866 Shares 4068 views

Kości śródręcza Struktura i funkcja

Jakie są śródręcze kość? Jakie są funkcje wykonują? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w artykule. Szczotka jest dalsza część dłoni, szkielet , z których składa się z kości śródręcza, palce (paliczków) i nadgarstka.


struktura

Co to jest śródręcze kość? Na to pytanie odpowiemy, ale teraz określić strukturę nadgarstka. W swojej strukturze istnieje osiem krótkich gąbczaste kości umieszczone w dwóch rzędach, po cztery w każdym:

  • top: trzech krawędziach, kość łódkowata, półksiężycowy, pisiform;
  • Dolna: capitatum, trapez, w kształcie haka, trapez kostnego.

Dolny koniec promienia i łokciowej przylegają do kości nadgarstka tworzą wspólny kompleks nadgarstka, który może sprawić, obroty na wszystkich trzech osiach. Kości dolnej linii przymocowany u góry do kości, górny, dolny – do śródręcza kłykcie i do siebie, tworząc przeguby malopovorotlivye.

Następna linia kości tworzących kości śródręcza. Istnieje tylko pięć, liczba palców. Ich podstawa jest połączona z kości nadgarstka. Jak również kości śródręcza, paliczków są krótkie kości rurkowych. Każdy palec ma trzy paliczki: bliższy (podstawa), średni i dalszy koniec lub (paznokcia). Tylko kciuk jest wyjątkiem, a utworzona przez dwie paliczków – paznokci i podstawowe. Pomiędzy paliczkami każdego palca i kości śródręcza ukształtowanego ruchomego połączenia.

śródręcze kości

Ile kości są częścią śródręcza? Składa się on z pięciu kości śródręcza korowych. Sam ma wydłużoną drugą kością śródręcza, a najkrótsze – kością śródręcza kciuka (pierwszy), który charakteryzuje się masywności.

Inne kostki w kierunku łokciowym granicy spadku ręki długości. Każdy szef śródręcza tam, podstawa i korpus. Ich podstawy artykułować z kości nadgarstka. Stawów powierzchnia podstawy i piąty śródręcza są pierwszy suport kształtu. Pozostała część powierzchni stawowej jest płaska. W śródręcza mają główkę, które różnią półkulistą powierzchnię stawową i połączonych z proksymalnej kości palców.

szczegóły

Tak, nadal badać dalsze śródręcza. Ile kości ma? Wiemy już, że pięć kości śródręcza tworzą śródręcza. Według rodzaju należą do krótkich kości rurkowych z jedynego prawdziwego nasady (monoepifizarnye kostnego). Nazywane są według kolejności – I, II, III, i tak dalej, zaczynając od pierwszego palca.

Na bliższych końców podstawy II-V stawowe kości mieć płaskie fasety, które służą jako połączenie do drugiej linii kości nadgarstkowych, a te, które są umieszczone po obu stronach – do połączenia między nimi. I knuckled śródręcze podstawa ma kształt siodła i stawową trapezowy prichlenyaetsya do kości nadgarstka, ponieważ nie bocznych ściankach kryształu tutaj.

Podstawa II kości śródręcza tworzy wgłębienie w kształcie kąta obejmującej kości nadgarstka. W oparciu V śródręcza golonka na swojej stronie łokciowej, ma garb. Na głowy kości śródręcza mieć stawowe wypukłe powierzchnie niezbędne do skrzyżowania z proksymalnych kości palców. Po obu stronach wgłębienia chropowata głowy widocznych – miejsca mocowania więzadeł.

rurowy kości

Wiadomym jest, że małe kości rurkowych zawierać kości śródręcza i paliczki i śródstopia. Dla długich cylindrycznych kości należą do kości udowej, piszczelowej i strzałkowej, oraz łokcia, ramion i promieniowania. Podłużne kości nóg uzupełnić o połowę ludzkiego wzrostu.

