397 Shares 6716 views

magnesy neodymowe generator. Perpetuum mobile magnesy neodymowe

Fakt, że magnesy neodymowe generatorów, takich jak generator wiatrowy są przydatne, ma jedną nie ma wątpliwości. Nawet jeśli wszystkie urządzenia w domu, a nie być w stanie dostarczyć energię w ten sposób nadal z długotrwałego użytkowania, okaże się zwycięska strona. Dokonywanie urządzenie z rąk, aby operacja nawet bardziej ekonomiczne i bardziej przyjemna.


Cechy magnesy neodymowe

Ale niech najpierw dowiedzieć się, co stanowi magnesy. Mają ukazał nie tak dawno temu. Kupić na magnesach sklepowych mogła lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Są one wykonane z neodymu, żelaza i boru. Głównym elementem, oczywiście, jest neodymowy. Metal z grupy lantonoidnoy której magnesy nabyć ogromną przyczepność. Jeśli wziąć dwa kawałki dużego rozmiaru i przyciągnąć do siebie, a następnie odłączyć je będzie prawie niemożliwe.

Na sprzedaż w głównym, oczywiście, istnieją gatunki miniaturowe. W każdym sklepie z pamiątkami można znaleźć kulki (lub innego kształtu) tego metalu. Wysoka cena magnesów neodymowych jest ze względu na złożoność wydobyciem surowców i technologii produkcji. Jeżeli średnica kuli 3-5 milimetrów będzie kosztować tylko kilka centów, do średnicy 20 mm z magnesami i powyżej będzie musiał zapłacić 500 rubli i więcej.

magnesy neodymowe wytwarza się w specjalnych piecach, w której proces odbywa się bez dostępu tlenu, w próżni lub w atmosferze gazu obojętnego. Najczęściej – jak magnes z osiowym magnesowania, w których pole wektorowe są skierowane wzdłuż jednej z płaszczyzn, w których mierzy się grubość.

magnesy neodymowe cechy są bardzo cenne, ale można je łatwo zepsuć stałe. Zatem odbicie jest w stanie pozbawić ich wszystkich właściwości. Dlatego należy starać się unikać upadków. Ponadto w różnych gatunków ma graniczną temperaturę, która zmienia się z osiemdziesięciu do dwustu pięćdziesięciu stopni. W temperaturze powyżej magnesu granicznej traci swoje właściwości.

Właściwa i staranne wykorzystanie jest kluczem do utrzymania jakości do trzydziestu lat lub więcej. Naturalne rozmagnesowania jest tylko jeden procent rocznie.

Zastosowanie magnesów neodymowych

Są one często stosowane w eksperymentach fizyki i elektrotechniki. Jednak w praktyce, te magnesy już znalazły szerokie zastosowanie, na przykład w branży. Często można je znaleźć jako część produkcji pamiątkowej.

Wysoki stopień przyczepności sprawia, że są bardzo przydatne przy poszukiwaniu przedmiotów metalowych pod ziemią. Dlatego wiele wyszukiwarek używać sprzętu z wykorzystaniem magnesów neodymowych, aby znaleźć technikę, o pozostałym czasie wojny.

Jeśli stare głośniki ledwo działa, czasami konieczne jest dołączenie ferrytowych magnesów neodymowych, a instrumenty będą brzmieć wielki ponownie.

A silnik lub generator może próbować zastąpić stare magnesy. Wtedy jest szansa, że sprzęt będzie działać znacznie lepiej. Zużycie zatem nawet niższe.

Ludzkość od dawna poszukuje perpetuum mobile. magnesy neodymowe, jak niektórzy uważają, że technologia może łatwo zyskać realne.

Pionowo turbiny wiatrowej z półki

Generatorów wiatrowych, zwłaszcza w ostatnich latach, odnowiona ponownie zainteresowanie. Nowe modele, bardziej wygodne i praktyczne.

