425 Shares 4836 views

Co wiesz o pieniądzach w Chinach?

Trzeba powiedzieć, że chiński papier pieniądze pojawiły się, gdy Rosja była jeszcze pogański. Uważa się, że takie zdarzenie miało miejsce w roku 910, a Imperium Celestial w tym względzie przyszłość Europy przez ponad 700 lat (pierwsze wydanie w 1661, Sztokholm) i Imperium Rosyjskiego – ponad osiem wieków (banknoty w Rosji wydano w 1769 roku na rozkaz Katarzyny II).

Imię pieniędzy w Chinach na dwa sposoby. Z jednej strony, na terytorium kraju, są one często nazywane „renminbi” (tłumaczone jako „to, co jest mierzone”), z drugiej strony, na międzynarodowych rynkach walutowych , są one nazywane chiński Yuan ( „RMB” oznacza „unit”), i posiada kod w Klasyfikacja CNY. państwo chińskie był i jest bardzo skuteczna polityka, wyznaczając stały kurs wymiany dla pieniędzy w stosunku do innych walut światowych.

Na przykład w 2004 roku w Chinach, jeden dolar był wart nieco ponad 8 juanów, co pozwoliło Chinom powodzeniem realizować swoje produkty tanie na rynkach zagranicznych, w tym w Stanach Zjednoczonych (ujemny bilans handlowy wyniósł ponad miliard $ 180). Doprowadziło to do licznych protestów Europejskiej dla samej Ameryki. Jednak pieniądze Chin na rynkach międzynarodowych wyceniane są dokładnie tak, jak chce potężnego wschodniego zasilanie z szybko rozwijającej się gospodarki.

W 2005 roku decyzją RMB kursu chińskiego rządu przestała być sztywno związany z dolarem. Ponadto, nie było celowe wzmocnienie waluty na kilka procent. Od tego czasu do amerykańskiej waluty, uzyskując około 6,83 juanów. Dzisiaj pieniądze są cenione w Chinach droższy niż rosyjski, ale tańsze niż europejskie. Na przykład dla jednego juana w biurze wymiany daje około 5,5 rubli, czyli około 17 centów.

Ludzie, którzy przygotowują się do wizyty w tym wschodnim kraju, trzeba wiedzieć, jakie ceny w Chinach są w obiegu. Dzisiaj, it z nominałach 1, 5, 20 i 10, jak również sto pięćdziesiąt jeden juanów yuan i monety. System dziesiętny waluty przyjęto metodę obliczeń, więc jest banknot nazywa Jiao. Jeden Jiao równa 1/10 RMB. Jiao Denominacja może być jeden, dwa lub pięć. Ponadto, istnieją monety Fen. Jeden Fen równa 1/10 jednego jiao. Spacer ma gdzieś o wartości nominalnej pięć, jeden i dwa.

Pieniądze Chin pilnie strzeżone przez prawo tego kraju. W szczególności, za fałszowanie banknotów umieścić karę śmierci przez rozstrzelanie. Ale to nie zatrzymać tych, którzy chcą zarobić na jedną z najsilniejszych walut na świecie. W szczególności, nie był przypadek, w którym jedno z miast w mieszkaniu tuż obok ratusza roboczych prasy drukarskiej emisji w gospodarce około 101 milionów dolarów w ekwiwalencie yuanevom. To było bardzo głośno, a po zbudowaniu nawet odbyła się wystawa opiera się na procesie. Turystów w tym kraju, a także w Australii i Azji Południowo-Wschodniej, gdzie operacje chińskiej waluty jest szeroko rozpowszechniony, należy być bardzo ostrożnym podczas korzystania z 100 i 50 banknotów dolarowych yuanevymi ponieważ ryzyko zachorowania na fałszywe jest wystarczająco duży. A pieniądze można dostać się nie tylko z ulicznych sprzedawców, ale również z bankomatów. Tak wysoki poziom fałszerstw.