196 Shares 6721 views

język węgierski. Węgierski dla początkujących

Język węgierski śmiało można nazwać zagadkę, a nie za nic, że Kostka Rubika została wynaleziona właśnie na Węgrzech. Mimo to, wielu Rosjan są niechętne do szturmu tego złożonego systemu: Niektórzy chcą iść na studia, inni – w celu uzyskania obywatelstwa, inni po prostu uważają, że znajomość dodatkowego języka będzie dla nich dobre. Jako obywatele rosyjscy często przychodzą do Węgier na odpoczynek, w tym przypadku umiejętności węgierskie również będzie nawiasem mówiąc – nawet mówić po angielsku, a nie całego kraju, ale tylko młodzież, osoby starsze również komunikować się, co do zasady, tylko w swoim ojczystym języku.


O pochodzeniu

Konieczne jest, aby ostrzec jednocześnie: nauka o języku węgierskim – nie jest łatwe. Formalnie należy do grupy ugrofińskiej, ale w rzeczywistości z estońskim i fińskim, ma niewiele wspólnego. Aż do XIX wieku, to w wątpliwość język węgierski należy do tej grupy. Jest najbliżej dialekcie Chanty Mansi i Węgrów przemówieniu przywieziony z Syberii do Europy Wschodniej, które nie powiodła się, mimo wpływem języków słowiańskich i tureckich, zapisz go w znacznej mierze główne cechy.

funkcje

Węgierski dla początkujących poliglotów może wydawać się nadmiernie trudne – prezentuje wiele niespodzianek. fonetyka punch, czterdzieści liter w alfabecie, czternaście samogłosek, z których każdy jest oznaczony przez jedną literę: A [ɒ] A [a:] e [ɛ], E [E:], i [i], i [i :], o [o] o [o:], o [o] o [O:] U [u] U [m:] U [Y], a u [r:]. Pierwsza litera alfabetu – i – gdy jest to konieczne, aby powiedzieć coś pomiędzy rosyjskim „O” i „A”: dolna część żuchwy jest obniżony, zaokrąglone wargi, odsunął mu język. Mówić prawdę, nawet jeśli metoda przyrostek z słowotwórstwa uzupełniają cały dwadzieścia trzy lata od wypadku, gdy tylko sześć im rosyjskim.

fonetyka

Oczywiście, tutaj są zwięzłość złożoność i długość samogłoski wargowej «U», «U», «o», «o». Należy pamiętać, że jest to zupełnie różne litery i błąd z geograficznej, jak w każdym innym języku, może zniekształcać sens tego słowa. Cudzoziemcy mogą być bardzo trudne na początku, aby zrozumieć, Węgrów, a należy zauważyć przez Węgrów, ponieważ często cała uwaga niezrozumiałe dźwięki jak jedno słowo, ale tak naprawdę to całe zdanie. Ale dyftongi język węgierski nie ma znaczenia.

gramatyka

Bez względu na to, jak skomplikowane był system gramatyczny, brakuje niektórych elementów związanych w innych językach, na przykład, nie jest kategorią płci gramatycznych, tylko dwa razy: teraźniejszość i przeszłość i przyszłość użycie czasownika present perfect forma czy struktura z pomocniczego czasownika mgle , Wszystko to znacznie ułatwia węgierskich lekcje językowe dla studentów zagranicznych.

Artykuły i koniugacje

Dużą rolę odgrywa język w artykułach: nieokreślony i określony, a nawet kategoria niepewności i pewności w ogóle. Jest ona nierozerwalnie związana z koniugacji czasowników, które są całkowicie zależne od rzeczownika – obiekt. Jeśli obiekt jest wymieniony po raz pierwszy używa bezcelowym koniugacji czasowników oraz artykuł nieokreślony. Na przykład: „Tato kupił piłkę (jakiejś).” Wniosek jest „Tato kupił wielki bal (to samo)” musi być stosowany obiektu koniugacji czasownika i określonego artykułu.

