258 Shares 3703 views

Jak zapisać i używać liść klonu?

Klonowy liść kształt jest łatwo rozpoznawalny. Można zauważyć na kanadyjskiej flagi, a nawet, że jest mało prawdopodobne, w Rosji są ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na jej świadczenia. Bardzo piękne klony jesienią: liście nabyć swój piękny kolor, taki jak w szczególny zapach. Dzieci i dorośli zebrać je w piękny żółto-pomarańczowy bukiet, który, być może, być nazywany symbole złotej jesieni.


Ale liści klonu są przechowywane w tej formie nie są bardzo długie. Jak przedłużyć swoje życie? A co jeszcze można zrobić z nimi? W rzeczywistości, wiele wariantów. Przede wszystkim, trzeba wybrać odpowiednie liście: muszą być bardzo świeże, proces gnicia nie ma się rozpocząć w nich. Zebrano wystarczająco, można pomyśleć o tym, jak je zachować. Najbardziej popularnym sposobem – prasować ich prasować przez arkusza gazety. To pomoże usunąć nadmiar wilgoci z liści i zapobiec gnicie. Jednak ten środek może być nieco zepsuć swój piękny kolor. Innym znanym sposobem – umieścić klon pozostawia w książce na chwilę, to nie zaszkodzi, jeśli utorować obrabiany dla gazety herbarium. Ale kilka miesięcy, tak, że wynik będzie na pewno dostać dobre, trzeba poczekać.

Więc, co można zrobić z suszonych liści? Po pierwsze, ta sama banda, która pozostanie dłużej, zwłaszcza jeśli przykryć specjalnej mieszanki, która jest używana przez florystów. Po drugie, mogą być wykorzystywane do zastosowań, zielników i podobnych rzemiosła. Niektórzy nawet czyni je piękne róże, zamieniając się w sposób szczególny kilka liści wokół siebie. Te kwiaty mogą być pokryte farbą i przekształcić je w pięknych ozdób choinkowych, zwłaszcza, że praca fizyczna jest bardzo cenione, zwłaszcza jeśli jest taka wykluczają.

Oprócz funkcji ozdobnej, liści klonu może działać jak narkotyk, są one szeroko stosowane w recepturach ludowych. Tak więc, uważa się, że mają gojenia ran, leki przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i Mogą również służyć jako środek przeciwwymiotny, moczopędne, leki przeciwgorączkowe. Istnieje nawet pogląd, że liść klonowy ma działanie przeciwbólowe. Jednak środki te nie powinny stosować bez konsultacji z lekarzem, ponieważ tylko fachowiec może wybrać odpowiedni lek dla pacjenta.

Nawiasem mówiąc, nie wszystkie takie same klonowy liść kształt i istnieje około 160 gatunków w tym rodzaju. Różną liczbę frakcji, mogą być okrągłe lub więcej przedłużony. Ale prawie wszyscy ludzie w jakiś sposób czcić tych drzew, znajduje się w słynnych ogrodów japońskich, liści klonu natchnionych poetów i kompozytorów do tworzenia wierszy i piosenek.

Ponadto cenne drewno i piękny miód roślin. W Kanadzie, której symbolem jest już bardzo dawno to jest syrop klonowy, który jest dodawany do deserów. To wielka wartość tego drzewa dla ludzi. Niezależnie od tego, jak klon użyteczne i praktyczne, to jest po prostu piękne, a jego liście są długo przypominać romantyczną naturę ciepłe jesienne dni i ludzi, którzy tam byli.