447 Shares 8320 views

Jak i kiedy zbierać wieczne właściwości schnięcia i zaleceń magazynowania

Od czasów starożytnych, ludzie używali naturalnych darów należy traktować, wyciągów z roślin i buliony z nich wykonanych. Najbardziej znaną rośliną leczniczą, która jest wykorzystywana do promowania zdrowia i utrzymania urody – wieczne. W celu skorzystania z roślin, zbioru, suszenia i przechowywania Helichrysum powinno nastąpić zgodnie z zasadami.

Co to za roślina?

Jest to roślina wieloletnia, która charakteryzuje się jasnym kolorze. Po kwitnieniu Immortelle „ubrać” w jasnożółty „kapelusz” kwiatów. U osób, roślina ta nazywana jest inaczej: „łapa kota” zolototsvet „złoty słoneczny”, piaszczysta nieśmiertelnika. Kiedy zbierane, suszone i stosowane jako – długiej tradycji, która przyszła do nas z zielarzy i uzdrowicieli. Aby uzyskać pełne korzyści z zakładu, nie zaniedbywać tych zasad.

Immortelle, który jest naukowo nazywa Gelihrizum monstrozum, wygląda inaczej od piaszczystej nieśmiertelnika, ale użytecznych właściwości są w rzeczywistości, a w innym.

Pierwszy typ ma długie łodygi, które kwitną „Terry” liczne kwiaty. Po drugie, piaszczysta Immortelle, ma wiele z bezpośrednim liście opadające w dół szczyty. Kwiaty tej rośliny są również liczne małe, mają jasny żółty lub pomarańczowy odcień.

Przydatne właściwości Helichrysum

Więc co jest takiego specjalnego, który zolototsvet że przydatny w nim rozpoznać naszych przodków i powiedziano mi tę informację do nas? Immortelle roślina lecznicza jest obecna, zawiera kwas askorbinowy, olejki, żywice, karoten, garbniki, wiele witamin i pierwiastków śladowych. Substancje te znaleziono w kwiatach roślin, kwitnienie trwa od czerwca do późnej jesieni. Ale trzeba wiedzieć, kiedy dokładnie zebrać wieczne suszenie.

Na co będzie wieczne?

Preparaty z Helichrysum bardzo popularne jako niską toksycznością w porównaniu z lekami chemicznymi. W jakiej choroby należy stosować wieczne?

 1. choroby jelit i żołądka, niestrawność. W tym przypadku będzie immortelle ustalenia produkcję soku żołądkowego, normalizuje kwasowość.
 2. Kamienie w trzustce. Immortelle ustanawia aktywuje żółciowych i stabilizuje dławik. Zmiana składu żółci, przyczynia się do usuwania z niego kamieni i piasku.
 3. Zapalenie pęcherzyka żółciowego, wątroby, żółtaczka i inne choroby wątroby.
 4. Miażdżyca.
 5. Otyłość, zaburzenia metaboliczne.
 6. Choroba niedokrwienna serca.
 7. Miażdżyca.
 8. Cukrzyca.
 9. kamieni nerkowych.

Oczywiście, efektywne wykorzystanie wywary z Helichrysum nie jako głównego nurtu medycyny, ale jako uzupełnienie do przebiegu terapii w celu przyspieszenia procesu rekonwalescencji.

Nie jest konieczne, aby przypisać sobie swoją własną oczyszczalnię Immortelle, skontaktować się z lekarzem. Tylko specjalista może określić drogą odwieczną zostaną połączone z już przypisane i należy stosować leku.

W trakcie zbierania wieczne suszenie?

Immortelle kwiaty od czerwca do września, ale czas kwitnienia może się różnić w zależności od regionu i warunków lecie. Najbardziej użyteczne właściwości tej rośliny zachowuje swoje kolory, ale nie za bardzo długi czas. Dlatego konieczne jest, aby złapać moment, kiedy zbieranie wieczne suszenie. Jeśli się pomylisz, zbierać kwiaty, prędzej czy później, nie ma korzystne właściwości są obdarzone, będzie pasować tylko w herbarium. Rozważmy podstawowe zasady kolekcji:

 • Kwiaty należy zbierać, dopóki nie zostaną w pełni otwarte. Na zewnętrznej krawędzi pąków kwiatostan musi jeszcze zostać zamknięte. Jeśli czekać, aż kwiaty w pełnym rozkwicie, a następnie można przejść bez leków. W dalszej manipulacji zakładu, przepływające pąki tylko gruz, pozostawiając Ci szypułek.
 • Nie ciąć rośliny całkowicie odciąć tylko kosze kwiatostany. Aby proces iść szybciej, a suszenie było łatwiej, można wyciąć cały wiechy.
 • Używać nożyczek do montażu. Jeśli wyrwie z rąk kwiatów, można zabić całą roślinę. Łodyga go bardzo silny, istnieje niebezpieczeństwo, aby wyrwać wieczne bezpośrednio od korzenia.
 • Wybierz miejsce gromadzenia tych, którzy są daleko od dróg i miast. Jest to ważne, ponieważ Helichrysum powinien być traktowany, nie wypełniając organizmowi substancji szkodliwych. Rosnące w pobliżu kwiatów drogowe pochłaniają wszystkie toksyny z wyczerpuje, kurzem. To ty i zostaniesz przeniesiony z cennych substancji. Więc nie leń się, zostawić samochód przy krawężniku i iść na piechotę do poszukiwania wieczne.

