745 Shares 9104 views

Merkury – najbliższa Słońcu planeta

Najbliższa Słońcu planeta zawdzięcza swoją nazwę z powrotem w starożytności. Merkury był rzymskiego boga, patrona podróżnych i handlu. Jak również floty stąpający posłańca bogów. Jest to dla szybkiego ruchu w niebiosach najbliższa Słońcu planeta – jak jest to najszybszy ciało w naszym niebie – zawdzięcza swoją nazwę.


podstawowe oświadczenia

Planeta bliżej Słońca niż Ziemia jest prawie trzy razy. Bliskość Merkurego swojej gwiazdy powoduje jego bardzo wydłużoną orbitę i szybki obrót wokół niego – w ciągu zaledwie 88 dni. I to jest szybsza rotacja Ziemi dwa razy. Co ciekawe, obrót wokół własnej osi planety sprawia, że około 59 ziemskich dni. Jest to również ze względu na podejście do gwiazdy i jej siły grawitacji, ponieważ średnica planety jest ponad trzy razy mniej niż Ziemi, nie mówiąc już o masę. Okazuje się, że mercurial dzień jest dwie trzecie roku tutaj. Merkury dawna najmniejsza planeta grupa Ziemi, a po pozbawieniu Plutona statusu planety – co stało się kilka lat temu w wyniku rewizji naukowców tej koncepcji – i staje się najmniejsza planeta układu słonecznego. To ciekawe, że nawet mniejsze satelity Jowisza i Saturna – Tytanie i odpowiednio Ganimedesa. Choć w przeszłości i nie można nazwać planety. Przez długi czas o Merkury praktycznie nic nie było wiadomo. Jego kompletne studium rozpoczęto dopiero w czasie wyścigu kosmicznego „zimnej wojny”. W 1973 roku, w kierunku korpusu Mariner 10 została uruchomiona, co było pierwsze dobre zdjęcia planety (przechodząc „wygląd” bliżej Wenus).

Pogoda na świecie

Rtęć praktycznie nie powietrze, ale jest mała ilość gazu znamy: wodór, sód, tlen, argon, potasu i inne. Pomimo faktu, że większa część jego powierzchni jest najbliższa Słońcu planeta jest prawdziwe Piekło (temperatury tu często osiąga 400 stopni Celsjusza), tu są też obszary, gdzie nie docierają promienie słoneczne. Nie tak dawno temu, w niektórych głębokich kraterów księżyca Stwierdzono lód woda obecna. Astrofizycy uważają, że rtęć może również zawierać lodu w kraterów, znajdujących się na jego biegunach. Na zdjęciach, które zostały otrzymane przez Mariner 10 wykazały, że planeta najbliżej Słońca w swojej strukturze jest bardzo podobny do Księżyca: to dalej kraterizirovana. Cała powierzchnia pokryta jest długi ciemnym zgnieciony typu bazaltu substancji. Jako część żelaza w organizmie występuje przede wszystkim – około 70%. Najprawdopodobniej dlatego, że jest taka sama, a jej jądro. Jednak wydaje się, najbliższa Słońcu planeta od dawna chłodny wewnątrz i nie ma aktywności geologicznej.

dalsze badania

Dziś wspólnie przez europejskich i japońskich ekspertów, program, w którym dwa statki kosmiczne, z których jeden będzie spadać na planetę i zbada jej powierzchnię i głębokość zostaną wysłane w ciągu najbliższych lat do Merkurego, a drugi do zbadania jego pole magnetyczne.