557 Shares 8457 views

Jaki jest standardowy format wizytówki?

Wizytówka jest integralną częścią prowadzenia interesów. Każdy przedsiębiorca, który chce, aby jego partnerzy biznesowi wiedzieli o swojej firmie, muszą mieć to. Oczywiście można pokazać kreatywne podejście – zmienić format wizytówki, udekorować go w różnych kolorach, narysować na nim chwytliwe zdjęcia. Warto jednak pozostawić kampanię reklamową skierowaną do odbiorców docelowych. Jeśli chodzi o wizytówkę, Twoim celem jest krótko i jasno przedstawić podstawowe informacje, które mogą być przydatne do kontaktu z Twoim partnerem lub klientem. W tym celu należy postępować zgodnie ze standardowym formatem wizytówki i relatywnie formą biznesową treści.

Standardowy format

Wielu ludzi, którzy nie prowadzą interesów, uważa, że format wizytówki jest całkowicie darmowy – możesz tworzyć takie wizytówki, jak chcesz. Jednak w rzeczywistości jest to dalekie od sprawy. Przecież istnieją pewne normy, które należy szanować – chociaż oczywiście nikt tego nie zmusza do tego. Jeśli więc prowadzisz interesy w Rosji, format wizytówki powinien wyglądać następująco: 9 na 5 centymetrów. Jest to typowy rozmiar, który jest używany wszędzie, więc powinieneś go trzymać. Po pierwsze, Twoja wizytówka będzie wyglądać starannie i dobrze znana wszystkim klientom i partnerom. Po drugie, większość osób rozkłada karty na wizytówkę, która ma pewien rozmiar. I tylko pasuje do kart dziewięćdziesiąt pięć centymetrów. Więc nie ignoruj zasad. Oczywiście nie są one obowiązkowe, ale istnieje pewna kultura biznesowa, a standardowa wielkość wizytówki jest jedną z zasad dobrego tonu.

Format europejski

Jeśli masz zamiar wydrukować wizytówki, skontaktuj się z wyspecjalizowaną firmą, która otrzyma szybką, wydajną i wysokiej jakości usługę za niewielką opłatą. Najczęściej potrzebujesz wizytówki na komputerze, w formacie dokumentu Word. Wtedy można łatwo ustawić odpowiednią liczbę kart o standardowym rozmiarze.

Jest jednak inny format, z którym nie będzie trudności. Jeśli wybierasz się w podróż służbową do Europy, potrzebujesz wizytówki o nieco innym formacie. Ich długość powinna wynosić nieco mniej – 8,5 cm, a szerokość jest nieco większa – 5,5 centymetra. Podobne ustawienia są dostępne w większości firm, które tworzą wizytówki, dzięki czemu można bezpiecznie złożyć wniosek o usługę. Ponownie potrzebujesz tylko szablonów wizytówek w formacie Word.

Niestandardowy rozmiar

Jak już powiedziano, standardowy format jest tylko normą przyzwoitości, nie ma ustalonych zasad, według których wizytówka powinna mieć określone wymiary. Należy jednak pamiętać, że produkcja i dystrybucja niestandardowych wizytówek jest powiązana z wieloma problemami. Żadna z firm zajmujących się kartami drukarskimi, nie ma koniecznych ustawień dla maszyn i maszyn do cięcia. Dlatego z pewnością będziesz musiał płacić za kłopoty. Kiedy karty są stworzone, tracisz dużo efektywności ich użytkowania, ponieważ nie zostaną one umieszczone w standardowej wizytówki lub też zostaną usunięte, więc prawdopodobieństwo utraty wizytówki przez klienta lub partnera znacznie wzrosło.