Do niedawna stosowane głównie poziome turbiny wiatrowe z trzema ostrzami. Gatunek pionowe nie rozpływa się, ponieważ silnego nacisku na łożyska śrubowego, co powoduje większe tarcie, absorbując energię.

Ale za pomocą zasad lewitacji magnetycznej turbiny wiatrowej na magnesu neodymowego został nałożony jest pionowo zorientowane, z silnym inercyjny obrotu. Obecnie okazało się jego wyższą wydajność w stosunku do płaszczyzny poziomej.

Łatwy Start jest osiągnięty dzięki zasadzie lewitacji magnetycznej. A dzięki wielobiegunowości, co daje napięcie znamionowe przy niskiej prędkości, możliwe jest, aby porzucić przekładnię całkowicie.

Niektóre urządzenia są w stanie rozpocząć pracę, gdy prędkość wiatru jest tylko pół centymetra na sekundę, a gdy w sumie trzy do czterech metrów na sekundę, to może już być generowane przez jednostkę napędową.

Zakres zastosowania

W ten sposób, turbina wiatrowa w zależności od jego wydajności, jest zdolny do dostarczenia energii inną strukturę.

  1. apartamenty miasta.

  2. Prywatne domy, domki, sklepy, myjnia samochodowa.

  3. Billboardy, sygnalizacja świetlna, ul.

  4. Przedszkola, szpitale, porty i inne instytucje miejskie.

zalety

Urządzenia otrzymać w handlu lub wytwarza się niezależnie od siebie. Poprzez zakup turbiny wiatrowej, to pozostaje tylko zainstalować. Wszystko korekta i dostosowanie już minęła, testowane w różnych warunkach klimatycznych.

Neodymowe magnesy, które są stosowane zamiast przekładni i łożysk może osiągnąć następujące wyniki:

  • zmniejsza tarcie i zwiększa żywotność wszystkich części;

  • znika drgań i hałasu podczas pracy urządzenia;

  • zmniejszenie kosztów produkcji;

  • oszczędności energii;

  • eliminując potrzebę regularnego utrzymywania urządzenia.

Turbiny wiatrowe mogą być zakupione ze zintegrowanym falownikiem, który ładuje akumulator, a kontrolerem.

Najczęstszym modelem

Generator magnes neodymowy można raz lub dwa na górze. Oprócz głównego neodymu dodatkowe magnesy ferrytowe może być dostarczona w konstrukcji. Wysokość skrzydła robić różne, najczęściej od jednego do trzech metrów.

Mocniejsze modele posiadają podwójne załącznik. zainstalowane one również dodatkowe generatory magnesów ferrytowych i ma różną wysokość i średnicę skrzydła.

prowizoryczny projekt

Biorąc pod uwagę, że generator zakup magnes neodymowy zasilany przez wiatr, nie każdy może sobie pozwolić, często rozstrzygane na projekt budowy z własnych rąk. Rozważyć różne opcje dla urządzeń, które można łatwo zrobić samemu.

Turbiny wiatrowe własnymi rękami

Turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu, zwykle od trzech do sześciu łopatkach. Konstrukcja zawiera łopatkę kierującą (stałe i obrotowe) i wirnik. Wiatrowej oddziałuje na łopaty na wejściu i na wyjściu z turbiny z niej. Jako wsparcie dla używanych samochodów czasami Kit. Taki generator jest cichym magnesy neodymowe pozostaje stabilny nawet przy silnym wietrze. On nie potrzebuje wysokiego masztu. Ruch zaczyna się nawet w bardzo niskich wiatrach.

Co może być stacjonarna jednostka generator

Wiadomym jest, że siła elektromotoryczna całej drutu są generowane przez zmianę pola magnetycznego. Nieruchomy rdzeń oscylator Strumień magnetyczny generowany przez sterowanie elektroniczne, a nie mechanicznie. Generator automatycznie reguluje przepływ, działając rezonans i zużywa mało energii. Jego oscylacji odchylać na boki magnetycznego topników żelazne lub ferrytowe rdzenie. Im większa częstotliwość drgań, tym silniejsza moc generatora. Począwszy realizowany przez krótki generatora impulsów.