Pogoda dla kolekcji należy również przyczynić. Kiedy lepiej jest zbierać wieczne suszenie – rano lub wieczorem? Ulica powinno być suche i ciepłe, poranna rosa powinien już dostać. Najbardziej optymalny czas zbiorów – przed obiadem, podczas gdy słońce nie jest początkiem „drink” kwiatów składników odżywczych wraz z wilgocią.

Jeśli zbierzesz wieczne w deszczu lub rosy, zestaw składników odżywczych stracić.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich wyżej określonych zasad, w jaki sposób i kiedy zbierać wieczne do wyschnięcia, a następnie za pomocą jednego krzaka można produkować surowy sezon kilka razy. Nowy kosz po zbiorach będzie gotowy w ciągu tygodnia.

suszenie Kocanki

W trakcie zbierania wieczne suszenie, zidentyfikowaliśmy. Pozostaje pytanie: jak do wyschnięcia prawo roślin? Aby stać się naprawdę wykwalifikowanego zielarza musi pamiętać, że zbiory i suche zioła trzeba poprawić, nie pozbawiając je ich właściwości użytkowe. Trzeba wykonać następujące punkty:

 • Nie można na stałe pozostawić kwiaty w koszu lub torbie. Rozpocząć preformy maksymalnie czterech godzin po zebraniu. Jeśli długo przechowywać roślinę w formie zamkniętej, zacznie się pogarszać.
 • Wiechy powiesić lepiej. Jeśli zbierane rośliny z części łodygi, a następnie związać je w małe pęczki i powiesić na linie w dół kolorach.
 • Kwiaty jednolicie cienko rozłożyć na płaskiej powierzchni. Jeśli jechaliśmy tylko do kwiatów, a następnie muszą być rozproszone na powierzchni, pokryta grubym papierze lub kartonie.
 • Suszone tylko w pomieszczeniu ciepły, ciemny i dobrze wentylowane. Dla tych celów będzie pasować szafie lub pokoju, w którym nie narażonych na działanie promieni słonecznych.
 • Temperatura w suszarni jest nie większy niż czterdzieści stopni. Jeśli użyć specjalnej suszarki do suszenia, temperatura powinna być nie mniej niż trzydzieści, a nie ponad czterdzieści stopni.

Jak przechowywać gotowego wieczne?

Tutaj masz poprawnie zmontowany roślinę i suszy go. Pozostaje tylko go zachować prawidłowo.

Po pierwsze, upewnij się, że roślina bardzo dobrze wysuszone i suszenie powinno być zatrzymane: złamać kilka oddziałów, jeśli stają się kruche i kruszą, a następnie można rozpocząć pakowanie.

Aby rośliny nie jest zepsuty, trzeba zapakować w dobrze wentylowanych pojemnikach. Może to być papier lub karton, torby tkaniny. Banki w każdym razie nie pasują!

Zarejestruj się na workach lub pojemnikach do zbierania i datę pakowania. Helichrysum mogą być stosowane do leczenia przez okres trzech lat od daty nabycia.

Immortelle: sadzenie i pielęgnacja kiedy zbierając kwiaty

Wielu ogrodników sadzone wieczne na własnej działce. Ktoś sprawia, że do celów dekoracyjnych, ktoś się rozwijać go do narkotyków, tak aby nie trzeba iść daleko za nim.

Immortelle, choć rośnie bez pomocy ludzi na łąkach, ale ogród będzie musiał dbać o niego. Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, aby osoba, która zdecydowała się zakładu w zakładzie, Helichrysum jest miłość do ciepła i słońca. Posadzone krzewy nie jest w zacienionych miejscach, w pobliżu drzew i krzewów.

Immortelle ma jednorocznych i wieloletnich. Nasiona roczny można kupić lub zebrać osobiście zaraz po kwitnieniu. Nasiona posadzone sadzonki w szklarni lub w doniczkach w domu. Gdy roślina będzie mieć dwa liście, może być sadzone na ziemi. W każdym otworze umieścić piasku i torfu. Nie zapomnij, aby rozluźnić i woda.

Korzenie gatunku musiałby wytwarzać długoterminowe w naturze. Znajdź dobrego krzew dorosłego, który składa się z kilku krzewów. Zebrać je z korzeniami, należy podzielić na poszczególne oddziały. Posadzone na miejscu w dobrej gleby. W zimie, dobry pokrywa korzenie roślin liści i trawy, aby ją mróz nie jest zniszczona.

Zbierać kwiaty udomowione Helichrysum powinny znajdować się na tej samej technologii, jak w środowisku naturalnym. Zwrócić szczególną uwagę na podlewanie – nie wysusza i nie zalać ziemię.

Traktuj poważnie Immortelle

To jest naprawdę zioło. On również, podobnie jak inne leki mają przeciwwskazań. Należy skonsultować się z lekarzem, tak aby nie zaszkodzić ich zdrowiu. Nie są traktowani siebie, że można sobie pozwolić, a ich krewni tylko zranić.