz. późno obraz pozostał jako szacunek dla pamięci byłego władcy.

Tron króla Arabii Saudyjskiej jest dziedziczona. Dlatego też, wraz z pojawieniem się każdego nowego obrazu linijki na zmiany ceny.

Banknoty wypuszczony do obiegu przed reformą także mają moc, ale stopniowo wycofane z obiegu.

kurs w stosunku do dolara i euro, rubla

Rial saudyjski – rubel rosyjski. W całym 2015 Rial jest dość stabilny w stosunku do rosyjskiej walucie krajowej. 1 rzeczywistym wydajność 13,5 rubli.

Rial saudyjski – dolar amerykański. Aktywna polityka zagraniczna międzynarodowa pomiędzy Al Saud i Stanów Zjednoczonych oznacza ożywioną wymianę waluty. $ 1, należy podać 3,7 Rial.

Rial saudyjski – wspólna waluta Unii Europejskiej (euro). Pieniądze waluty euro, jest powszechnie stosowany w krajach zachodnich, ale także w obiegu w Arabii Saudyjskiej, a jest 1 euro do 4,2 rial.

cechy podróży

Przechodzenie do tego kraju jako podróżnik, należy wiedzieć, w jakiej walucie w Arabii Saudyjskiej. Podczas wchodzenia lub opuszczania turystycznych konieczne jest do złożenia oświadczenia o dostępności środków, jeśli kwota przekracza sześćdziesiąt tysięcy Riale. Dotyczy to nie tylko zasoby ekwiwalentu papieru w lokalnej lub obcej walucie, ale także drogie metale szlachetne, kamienie szlachetne, obligacje, akcje i tak dalej.

Waluty obce można wymieniać w bankach komercyjnych, bankomaty i specjalizuje się w prywatnych organizacji pozarządowych. Bardzo popularne jest bankomaty, ponieważ są one w większości położony w pobliżu centrów handlowych. Ustawodawstwo w tym przypadku nie ogranicza ilość wewnętrznych i zewnętrznych funduszy.