742 Shares 4448 views

Ukryte bezrobocie: Rozważmy przykład

Podsumowania kryzysu przestraszyć czytelnika dane opisujące bezrobocia w danym kraju. Oczywiste jest, że ludzie, którzy nie mogą znaleźć źródła dochodu, stanowi wystarczająco poważny problem dla gospodarki jako całości. Ale prawdziwe dane, aby nas straszyć nawet więcej, bo statystyki nie pokazują nam prawdziwy obraz. Ale ten obraz nie jest szczęśliwy. Tak, i to daje powód, by nie ufać politykom i ekonomistom.


Bezrobocie ukryte – jest rzeczywisty odsetek bezrobotnych w populacji, która nie bierze pod uwagę dane dotyczące statystyk. Jedno wyjaśnienie – człowiek, który poszedł na wcześniejszą emeryturę (jak to się dzieje na Zachodzie) i rentier – nie należą do tej kategorii ukryty bezrobotnych. Ważne jest również, że dana osoba chce dostać pracę. Ta kategoria jest również przypisane freelancerów, którzy nie mogą znaleźć rozkazy w tej chwili.

Ten rodzaj bezrobocia jest bardzo ciężki dla tych, którzy są pod atakiem. Wielu ludzi, którzy mają wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz odpowiednie umiejętności, nie mogą znaleźć pracy , pomimo faktu, że zastosowane maksymalnego wysiłku. Ukryte bezrobocie jest bardzo trudne, zwłaszcza dla tych, którzy mają długi – pożyczki na badania, mieszkań lub samochodów. Sytuacja jest trudna i dla gospodarki, bo ci ludzie wydać trochę pieniędzy, co oznacza, że firmy cierpią, gospodarka nie jest „rozgrzany”, a nie rośnie.

Jeśli nie przeprowadzono specjalne badania w celu określenia liczby bezrobotnych jest to naprawdę bardzo trudne. Aktywność Freelance jest często reklamowany jako niezależny. W rzeczywistości, z pogorszeniem sytuacji ekonomicznej pracowników kontraktowych cierpią pierwszy. W celu zaoszczędzenia pieniędzy, firma płaci mniej zadań do outsourcingu, więc freelancer jest coraz trudniej dostać rozkaz. Więc nie wierzę, że zatrudnienie freelance – panaceum.

Wśród ukrytych kosztów bezrobotnych także tych, którzy są zmuszeni pracować mniej godzin niż jest to pożądane. Na przykład, roślina źle sprawy idą. On powołuje trzydniowy tydzień. Naturalnie, nikt nie rekompensuje pracownicy zmuszeni „wolność”. I to nie jest najgorszy przypadek, istnieje alternatywa – zmusić pracownika do urlopu na urlopie bezpłatnym. prawnie dość trudno się bronić w takiej sytuacji.

Również z oficjalnych statystyk wymykają się ludzi, którzy nie deklarują status bezrobotnych. W niektórych państwach, na przykład na Białorusi, prawie nie ma sensu do określenia się jako bezrobotny, jeśli ubiegasz się wykwalifikowanej siły roboczej. Fakt, że korzyści nie są wystarczające nawet w podróży, aby dostać się do miejsca wymaganego dla robót budowlanych polegających na koncie. Jedyny sens oświadczenia o statusie – pragnienie, aby zmienić rodzaj działalności i nowy zawód. Ale dla kobiety z ich wybór jest ograniczony, więc ukryte bezrobocie wśród Białorusinów szczególnie wielkie.

Odrębną kwestią – czy do rozważenia zatrudniania ludzi, którzy są zaangażowani w tradycyjnych działań, takich jak rybołówstwo czy polowania, produkcji towarów etnicznych dla turystów? Podejścia mogą być różne, odpowiednio, osoby takie nie są uważane lub uznane ukryty bezrobotnych.

Również tych, którzy stracili nadzieję na znalezienie odpowiedniej pracy, pozostają poza danymi statystycznymi. Często tacy ludzie to rodziców lub małżonka (żona). Wiele kobiet są zmuszeni do pozostania gospodyń domowych, ponieważ nie mogą znaleźć dobrej pracy, zwłaszcza jeśli mieszkają w małych miejscowościach, w których występuje problem z dowolnym zatrudnienia. Oni również nie brać pod uwagę, jeżeli nie przeprowadzono specjalną dochodzenie. Kobiety, zwłaszcza z małymi dziećmi, słabo rekrutacji. Oni cierpią bardziej i jeśli istnieją inne rodzaje bezrobocia. Dlatego kobiety powinny być starannie przygotowane finansowo do ciąży i urlopu macierzyńskiego, aby nie czuć się „na marginesie.” Jeśli prawidłowo przygotowane, ukryte bezrobocie nie jest straszna.