Jeśli obiekt nie istnieje, można stosować dwie koniugacje, ale tutaj jest ważne, czy istnieje bezpośredni dopełnieniem czasownika. Tak, to nie jest w słowie „siad”, „spacer”, „Stand”, „go”, więc nie może być tylko bezcelowy koniugacji.

końcówki deklinacyjne

Wszystko to jest w języku rosyjskim należący do kategorii przyimków, w węgierskim zwolennicy zakończeń przypadków dodawane są do tego słowa. Z wszystkich tych podręcznikowych autorów nie można ewentualnie zbiegają się w opinii, ile z nich wszystkich: niektóre podręczniki wskazują, że dwadzieścia trzy lata, w drugiej znajduje się inna postać – dziewiętnaście. Ale fakt, że koniec odnosi się do okoliczności czasu i miejsca, w języku węgierskim są uważane za wypadek. Istnieją także rzadkie umieszcza na przykład podział stosowany dla wyrażenia powtarzalnych działań w czasie :. „Każdego dnia”, „roczny”

czytanie słowa

Język węgierski jest bogaty w długich słów. Na przykład, megszentségteleníthetetlen (25 liter) tłumaczy się jako „coś, co nie może być zanieczyszczona.” Aby poprawnie czytać, powinny być podzielone na korzeniach lub sylab. Zatem w językach takie jednostki strukturalne niekoniecznie występuje wtórne (boczne) nacisk spada na nieparzystych sylab. Należy zauważyć, że, na przykład, na piątym stresu sylaby jest silniejsza niż trzecia.

Jak nauczyć się języka węgierskiego?

Pojąć żadnego języka – trudne zadanie. Po pierwsze, musimy zrozumieć, że jest to ciężka praca, a trzeba traktować go w ten sposób. Teraz istnieje wiele kursów językowych, które obiecują, że będzie opanować nowy język w ciągu zaledwie kilku miesiącach treningu, jednak, jak może wiesz, to tylko marketing i nic więcej. Nie zaniedbuj „przestarzałego” sposób opanowywania języka: zrozumieć słownictwa, gramatyki systematycznie uczyć, zapamiętywać podstawową konstrukcję, słuchać węgierskich piosenek, oglądanie filmów z napisami – jest podstawą, z którego można uciec.

Poradniki pomóc

Pomoc w nauce języka mogą być różne podręczniki i samouczki. Tak dobre opinie ma podręcznik K. Wavre – jest na tyle stary, i, oczywiście, nie jest doskonały, ale koncepcyjnie poprawne zbudowany. Byłoby wspaniale, gdyby można znaleźć kurs językowy w tym podręczniku. Wtedy będziesz mieć kompletny zestaw narzędzi do rozwoju języka węgierskiego. Niewątpliwie trudno będzie angażować się bez nauczyciela jak najszybciej samouczka. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do gramatyki. Może czasami mieć coś odgadnąć siebie, albo poszukać informacji w innych książkach, ale wierzcie mi, to „badania” będzie tylko skorzystać. Innym dobrym pomocnikiem, aby nauczyć się języka – kurs Rubina Aarona.

zapamiętywania słów

Wielu ludzi, którzy podjęli się uczyć węgierskiego, bardzo szybko dochodzą do wniosku, że to jest – jałową. Oni nie są czymś, co nie może zapamiętać te słowa, ale nawet po prostu powiedzieć im, że nie jest w mocy. Ale najważniejsze w tym przypadku – chęć i wytrwałość. Z biegiem czasu będzie można nauczyć się mówić nie tylko słowami, ale również odrębne zdania. Absolutnie prawdziwy efekt zapewnia następujące metody. Recytować grupę słów na dyktafonie telefonu komórkowego, a następnie słuchać ze słuchawkami rekord wynikające co najmniej dziesięć razy. Można również przyjść i z dźwiękiem rejestrowane przez native speakerów. Twój cel – osiągnięcie zrozumienia rozumieniu tekstu mówionego bez tłumaczenia psychicznego język rosyjski. Nie martw się, ten system naprawdę działa! Najważniejsze – uwierzyć w siebie i pracować bez przerwy. Przerwy w tym przypadku po prostu destrukcyjną – lepiej każdego dnia, aby dać lekcje na pół godziny niż tydzień nie zajmują się, a następnie starają się opanować wszystko naraz.

Te podstawowe zasady, oczywiście, odnosi się nie tylko do badania węgierskiego, ale także w każdym innym języku. I nie zapominaj, że podejście nauka musi być systemowe. Należy stopniowo zrozumieć fonetyki, słownictwa, gramatyki i tak dalej. Niektóre ograniczają się do pojedynczych słów na pamięć. To jest złe. Tylko świadomość, że, na przykład, słowo „cześć” w węgierskich brzmi jak „Jo meszek” i „dziękuję» – «» Kosz i tak dalej, jest mało prawdopodobne, aby dać Ci szansę, aby w pełni komunikować się z native speakerami i je zrozumieć. Powodzenia!