Jak zrobić perpetuum mobile

Domowe generatory na magnesy neodymowe są głównie z tego samego typu na zasadzie działania. Norma dla I jest już typu osiowego.

Na jej podstawie jest piasta z samochodu z tarczami hamulcowymi. Baza ta stanie się niezawodny i mocny.

Kiedy decyzja o zastosowaniu piasty powinny być całkowicie zdemontowany, by sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo smaru, rdzy i czyste, jeśli jest to konieczne. Następnie gotowe urządzenie byłoby miło, aby malować, a stanie się „domem”, zadbany wygląd.

Na tarczach obrotowych przyklejone magnesy. Autor konstrukcja pokazana na zdjęciu w artykule, wziął dwadzieścia kawałków o wymiarach 25 * 8 mm. Można użyć innej liczby biegunów.

W pojedynczych biegunów instrument powinien mieć taką samą liczbę do liczby magnesów. Trójfazowy należy zachować stosunek dwóch do trzech lub czterech do trzech. Magnesy umieszczone z naprzemiennych biegunach. Muszą być dokładnie znajduje. Aby to zrobić, można narysować wzór na papierze, wyciąć i dokładnie przenoszone na dysk.

Aby nie pomylić biegunów, marker tworzenia notatek. Aby to zrobić, magnesy szuflady na jednej stronie: ten, który przyciąga wskazującą znak „+”, a ten, który popycha, – „-”. Magnesy należy wyciągnąć, to znaczy te, które znajdują się naprzeciwko siebie, powinny mieć różne bieguny.

Powszechnie stosowane superglue lub tym podobne, a następnie wylewa naklejki więcej żywicy epoksydowej, aby zwiększyć siłę, po dokonaniu „bordyurchiki”, tak, że nie występują wycieki.

Trzy- lub trójfazowe

magnesy neodymowe zwykle zrobić generator trójfazowy. Struktura jednofazowe przy obciążeniu będzie działać na wibracje, ponieważ nie zapewnia stały prąd wyjściowy, dzięki czemu amplitudę kolei nagłym.

Ale gdy układ trójfazowy w każdej chwili zagwarantować ciągłe zasilanie poprzez kompensacji fazowej. Dlatego brak wibracji nie nastąpi, nie brzęczenie. A efektywności pracy staje pięćdziesiąt procent wyższy niż jednej fazy.

Uzwojenie cewki a resztę zespołu

Generator Obliczanie magnesów neodymowych jest najczęściej wykonywane przez oko. Ale lepiej, oczywiście, aby osiągnąć dokładność. Na przykład, dla urządzeń o małej prędkości, przy której rozpoczyna się proces ładowania akumulatora, aby pracować przy 100-150 obrotów na minutę, wymagają od 1000 do 1200 obrotów. Całkowita liczba jest podzielona przez liczbę zwojów. Tyle potrzeba zwojów w każdej z nich. Cewki nawinięte są na możliwie najgrubszej drutu, gdyż rezystancja jest mniejszy prąd jest większe (przy dużej odporności na naprężenia całego prądu wznoszenia).

Zazwyczaj używają rundę, ale lepiej jest wiatr zwojów wydłużonym kształcie. Wewnętrzna średnica otworu powinien być równy lub większy niż magnesu go. Ponadto, optymalny magnes w postaci prostokąta, a nie celów, od pierwszego pola magnetycznego rozciąga się długości, a drugi – zatęża się do środka.

Grubość stojana jest grubość magnesów. Dla postaci, można użyć sklejki. Na górnym i dolnym zwoje rozmieszczone szklane do siły. Cewki są połączone ze sobą, a każda z faz wyprowadzany na zewnątrz w związku z czym delta lub gwiazdy.

Pozostaje złożyć maszt i wiarygodną podstawę.

Oczywiście, to nie jest perpetuum mobile do magnesów neodymowych. Jednak oszczędności z pomocą prądnicy wiatrowej zostaną dostarczone.