140 Shares 4638 views

Kwaśny zapach potu. Przyczyny zapachu

Człowiek jest w taki sposób, że jego powierzchnia ciała jest ogromna liczba specjalnych gruczołach skóry, przez co pozostawia pot. Większość ludzi pocić alokacja nie jest bardzo zaniepokojony. Ale dla niektórych staje się prawdziwym problemem, który uniemożliwia im efektywną pracę i relaks.


Co to jest pot?

Sama pula 98% wody. Pozostałe 2% to sól, kwasy tłuszczowe i aminokwasy, cholesterol i hormony. Składniki te nie są lotne, więc człowiek jest prawie niemożliwe, aby złapać oddech. W związku z tym regularne pot zapach nie jest zatem nie dać osobie żadnych poważnych problemów.

Sam, zapach potu jest inny i nie ma skłonności do poważnych zmian. Pewne zmiany mogą być śledzone wraz z wiekiem u ludzi lub niedożywienie nadmiarze (na przykład przy użyciu wielu ostrych lub tłustych, przypraw).

Zupełnie inna sprawa, jeśli pula ma kwaśny zapach. Typowo, izolacja nabyć nieprzyjemny zapach z uwagi na obecność w ludzkim ciele niektórych bakterii i chorób.

przyczyny

Powody, dla których nie jest kwaśny zapach potu, dużo. Najczęściej jest to postępująca choroba u ludzi. Dlatego pojawienie się nieprzyjemnego zapachu i pocenie, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Po tym wszystkim, lekarz, na podstawie zapachu i innych objawów, poprzez przeprowadzenie analizy można dokonać dokładnej diagnozy.

Tak więc, większość najczęstszych powodów, dla których nie jest kwaśny zapach potu:

 • cukrzyca;
 • choroby wątroby i nerek;
 • błonicy;
 • gruźlica;
 • naruszenie układu pokarmowego;
 • choroby metaboliczne;
 • Problemy z nadnercza i niewydolności nerek.

objawy

Istnieje kilka objawów, gdy wykryje, że osoba, zaleca się natychmiast skonsultować się z lekarzem. Należą do nich:

 • nagły wzrost potu;
 • pocenie się w nocy;
 • lub zmienić wygląd potu zapach.

Kiedy widzisz te objawy powinny umówić się z lekarzem, w czasie którego będzie ustawiony prawdziwy problem z poceniem i zapach towarzyszący.

Zabieg, który przepisuje eksperta, może towarzyszyć stosowania antyperspirantów medycznych (które są sprzedawane w aptekach), maskowania nieprzyjemnego zapachu. Ponadto, lekarz może przepisać stosowanie chlorku glinu.

Każda choroba ma swój „własny” zapach

Może się wydawać, że pula zawsze ma ten sam zapach. Jednak tak nie jest. Doświadczeni lekarze wiedzą i łatwo określić, co choroba odpowiada tej czy innej kwaśny zapach potu.

 1. Gnilnego i w tym samym czasie, słodki zapach potu wskazuje obecność grzybowego lub bakteryjnego uszkodzeń tkanek ludzkich (na przykład, błonicy). Zazwyczaj taki „smak” towarzyszy zaczerwienienie i różne wysypki na skórze.
 2. Bardzo nieprzyjemny zapach gotowanej kapusty lub z polaru wskazuje, że właściciel tego „smaku” cierpieć nerek lub wątroby, ma poważne problemy z nadnercza.
 3. niewydolność nerek charakteryzuje pocenie się, o wyraźny zapach amoniaku. Wynika to z faktu, że w przypadku naruszenia czynności nerek z potu zaczyna się wyróżniać sporo charakteru związków azotowych. Pot w tym przypadku pozostawia białych śladów na ubraniu.
 4. Gdy choroba jak cukrzyca, pacjent jest pocenie się, zapach, który jest podobny do zapachu gnijących jabłek. Zapach potu w tym przypadku zwiększa się gwałtownie, co w wyniku działania bakterii.
 5. Obrzydliwe, wyraźny kwaśny zapach potu – nic więcej niż jeden z głównych objawów gruźlicy. Ważną cechą tej choroby jest obecność obfite pocenie się w nocy, co powoduje nieprzyjemne „smak” ciała po pewnym czasie po wywołań osoby.
 6. Zakłócenia narządów trawiennych towarzyszy obecności siarkowodoru zapachu. Ale z zaburzeniami metabolicznymi, z pewnością przedstawi nieprzyjemny rybi wydźwięk.

„Nightmare” z każdej kobiety

Ciało kobiety fizjologicznie produkuje mniejszą ilość potu niż mężczyźni. W związku z tym, z zastrzeżeniem odpowiedniego poziomu higieny kwaśny zapach potu u kobiet – zjawisko dość rzadkie.

Jest to związane z faktem, że kompozycja mikroflora żeńskiego skóry zawiera minimalną ilość bakterii, które produkują związki o nieprzyjemnym zapachu.

