475 Shares 9387 views

Chiński Yuan – CNY. Jaką walutę?

RMB – oficjalna waluta Chin. W wersji uproszczonej w chińskim brzmi jak nazwa waluty „ludowej”. A do tego CNY walucie? To jest Yuan, która jest podstawową jednostką aprecjacji RMB. W tym artykule czytelnicy zostaną wprowadzone do oficjalnej waluty Chin.


yuan historii. Przegląd

Oficjalną walutą Republiki Ludowej renminbi został po raz pierwszy wybity w 1835 r. W tym czasie zostały one wykonane w postaci srebrnych monet. Jeden chiński juan ma dziesięć jiao, która z kolei dzieli się na dziesięć fen. Dlatego też, na przykład, ilość jednego juana, dwa i pięć Jiao Fenya będzie wyglądać 1,25 CNY. Jaką walutą jest Yuan chiński?

Zauważ, że skrót CNY używany jako waluta w klasyfikacji oznaczenia waluty międzynarodowej. Ponadto, waluty jest często oznaczana przy użyciu RMB skrót. Waluta ma także nazwę „Chiński Yuan” i „Pinyin”. Prawo do wydawania waluty krajowej Chin należy do Ludowego Banku Chin.

Nominały RMB

Główną instytucją finansową Chin wydawane w nominałach jeden, pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt i sto juanów papierowych banknotów. Ponadto pismo uczestniczą również monety z jednego, dwóch i pięciu fen, jeden i pięć Jiao, a jeden juanów.

juanów handel

Dziś reprezentuje CNY? Jaką walutą jest juan i jakie jest jego miejsce w globalnym systemie finansowym? Przez długi czas chiński RMB kurs waluty został sztywny kurs do dolara amerykańskiego. Ale w 2005 roku, bank centralny Chin pozwoliły walucie krajowej odłączyć od dolara. Do tej pory, Yuan może być różnica w stosunku do stałej bazy kosztowej.

Należy zauważyć, że chińska waluta jest znacznie wpływem państwowej polityki pieniężnej. Takie podejście nie pozwala yuan uzyskanie statusu w pełni płynnego walucie. Niemniej jednak, przywództwo Chin jest ustawiony poważnie osiągnąć przemianę RMB w pełnoprawną światowej waluty rezerwowej.

Ci, którzy chcą odwiedzić Chiny wskazane jest, aby dbać o nabyciu lokalnej walucie. Ponadto juanów można kupić przy wejściu do kraju, takich jak na lotnisku. Nabyć walutę na ulicy z nie jest to zalecane. Będzie sposób powiedzieć, że z chińskiego juana mógłby zostać wymieniony na pozostałych niezbędnych moneys. I przy zachowaniu kontroli handlowych – aby odzyskać i VAT. CNY w rublach można przekształcić w stosunku około 1: 8.