440 Shares 8240 views

Ile można uprawiać sport po porodzie? Wskazówki i sztuczki

Długo oczekiwany urodzeniu dziecka i młoda matka chce umieścić siebie w porządku. Po ciąży i porodu figura była znacznie gorzej – były rozciąganie i zwiększenie masy ciała. Oczywiście, wiele z nich interesuje się pytanie, jak wiele można uprawiać sport po porodzie. Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Ile można uprawiać sport?

Po urodzeniu lekarze zalecają dać organizmowi odpocząć przez co najmniej sześć miesięcy, korzystnie roku (mówimy głównie o głównych klas i profsporte). Faktem jest, że w czasie ciąży i porodu organizm kobiety narażony jest na poważne stresu. Wszystko co najlepsze i najbardziej wartościowe jest podana do dziecka. Ponadto, dla niektórych piersi młoda matka karmienia dziecka. Oznacza to, że organizm pracuje dla dwóch osób – jest to niezbędne do produkcji mleka.

basen

Jest to doskonały wybór dla tych, którzy wybierają się do uprawiania sportu po urodzeniu dziecka. Pływanie pomaga wzmocnić mięśnie. Ale nie zmuszaj się, przede wszystkim, sport powinien być zabawa. W niektórych basenach mają specjalne kursy dla młodych matek z dziećmi. Kobiety z dziećmi przychodzą w określonym czasie i pływać z ich dzieci. Ale jeśli nie chcesz do udziału w takiej klasie, wtedy na pewno podejdzie aqua fitness. Jest to świetny sposób, aby wzmocnić mięśnie i schudnąć. Ponadto, ten sport nie jest zbyt uciążliwe, ale wręcz przeciwnie – pomaga się zrelaksować.

A jeśli naprawdę chcesz?

Jeśli jesteś zainteresowany, ile można uprawiać sport po porodzie, to nie są obojętne dla zdrowia. Jeszcze więc chcę mieć piękną figurę i miłe męża! Jeśli miał cesarskiego chęć zaangażowania się w aktywnego sportu jest obarczona smutnymi konsekwencjami. Lepiej poczekać, aż lekarz zatwierdza swój zapał. Jeśli rodzić naturalnie i karmienia piersią, należy pamiętać, że mleko może być mniejszy. Ciało może się wyczerpać.

Ile można uprawiać sport po porodzie?

Jeśli nie możesz się doczekać, aby rozpocząć aktywny trening, należy odczekać co najmniej dwa do trzech miesięcy. Ale nie przeciążać siebie. Jeśli zajęcia są trudne – że nie cierpią, a cierpią na jakiś czas (najlepiej sześć miesięcy). Daj swojemu organizmowi odpocząć.

Dlaczego można rozpocząć wykonywania?

Jeżeli lekarz ma prawo przekroczyć szkolenia, zacznij od ćwiczeń światła. Mahi ręce i nogi, stoki i zakręty – jest to zupełnie wystarczające dla pierwszych dwóch miesięcy. Następnie można dodać przysiady, ale kontrolować siebie – głęboko 10 presyadany wystarcza na trzecim miesiącu szkolenia, a następnie dodać w każdym tygodniu, 2-3 razy. W czwartym miesiącu po ciąży może zrobić aerobiku. Ale zawsze pamiętać, że ćwiczenia nie musi być ciężarem. Można uprawiać sport po urodzeniu w pełni, jeśli ginekolog nie ujawniło żadnych przeciwwskazań.

Fitness i priorytety

Fitness można zwiedzać w ciągu siedmiu miesięcy po urodzeniu. Ciało będzie miał czasu na odpoczynek i nabrać sił. Ale nie przemęczać, zorganizować odpowiednie priorytety. Piękna sylwetka – nie jest tak ważna, jak szczęśliwą matką. Dla rzeczy dziecko, aby uśmiechnąć, ale ciało jeszcze czas, aby uporządkować.