W uzupełnieniu do powyższych chorób, które często towarzyszy pojawienie się pocenie, istnieją inne czynniki, które wpływają na to, co pojawia się kwaśny zapach potu kobiet. Przyczyny tej „katastrofy” mogą być następujące:

 • Emocjonalny stres. W przypadku napotkania sytuacji stresowej, organizm uwalnia adrenalinę, która znacznie zwiększa aktywność gruczołów potowych.
 • Nadmierne pocenie – bezpodstawny zwiększone pocenie się w różnych miejscach skóry, które występuje w wyniku zaburzeń w autonomicznym układzie nerwowym.
 • Zmieniający się charakter skóry lub, innymi słowy, wzrost masy ciała. Tak więc, otyłość skóra jest bardziej korzystne dla wzrostu bakterii, które powodują ichorization potu.

 • Zmiany hormonalne, które mogą być spowodowane, na przykład, długotrwałe stosowanie leków hormonalnych.
 • Zmiana charakteru władzy. Zwiększona potliwość, towarzyszy nieprzyjemny zapach może wystąpić na skutek stosowania dużej ilości przypraw korzennych i tłustych.

Dzieci pocić?

Potowych dziecko zacznie normalnie funkcjonować pod koniec pierwszego miesiąca życia. Ponadto, w odpowiedzi na ciepło, uwalnia ciało pot dziecko, które normalnie nie ma żadnego zapachu.

Jednak czasami można poczuć kwaśny zapach potu u dziecka. Wielu rodziców nie zwracają uwagi na określony „dzwon”. Jednak pojawienie się nieprzyjemnego zapachu podczas pocenia się – to sygnał do natychmiastowego leczenia u lekarza.

Kwaśny zapach potu w małego dziecka może wskazywać na rozwój chorób takich jak krzywica i łamanie układu nerwowego.

W starszych dzieci, pojawienie się kwaśny zapach potu może wskazywać na wiele chorób, takich jak gruźlica, nerwobóle, wysoki poziom cukru we krwi, choroby serca, krzywicy, awarii układu endokrynologicznego, zakażenia wirusowe, pasożytów jelitowych.

Tak więc, nie należy „przymknąć oko” do pocenia się dziecka w towarzystwie odpowiedniego „zapachu”, a następnie zapisz ją na swoim nadmiarem mobilności lub wagi. Kiedy zapach jest niezbędna, by odzwierciedlić pediatrą dziecka, który diagnozowania i przepisać odpowiednie leczenie.

Wszyscy mężczyźni są pocenie się …

Uważa się, że człowiek w życiu codziennym przeżyć wielki wysiłek fizyczny. W tym względzie, i mają się pocić bardziej intensywnie. A jeśli prawie wszystkie płci pięknej problem z nadmiernym poceniem się i związanego z „smak” jest poważny, dla wielu mężczyzn zapach potu nie jest problemem. Są tacy, którzy nawet nie uznają to za konieczne do „maski” jego dezodorantu.

Jednakże, kwaśny zapach potu u mężczyzn, jak i kobiet i dzieci, w większości przypadków, dowód rozwoju danej choroby w organizmie.

Nieprzyjemny zapach może towarzyszyć człowiekiem cierpiącego na chorobę wątroby (często związane z choliny brak), choroby nerek, grzybicze lub wirusowe, zaburzenia czynności tarczycy i nawet choroby psychicznej.

Dlaczego pojawia się kwaśny zapach potu u mężczyzn? Przyczyny tego mogą być najbardziej powszechne. W ten sposób, podobnie jak zapach może wynikać z użycia pewnych leków, na przykład penicylina, i leki do środków jaskrę raka. Często nieprzyjemny „zapach”, a towarzyszą mu przedstawiciele silniejszej płci, którzy lubią „pocałuj butelkę”.

Walka o nieprzyjemnym zapachu

Zmniejszyć nadmierne pocenie się tylko odwołując się do sztuki i ustalić przyczynę tej choroby. Ale „zamaskować” nieprzyjemny zapach i może być na własną rękę.

Głównym sposobem walki zapach wynikający z nadmiernej potliwości to:

 • noszenie ubrania z naturalnych tkanin;
 • przestrzeganie zasad higieny (codziennie uzdatnianiu wody, stosowanie czystego lnu);
 • stosując środki dezodoryzujące (w tym przypadku, nie wzmocnienia zapachu potu, dezodoranty należy stosować do czyszczenia skóry);
 • wykluczenie z diety ostre i tłustych potraw, przypraw, napojów zawierających kofeinę.

Reasumując

Tak więc, jak wynika z kwaśną woń potu? W większości przypadków, to sygnalizuje pojawienie się i rozwój ludzkiego organu jakiejkolwiek choroby lub infekcji. Dlatego ważne jest, aby zająć w odpowiednim czasie z podobnym problemem do eksperta.

Ponadto, nie zwlekaj kampanii do lekarza, do ludzi, którzy mają nadmierne pocenie się i nieprzyjemny zapach towarzyszący pojawił się nagle i bez powodu.

Leczenie przepisane przez lekarza, w większości przypadków będzie towarzyszyć zastosowanie specjalnych środków brzydkich zapachów.

A także w celu zapobieżenia wystąpieniu takiej „choroby”, należy przestrzegać zasad higieny, nosić ubrania wykonane z naturalnych tkanin i przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania, i, oczywiście, dbać o swoje zdrowie.