616 Shares 1593 views

Specjalne – co to jest? Jaka jest różnica między licencjackich i absolwent specjalizować?

Studenci ostatnio trudny wybór. Mogą one wolą licencjackich programów i programów specjalistycznych. Jednak do niedawna było o wiele łatwiejsze. Po ukończeniu studiów absolwenci będą automatycznie otrzymują dyplom specjalisty. Po Ministerstwo Edukacji wydało dekret o przyjęciu systemu bolońskiego, uczniowie nie są skrzyżowanie wstał, bo nie wiem, co wybrać: specjalizację lub kawalerem? Po system edukacji Bolonia obejmuje kilka etapów: specjalny, licencjata, magistra. Te formy szkolenia i zostaną omówione w artykule.


Specjalne – co to jest?

Jest zwyczajem w rzeczywistości rosyjskiej, forma nauki. Po instytutu lub uczelni, były uczeń jest gotowy do pracy w konkretnej branży. Absolwenci są przygotowani do co najmniej pięciu lat, odbieranie zarówno podstawowej i pogłębionej wiedzy o ukierunkowanych specjalności. Specjalista Przyznanie polu tylko student musi napisać i obronić tezę, która może potrwać tylko komitet certyfikacji państwa.

Więc podsumować. Specjalne – co to jest? Ten tryb pięciu lat studiów, po których absolwent staje się wysoce wykwalifikowany specjalista. może on ubiegać się o niezależnych i wysokiej rangi stanowiska, uzyskanie wykształcenia. Człowiek specjalne daje zaufanie do swoich umiejętności. W przeciwieństwie do licencjackich dać kształcie specjalności formacji, absolwent szkoły absolwent, gotowy do pracy.

Wady dyplomu specjalisty

Pomimo faktu, że dyplom ma swoje zalety, istnieje szereg wad, które zostały przedstawione poniżej.

  • Absolwenci z dyplomem po specjalności jest trudne, aby kontynuować swoje studia i znaleźć pracę poza granicami naszego państwa. Specjalne – co to jest? To pytanie jest zadawane przez mieszkańców Europy, a oni przyjęli system edukacji dwupoziomową: tylko tworzenie form programów studiów licencjackich i magisterskich. W pół-wykwalifikowanych pracowników potrzebują.
  • W związku z przejściem do systemu bolońskiego dyplomów ukończenia studiów i profesjonalny licencjata równe.

zalety

Spójrzmy na to, co profesjonaliści mają specjały. Co to jest, wie każdy obywatel naszego kraju, ale nie każdy wie o korzyściach płynących z takiego wykształcenia.

  • Prestiż pracodawcy. Chociaż Ministerstwo Edukacji i uważa, że różnica między specjalisty i kawalera jest bardzo mała, trudno zmieścić w ciągu pięciu lat studiów w ciągu czterech lat.
  • Specjalne znacznie bardziej wygodne dla tych, którzy zamierzają prowadzić karierę naukową, a po zakończeniu tej formy szkolenia może przystąpić natychmiast do szkoły absolwent.
  • Edukacja w magistra po specjalności – jest coraz drugi wykształcenie wyższe.

Jaki jest matura?

W 1996 roku został wprowadzony matury. Absolwenci, którzy ukończyli szkołę średnią w tej formie kształcenia, mają profesjonalną edukację w wybranej kwalifikacji. Po zakończeniu tej formy uczenia się jest niekoniecznie od razu zapisać się magistra. Można to zrobić później, bo prawo dopuszcza do pracy w swojej specjalności ze stopniem licencjata.

Zmiany w kwalifikacji „specjalistyczne” w 2014 roku zaskoczyła wielu. stopień licencjata i specjalista utożsamiane, jak Ministerstwo Edukacji uznała za bardziej poprawne, aby przejść do systemu edukacji w Bolonii w Europie.

korzyści licencjackich

  • absolwenci International Baccalaureate może być przeszkoleni co najmniej czterech lat lub więcej. To wszystko zależy od kierunku kształcenia w szkole.
  • Możliwość uzyskania drugiego edukacji po licencjata, jeśli ktoś zdecydował się zapisać na stopień magistra w innej specjalności.
  • Ustawa po Bachelor in magistra może być w innej szkole, a nawet za granicą.

Wady dyplom licencjata

  • Niski popyt z powodu przestarzałych zasad. Pracodawcy stosowane do kawalera – jest niepełne wyższe wykształcenie, a zatem, że kawalerowie są gorsze sztuki.
  • Zmniejszenie wolnych miejsc w Sądownictwa w związku z przejściem na system dwustopniowego kształcenia. Teraz konkurencja dla budżetu miejsc po kawalera w Sądownictwa stała się o wiele trudniejsze.

W przeciwieństwie specjalności licencjackich

Główną różnicą pomiędzy licencjackiej i specjalizują się w to, że specjaliści pochodzą ze szkoły z wyższym poziomem wiedzy, w przeciwieństwie do kawalerów. Niedawne badania głównie ogólne tematy. Leżeli podstawą ich przyszłych działań i dogłębna specjalnie przeszkolony specjalista ich specjalność.

Ponadto, istnieje różnica między licencjackiej i specjalizują się również w liczbie lat wymaganych do szkolenia: kawalerowie są szkoleni przez co najmniej cztery lata, a eksperci – co najmniej pięć lat. Po ukończeniu studiów student może wejść bezpośrednio na Masters, a po ukończeniu studiów specjalistycznych – na studia.

Jaki jest mistrz?

Master – jest to drugi poziom priorytetu wyższego, który pozwala pogłębić swoją specjalizację w kierunku zawodowym. Edukacja na mistrza trwa dwa lata. Tutaj przygotowanie studentów do badań naukowych, a także prace, które później wymagają projektowania i umiejętności analityczne. Zapisać się magistra może być zarówno post-matura i po specjalności. Prawo do uczestnictwa w konkursie jest dostępny na obu poziomach kształcenia. Nauczą się, jak opanować może być na zasadzie budżetowej, a za dodatkową opłatą. Ale ze względu na zaostrzenie konkurencji i zmniejszenia liczby miejsc w budżecie, aby przejść do wolnego miejsca jest niezwykle trudne.

Nie jest konieczne, aby sądzić, że konieczne jest, aby działać na magistra natychmiast po kawalera lub specjalności. Można to zrobić na własną rękę. Można także, działając na poziomie magisterskim, aby zmienić specjalizację, jeśli ktoś chce. W tym przypadku podziałka będzie równa drugiej wyższych.

wniosek

Mistrz po specjalności – czy jest sens? Ten ma decydować za siebie. Po specjalności można iść do szkoły absolwent i przenieść się ze stopniem naukowym, więc kapitan nie odgrywają dużą rolę. Ale dlaczego? A ponieważ, po zrobieniu magistra w specjalności, student dostaje co najmniej jeden rok. Dwupoziomowa po podaniu systemie edukacji mogą być świadczone na studiach magisterskich po zamknięciu.

Więc co wybrać – albo specjalne kawalerskim Sądownictwa? Co jest lepsze – Mistrz po specjalności magisterskich lub po Bachelor? Odpowiedzią na te pytania jest niemożliwe, ponieważ wszystkie systemy mają zarówno zalety jak i wady, które muszą być brane pod uwagę. Dziś oba systemy używają tego samego popytu wśród studentów.