731 Shares 6524 views

Co to jest – buggy? Fakty w szczegółach

Kiedy osoba słyszy słowo po raz pierwszy, jego twarz jest wyraźnie widoczne na pytanie: co to jest – buggy? Specjalny rodzaj instrumentu perkusyjnego, być może dalekim krewnym bębna lub tamburyn? A może nowy rodzaj turban, wynaleziony przez stylowych kobiet mody? Słowa piosenki „Oh, mój leżak, amerykański” natychmiast obalić hipotezę i zanurzyć się w kompletnej dezorientacji.


Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem pochodzenia tego słowa

Słowo jest pochodzenia francuskiego: char à bancs – wagon z ławek.
Termin pojawił się na początku XIX wieku we Francji. Są wyznaczone zadaszony wagonu na jego źródeł i czterech kołach (chociaż później został ustanowiony producentem dwukołowych i nazywany „cab”), która zaprzęgać konie. Siedzenia były od dwóch do ośmiu lat, w zależności od liczby ławek i ich usytuowanie: na stronach wagonu lub w rzędzie.

Później przyszedł i buggy silnik. Ten rodzaj transportu jest aktywnie wykorzystywany jako rekreacyjnych załogi na wycieczki do polowania i dla miasta. Francuskie słowo „bank” oznacza „ławki”, „ława siedzenia” – ich koncert był położony nieco ustawione w rzędzie, aby pomieścić więcej osób. Początkowo była to tylko wagon z miejscami do siedzenia, ale wraz ze wzrostem popularności zostały uszlachetnione przez radę – były one wyższe, aby uniknąć zabrudzenia lecącego z góry została rozciągnięta zdejmowany dach wykonany z grubej tkaniny w celu ochrony przed słońcem i deszczem.
Wyjazdy przez duże przedsiębiorstwa na pikniki, na zwiedzanie i łatwo przejść z jednego stanu do innego – to jest zawsze używany jest wózek spacerowy, który jest uważany za dziadka z nowoczesnym autobusem.

Wchodząc do historii

W Wielkiej Brytanii, to pierwszy pojazd przedstawiony król Lui Filipp , Queen Victoria, to rzadkość nadal przechowywane w Muzeum Królewskiego. W królowej zdjęcie szezlong wygląda imponująco i królewski. Później pojazd uaktualniony i przemianowany na kabriolet, który był bardziej popularne ze względu na wygodę i zwrotność.

W czasie I wojny światowej został wykorzystany buggy silnik, ale częściej na krótkie wycieczki. Do długich podróży, były zbyt duże i nie wystarczająco szybko, a po 1920 roku, praktycznie wszystkie takie pojazdy zostały zastąpione przez bardziej nowoczesnych autobusów i omnibusach (choć są one teraz – takie same starożytności).

„Polowanie” wersja

Jest jeszcze jedna opcja wśród wędkarzy, podróże i polowania, wyjaśniając, że buggy – prostokątny (choć istnieją również okrągły pojemnik) Skrzynka wykonana z wytrzymałego żeliwa z uchwytem do przenoszenia i szczelne pokrywy, który został przeznaczony do palenia mięsa, smalec i ryby. Konstrukcja jest bardzo podobny do grilla, ale jest w środku barów, znajdujących się bliżej dolnej części urządzenia. Produkt jest uważany za niezbędny w tajdze długich wędrówek i wypraw. Zasadniczo, to mini wędzarnia do zastosowań mobilnych.

Na dole okna umieścić trocin lub małych gałązek drzew olchy (dają wspaniały aromat dymu) oraz górne Kraty – przygotowane pokarmy, które są wędzone w dymie i stać się nie tylko wspaniały smak, ale również wspaniały dymny zapach. Karetka umieszczone na ogień, a cały proces gotowania trwa krócej niż godzinę. Wśród rybaków i myśliwych nawet takie powiedzenie: „On jadł rybę z Surrey – żałował, że przestał pić.”

Nawet teraz, w północno-zachodniej Rosji, na przykład, w Karelii, w odległych wioskach można prześledzić wstecz aktywne użycie terminu odnieść się do skrzynki z narzędziami i połowów od rybaków.

Opcja gwarze przestępczej

Wśród zwolenników GOP-firmy wspólne wyrażenie: „dostać się na koncert.” Co to oznacza? Po tym wszystkim, nie wagon, nie grill nie pasuje znaczenia. Jest nadal w modzie, a to zdanie: „Nie trzymać buggy” – który również jest kłopotliwe niedoświadczony laika. Folklor złodzieje, słowo „krzesło” oznacza szef słowo „piłka”: głowica okrągła, jak piłka. Stąd różne interpretacje w użyciu.

Również w tym samym slangu, istnieje wyrażenie „gig dla mnie”, czyli obojętny stosunek do przedmiotu, procesu lub sytuacji. Poszedł z wypowiedzi – nie jest znane, ale jest często używany jako thug slang dla młodzieży.

„SHaraban” w pracy

Jest to niezwykłe słowo do wykorzystania w swoich dzieł wielkich twórców, każdy autor uważa, że buggy – jest to wagon ciągnięty przez konie.

  • Dostojewskiego „Biesy”;
  • Annenkov w swych „Listach do Turgieniewa”;
  • Lew Tołstoj w „Anna Karenina”;
  • w ciągu kilku opowiadań Antona Chehova;
  • Uilyam Folkner w „Hałas i wściekłość”.

W opowiadaniu „Republika SHKID” Jankiel waif śpiewali popularne w tym czasie (po trzydziestce) Piosenka bosyatskuyu: „… tytoń jest japoński, ach, mój leżak …”. Nawiasem mówiąc, ta piosenka prawie do początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej był dość droga Among Thieves kontyngentu, a nawet nowoczesne śpiewacy mieli odwagę, aby wykonać go na dużej scenie: Nadezhda Babkina, Yuri Chernov Anton Mukharsky. Piosenka jest dość niepoważne, śpiewane w imieniu uczennica z rozbrykany zachowanie i obscenicznej pragnienie napojów alkoholowych. Ale jeśli zasiłki dla rosyjskiej mentalności i lokalnego folkloru niektórych dziedzinach – jest możliwe, że i będzie zrozumieć, dlaczego jest tak popularny wśród ludzi.

Która opcja jest poprawna?

W języku rosyjskim słowo „buggy” coś do wyznaczenia jednego szczególności nie może być, najprawdopodobniej, to słowo jest homonim, który brzmi tak samo, ale mają różne znaczenie w zależności od kontekstu. Dlatego też, jak używać tego słowa, i czy jest to konieczne, aby go używać (o ile, oczywiście, oglądać czystość mowy) – jest to bardzo indywidualna i osobista.