594 Shares 7012 views

Sejf dni dla seksu. Co trzeba wiedzieć o tych kobiet?

Teraz wiele różnych narzędzi w medycynie pozwala parom cieszyć się sobą w łóżku z małym lub żadnym ryzykiem nieplanowanej ciąży. Oczywiście, możliwość poczęcia jest zawsze, nawet w setnej części procenta. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu, zarówno kobiet i mężczyzn. Istnieją zewnętrzne środki antykoncepcyjne i te, które muszą zostać podjęte w formie tabletek. Najbardziej popularne są prezerwatywy. Poza tym możliwość, aby przedłużyć stosunek płciowy, ale także zapobiega wnikaniu plemników do macicy i chroni przed zakażeniem rodzaju zakażeń. Jednak te środki antykoncepcyjne zmniejszają czułość dla obu partnerów podczas seksu, a nawet niektórzy ludzie skarżą się reakcji alergicznych. W tym przypadku konieczne jest uciekanie się do pigułek hormonalnych, lub dowiedzieć się, jak obliczyć bezpieczne dni.


Kobiece ciało jest ułożone w taki sposób, że nie jest to okres, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest praktycznie zerowa. Wynika to z cyklem miesiączkowym. Około połowy jajka dojrzewa i spada przez rury, gotowe do zapłodnienia. To się nazywa owulacji. Jeśli w tym okresie plemniki nie zapłodnić jajo, jest zniszczony i wydalane kobiet z miesiączkowego krwi i cząstek ściany macicy, który jest cały czas gotowy do przyjęcia następnego owoce.

Sejf dni jest dość łatwe do obliczenia. Jednak ten cykl miesiączkowy powinien być dość regularne i stabilne. Obserwować liczbę dni w okresie około sześciu miesięcy. Potem, już na podstawie dostępnych zdjęć do obliczenia bezpieczne dzień będzie znacznie łatwiejsze. Jeśli okaże się, że trudno jest to zrobić samemu, można udać się do kliniki. Istnieje kilka rodzajów specjalistów powołanych analizy. Na podstawie danych otrzymanych pomoże dokładnie określić, które dni cyklu płci będzie bezpieczny i nie będzie prowadzić do niepożądanej ciąży. Ale zawsze warto rozważyć możliwość nieprawidłowego działania. Od takich nikt nie jest odporny.

Jeśli wziąć średnią wartość cyklu, to jest 28 dni. Na podstawie wszystkich cech kobiecego ciała, to jest uważany za bezpieczny od 8 do 20 godzin. Za datę odniesienia powinien być bardzo początek rozładowania. Do bezpiecznych czasach było możliwe określenie z większą precyzją, należy użyć następującego wzoru. Z miesiączkowego długości cyklu w dniach kalendarzowych, odjąć 11. Otrzymana liczba jest ostatni dzień, kiedy szansa na zajście w ciążę u kobiet jest najwyższa. Ale nie zapominaj o tym, że plemniki mogą żyć przez kilka dni. Dlatego dla pełnego zaufania do tej metody antykoncepcji jest konieczne jeszcze odwiedzić specjalistę i przejść serię testów.

Pierwsze bezpieczne dzień – po miesiącu. W tym okresie komórka jajowa nie jest jeszcze dojrzały. Dlatego, nawet jeśli sperma pozostanie w stanie aktywności przez kilka dni, a następnie zapłodnienie nie jest jeszcze zdarzy. Ale im dalej odchodzić od ostatniej miesiączki, tym bardziej niebezpieczna staje niezabezpieczony stosunek seksualny. Nawet jeśli praktyka przerwania, szanse na zajście w ciążę jest nadal. Wszakże w męskiej smarowania, który jest uwalniany podczas seksu, nie ma wystarczającej liczby plemników, które mogą zapłodnić jajo kobieta dojrzała.

Pamiętaj, że bezpieczne dni dla miłości – to jeszcze nie powód do zaniedbania całkowicie antykoncepcja. Obecnie istnieje duża liczba leków, które nie naruszają kobiety hormonalnej tła, ale dość skutecznie chronią przed niechcianą ciążą. Oto tylko wiele takich funduszy, a reakcja organizmu na nich nadal mogą być nieprzewidywalne. Dlatego nie należy zakupić antykoncepcyjnych sam. Należy skonsultować się z lekarzem.