Jakie są długie kości? Ten trójkątne kostnego lub cylindryczny kształt, mający szerokość mniejszą niż długość. Są one na końcach nasad, pokryte szklistej chrząstki, rosną głównie ze względu na zwiększenie długości trzonu (korpusu). Pomiędzy trzonu i przynasady nasad umieszczonych w dzieciństwie i okresie dojrzewania zawierająca nasady chrząstki płytce.

struktura

Więc, wiesz już, ile ludzkich kości (kości śródręcza) są zaangażowane w ruch palców. I jaka jest struktura rurowego kości? Na zewnątrz jest pokryty okostnej – warstwą tkanki łącznej. Nasady kości gąbczastej kości reprezentowane głównie zawierającą szpiku czerwonego, trzonu kości – zwartą formę. Na środku znajduje się trzonowym rdzeniasty kanał, który jest w pełni szpiku kostnego dorosłych jest żółty. Substancja ta zawiera komórki tłuszczowe.

szczotka

Kości śródręcza i paliczków są ręcznie szkielet. Jakie są kości palców? Są to małe, umieszczone jeden za drugim z jedynym realnym nasady kości (mnoepifizarnye kostnego). Są one nazywane paliczków. Każdy palec ma trzy paliczki przeciętne, dalszego i bliższego. Kciuk wyjątkiem, że ma tylko dwa paliczki – dystalnie i proksymalnie. U wszystkich zwierząt, jest słabo rozwinięty i osiąga limit wzrostu tylko u ludzi.

Podstawą bliższą stawowej kości nosi jeden otwór, który jest potrzebny do połączenia z głowicą kulistą. U podstawy dystalnych i średnich paliczków ma dwa płaskie zagłębienia, oddzielone zwyczajny. Są one połączone z głowicami, średnich i bliższych paliczków, które rosną w postaci bloku z pustym w środku.

Zakończyć spłaszczone paliczkami oraz szorstkość. W obszarze międzypaliczkowych i śródręczno stawów ręki, w której są przyłączone ścięgna, kości są trzeszczki. Są one stały na pierwszym palcem i zmienności na drugiej.

przeguby kulowe z ręki

Są używane Szczotki stawów śródręcznopaliczkowych, które są utworzone przez podstaw bliższych paliczków i kości śródręcza głowy. Wszystkie te stawy mają trzy wzajemnie prostopadłe osie obrotu, wokół którego jest zdalnie i przywodzenia, circumduction (rondo), prostowanie i zginanie, a jednocześnie mają kształt kulisty. Rozciągnięcia oraz zgięcia dostępny w 9-100 ° C, i przywodzenia porwania – w temperaturze 45-50 ° C.

Collateral więzadła wzmocnić stawy śródręczno i umieszczone po obu stronach z nich. Dłoni w kapsułkach stawów mają dodatkową więzadła, zwany dłoni. Włókna te przeplatają się z włókien poprzecznych głębokim śródręcza więzadła który hamuje głowice rozbieżność śródręcza kostki siebie.

płaskie stawy

Każdy powinien wiedzieć, ile kości jest częścią śródręcza. I co stanowi śródręcznym stawy dłoni? Połączenie to z dystalnej kości nadgarstka z zasadami śródręcza. Połączenia te są nieaktywne i mieć płaski kształt, minus śródręcznym stawów kciuka. Ilość ruchów do nich nie przekracza 5-10 °. Labilność w tych stawach, jak również między kości nadgarstka zlokalizowane jest doskonale rozwinięte więzadeł.

Pakiety umieszczone na powierzchni dłoni, zrobić silny podręczne urządzenie wiązadeł. On przywiązuje kości nadgarstka do siebie nawzajem, jak również kości śródręcza. Capitatum w urządzeniu więzadła centralny. Jest on dołączony do niego większość więzadeł.

Tylne zestawy szczotka opracowany znacznie słabsze niż dłoni. Są one połączone ze sobą, a przeguby składają się z grubych kapsułki, która pokrywa spoiny między tymi umieszczonymi kości. Druga linia kości nadgarstka, oprócz dłoni i tylnej, dołączony jako międzykostnej więzadła.

Kości dystalnych linii nadgarstka i cztery (II-V), malomanevrenny śródręcza kości w stosunku do siebie i mocno połączone w integralny zespół stanowiącym główny trzon kości kości. W związku z tym, są one oznaczone jako podłożu stałym szczotki.

Wielokątny kostnej i podstawy pierwszą kością śródręcza tworzy śródręcznym przegub pierwszej szczotki palca. Powierzchnie szczeliny mają kształt siodła. Przegub może być taki ruch: porwanie i przywodzenia, ruch powrotny (zmiany położenia) i sprzeciw (odwrotność) i circumduction (rondo).

Kciuk przeciwieństwie do wszystkich innych palców, więc objętość chwytające ruchów ręki znacznie wzrosła. Parametry motoryki w śródręcznym stawu kciuka stanowią 45-60 ° porwania i po uruchomieniu i 35-40 ° podczas ruchu powrotnego i kontrastu.